Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Odzyskanie / kopiowanie danych z uszkodzonego dysku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 yozz84

yozz84

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 108 postów

Napisano 15 06 2014 - 09:48

Posiadam dysk który "padł"... mianowicie działa, wykrywa go przez usb podpietego przez kieszen zewnęnetrzna 2,5", ale zgrywanie z niego plików to jakas katorga... poprzez Total Commandera próbuje to zrobić ale wiesza sie na pojedynczych plikach, których nie moze odczytac i całość musze katalog po katalogu zaczynać od nowa... mam do przerzucenia jakies 70gb danych... w miedzyczasie dysk sobie chrobocze ;P

Czy jest jakis program który umożliwiłby mi skopiowanie tego na inny dysk, zrobienie obrazu dysku by potem łatwiej było z obrazu zrzucic tylko potrzebne dane, ew. takie kopiowanie które pominie uszkodzone pliki szybciej i bez zawieszania aplikacji? dane nie zostały skasowane z dysku... Naprawianie dysku z pod funkcji windowsa nic nie dało jesli chodzi o jego prace...

Moze ktos zaproponowałby jakies inne podejscie do tematu które pozwoliłoby mi przyspieszyc prace... ?

Z góry dziękuje za pomoc.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 15 06 2014 - 10:24

dysk sobie chrobocze

Czyli.. posypał się mechanicznie i to chrobotanie z każdym dniem skraca jego życie.

Programów do wykonywania kopii dysków masz bez liku, ale obawiam się, że tylko łut szczęścia pozwoli ci to ukończyć.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 15 06 2014 - 14:21

Przede wszystkim zrezygnuj z podłączania przez USB - tu masz największe szanse, ze przez problemy z dyskiem transmisja zawiesi się. Wyciągnij dysk i podłącz go bezpośrednio. Najprostszym programem do odzyskiwania danych jaki znam jest EaseUS Data Recovery. niestety średnio sobie radzi ze zrywajacymi transmisje dyskami, tzn. nie przerwie kopiowania, ale potrafi takie pliki niby zapisać wtedy "zerami" (czyli dostanie się uszkodzone, bezużyteczne pliki). Drugim dobrym programem jest GetDataBack for NTFS, ale ten nie jest darmowy i w wersji TRIAL nie pozwoli ci nic odzyskać.

Natomiast do samego kopiowania plików możesz spróbować użyć:  Unstoppable Copier albo UltraCopier.

#4 martapors

martapors

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 04 08 2017 - 17:33

Poczytaj o nonacne skład

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych