Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

HP Laser Jet 1018

proszę o pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mouseindaspace

mouseindaspace

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 03 07 2014 - 18:26

Witam :)

Mam ogromny problem z zainstalowaniem drukarki HP Laser Jet 1018. W sumie nie mogę jej zainstalować już od jakichś kilku lat (jest podłączona do innego komputera, który nie jest podłączony do sieci - przenoszę dane pendrivem i od czasu do czasudrukuję). :wacko:

Wynmieniona wcześniej drukarka działa tylko i wyącznie na "gołym" Windowsie Xp, tzn. na XP bez Serwice Packów - 1 i 2. Już z servicem 1 nie działa; stery się instalują, czasem wydrukuje jedną stronę czy dwie po świeżej instalacji, a później system "nie rozpoznaje urządzenia", drukarka milczy.

Na Windows 7, jak i na XP z service'ami, również nie działa.

Podjąłem chyba wszystkie kroki, aby rozwiązać problem, a przynajmniej te, które przychodzą mi do mojej laickiej głowy. Zainstalowałem tzw. "solucję", czyli taki jakby poszerzony zestaw sterów. Na początku zadziałało i przestało.

Jednym zdaniem: Laser Jet 1018 nie działa na Windowsie równym lub wyższym niż W+SP1.

Domyślam się, że może chodzić o sterowniki usb albo może problem jest hardware'owy (stare porty usb)?

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc. :)

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 03 07 2014 - 21:48

Jednym zdaniem: Laser Jet 1018 nie działa na Windowsie równym lub wyższym niż W+SP1.

Zalewasz :)

Mam taki sam model, od paru lat pracuję na Win7 SP1 na desktopie i wszystko działa jak powinno.

Działa również w mojej sieci domowej na lapku z Win7 i drugim z XP SP3

Nie instalowałem żadnych sterowników, wszystko opiera się u mnie o to, co ma Windows sam w sobie i HP drukuje i u mnie i jako sieciowa.

Na moje oko, albo masz kłopot z kablem od drukarki, albo z nią samą w sobie, albo z gniazdem usb.

Przykład: moja kamerka internetowa działa tylko w lewym gnieździe usb przedniego panelu i w żadnym innym z tyłu. Podobne grymasy czasem sprawiał mi poprzedni telefon Sony Ericsson Hazel.

Zacznij od wymiany kabla usb, albo chociaż poprzekładaj wtyk w inne gniazda.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych