Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Nowy laptop sam się restartuje

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hardluck

hardluck

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 28 06 2014 - 16:47

Kupiłem laptopa powystawowego, ale nie używanego i już pierwszego dnia miałem problem. Sprzęt pochodził z godzinę po czym się sam zrestartował - tak jakby zasilanie mu odcięło, ale to na 100% nie zasilacz, bo na baterii to samo się dzieje.

Robiłem recovery kilka razy i czasami działał 2 godziny do kolejnych restartów, a czasami pulpit się nie zdażył załadować. Poza tym kilka razy się zawiesił, a na ekranie pojawiły się poziomie kreski różnych kolorów.

Podczas testowania ramu narzędziem od HP też się zawiesił i pojawiły się czerwone kwadraciki.

Moje pytanie brzmi:

Co to może być? W poniedziałek odsyłam sprzęt na koszt serwisu w którym kupiłem i ogólnie jestem zniesmaczony faktem, że dostałem bubel.

Dodam jeszcze, że sprzęt nie jest z polski i oryginalnie nie miał polskiego oprogramowania, więc czy może to być wada windowsa?

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 29 06 2014 - 00:09

Co to dokładnie za laptop?

Ściągnij HWMonitor i kontroluj temperatury podczas pracy laptopa. Podziel się wynikami tutaj, mozesz nawet zrobic screenshota, najlepiej jakbyś mając go właczonego obciążył czymś sprzęt mocno i potem sprawdził temperatury.

#3 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 06 2014 - 09:47

W poniedziałek odsyłam sprzęt

Chcesz bawić się w diagnozowanie, by opowiedzieć o potencjalnym problemie serwisantom (sic!), czy chcesz go zdiagnozować, by ewentualnie samemu dojść z kompem do ładu?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#4 hardluck

hardluck

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 29 06 2014 - 10:30

Wolałbym sam dojść do ładu, ale do jutra tego zapewne nie rozgryzę.

Temperatury sprawdzałem everestem w pierwszej kolejnośći i są bardzo niskie, laptop jest zimny, więc odpada.

W dzienniku błędów jest tylko bład Kernel Power 41.

Laptop to dokładnie: dv6-6b54er.

Zastanawiałem się czy przywrócenie biosu do default może coś dać i czy może być jakiś skutek uboczny tej operacji?

Wgrałbym Linuxa i przetestował, ale też nie mam tyle czasu, spędziłem całą sobotę na reinstalkach windowsa i się tylko sfrustrowałem.

Jak z menadżera urządzeń wyłączyłem zintegrowaną kartę graf. to lapek przez ponad 1h się nie zrestartował - może szczęście, nie wiem. Z drugiej strony ta karta używa systemowej pamięci ram, a ram testu nie mogę zrobić tak jak pisałem, więc sam obstawiałbym ram.

A używania dedykowanej karty graf nie potrafiłem wymusić.

#5 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 29 06 2014 - 11:42

Artefakty na matrycy sugerują problem z grafiką.

Ale jeśli chcesz wypróbować inna opcję, poszukaj Hren's Boot odpalanej z nośników wpinanych pod usb i odpal miniXP

Jeśli problemy będą się powtarzały, będzie można wyeliminować problem z dyskiem, a w tej samej instalce Hirena znajdziesz całą masę programów do testowania, zarówno pamięci, jak i innych podzespołów.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#6 michalJL

michalJL

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 17 07 2014 - 20:32

Jak dla mnie to problem z układem graficznym. Miałem podobne problemy z układem nvidia i pomogło przelutowanie BGA.

#7 gotowiec99

gotowiec99

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 08 10 2014 - 10:25

Zapewne autor rozwiązał już swój problem, jednak jeżeli ktoś również będzie go jeszcze miał, niech zastosują porady opisane tutaj: http://pwsz-tarnow.e...czyć-ponownie-t

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych