Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Źle działający mostek ICH9

brak USB źle działający ICH9 Nie działa karta sieciowa Nie działaja multimedia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 gavi

gavi

First Rank

• Użytkownicy
  • 54 postów

Napisano 22 07 2014 - 15:23

Witam. Posiadam laptopa Lenovo U350 z zainstalowanym Windows7 Home Edition i antywirusem ESET. W laptopie miałem zainstalowany sterownik emulujący port USB jako port COM. Po odinstalowaniu go zrobiło się dziwnie, a mianowicie:

-laptop przestał wykrywać jakiekolwiek urządzenia USB

-przestał działać internet

-przestały działac multimedia

Po otwarciu menadżera urządzeń zobaczyłem iż przy wszystkich urządzeniach w rozwinięciu Karty sieciowej występują trójkaciki z żółtymi wykrzyknikami. To samo dotyczy wszystkoich urządzeń w rozwinięciu Kontrolerów uniwersalnej Magistrali szeregowej oraz Kontrolerów dźwięku, video i gier. Rozwinięcia wszystkich pozostałych pozycji, łącznie z Urządzeniami Systemowymi są OK.

Próby zainstalowania nowych sterowników ,ściągniętych ze strony Lenowo (próbowałem tylko dwa czy trzy) nie dają efektu.

Jednocześnie potwierdziłem iz nie jest to uszkodzenie hardwerowe - na tym samym laptopie jest zainstalowane równolegle Ubuntu. Po jego wystartowaniu działa wszystko prawidłowo - USB (pendrivy) oraz karta sieciowa z internetem

Mógłbym od biedy przypuszczać że jest to związane z odinstalowaniem  emulatora portu, ale co ma do tego karta sieciowa czy mulimedia?

Będę bardzo zobowiązany za wszelką pomoc, bo po próbach aktualizacji sterowników nie wiem nawet od czego dalej zacząć.

Pozdrawiam

Wojciech T. Gabara

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych