Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

BSOD i wieszanie się podczas grania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 RobertZKalisza

RobertZKalisza

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 07 2014 - 08:19

Witajcie,jestem nowy,ktoś z kanału YouTube polecił Wasze forum tak więc postanowiłem skorzystać bo już nie wiem co się dzieje.

Problem zaczął się jakieś 2 - 2,5 tygodnia temu i cały czas się utrzymuje,podczas grania wywali mi bluescreeny,instalowałem windowsa po całkowitych formatach chyba już z 9 razy.Raz okazywało się że sterowniki od Radka HD 7770 coś źle działają,więc zmieniałem na starsze i nic,jak nie wyskakuje bluescreen to znowu podczas gry wiesza mi się gra i brak reakcji kompa musze restartować manualnie.Przepinałem pamięci ram i niby było wszystko dobrze jednak na kilka godzin tylko.Dziś już miałem odpiętą kartę graficzną aby zanieść do sklepu reklamować bo wczoraj wyskoczył mi też dymek "Sterownik ekranu przestał działać jednak odzyskał stabilność" tak więc pomyślałem że pewnio to wina grafiki,jednak uruchomiłem kompa na zintegrowanej grafice i bluescreen znowu,tak więc grafikę trzeba chyba wykluczyć :/ nie wiem co się dzieje i już nie mam siły na dochodzenie tego bo nie mam pomysłu.

Wybaczcie muszę się przyznać nie mam oryginalnego windowsa ponieważ oryginał zginął podczas przeprowadzki a w obecnej chwili nie stać mnie na ponowny zakup,jednak instalowane były 2 różne windowsy i na obu jest ten sam problem. 

W linkach pliki minidump,jeśli ktoś może zerknąć.

http://www.mediafire...14-16801-01.dmp

A tan jest z dnia dzisiejszego.

http://www.mediafire...14-19890-01.dmp

Z góry dziękuję za pomoc.

Specyfikacja podam bo pewnie ktoś o to zapyta.

Proc:Phenom II x3 720

Płyta:Asus m4a785td-v evo

Ram: Kingston ddr3 Hyper x 2x 2gb 1600 cl9 240

Zasilacz: Chieftec 500W

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 10 07 2014 - 09:11

Zanim Pentium się wypowie, zapytam ja: Obejrzałeś kondensatory na płycie głównej? Żaden się wybrzusza?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 RobertZKalisza

RobertZKalisza

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 07 2014 - 09:51

Tak. Ale już chyba doszedłem co jest,odpaliłem furmarka na GPU i nic,odpaliłem na CPU i się wysypał,czyli procek tak?

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 10 07 2014 - 16:01

Niekoniecznie. Wypadałoby przetestować komputer na innym zasilaczu.

#5 RobertZKalisza

RobertZKalisza

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 10 07 2014 - 17:42

Jednak chyba to nie jest procek :/ nawet na pulpicie się wysypał,podczas gry temperatura 54-60stopni a objaw na pulpicie jest taki że zniekształca się ekran i w sumie są paski ,ale to nie jest wina grafiki bo dziś rano już miałem grafikę wyciągniętą i bsod się pojawił na zintegrowanej grafice. Przed chwilą właśnie jak mi się na pulpicie tak zniekształcił obraz i komp się zwiesił to po resecie nie chciał się ani bios ani windows załadować,dopiero po 4 resetach się zacząl uruchamiać :/

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 10 07 2014 - 22:20

Komputer niestabilny, wiesza się w losowych momentach. Więc nie ma co więcej dywagować:

Wypadałoby przetestować komputer na innym zasilaczu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych