Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Pomoc - Okablowanie (panelu LCD i Czytnika SD)
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 nvidiagt

nvidiagt

    First Rank

  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 21 08 2014 - 12:57

Witam. Mam 3 problemy związane z okablowaniem i potrzebuje waszej pomocy.
1.Kupiłem niedawno panel LCD BOX do PC firmy Modecom LCD-Box-26276-big.jpg
Wczoraj otrzymałem przesyłkę i wszystko podłączyłem po rozpakowaniu. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nie mogę podłączyć 1 kabla, który według instrukcji jest odpowiedzialny za sterowanie prędkością wentylatora od Panelu wychodzi ten kabel fot.1 fkp87855wpm3_t.jpg , a mój wentylator ma wyjście 4 pin i jest podłączany do 4 pinowego portu CPU_FAN fot.2 7h7oodsnoli2_t.jpg fot.3 3gf7jxu7rwxy_t.jpg i problem w tym, że nie wiem jak to podłączyć ze sobą i nie wiem jak te złącza się nazywają w internecie żadnej przejściówki nie znalazłem i moja 1 prośba czy mógłby mi ktoś pomóc znaleźć przejściówkę na allegro lub podać jej nazwę ?
 
2.Od tego samego Panelu odchodzi kabelek 2 pinowy H.D.D LED. fot.4 7ya99vtge2xz_t.jpg Znalazłem ten port, podłączyłem złącze i działa, lecz żeby to podłączyć musiałem odłączyć H.D.D LED od innego panelu, który mam wmontowany w obudowie. I moja 2 prośba brzmi podobnie jak pierwsza czy mógłby mi ktoś pomóc znaleźć jakiś rozgałęźnik lub dwójnik na allegro lub podać jego nazwę ?
 
3.Posiadam również wewnętrzny czytnik kart SD i problem polega na tym, że gdy komputer nie jest włączony, ale podłączony do prądu on nadal działa cały czas pali się czerwona dioda zasilania i co jakiś czas miga zielona informująca o działaniu czytnika fot.5 ieux5fqtrmsy_t.jpg (złącze) fot.6 sinov2noj24v_t.jpg  i moja ostatnia prośba brzmi czy któryś z was nakierował mnie jak zrobić, żeby ten czytnik, gdy komputer jest wyłączony też się automatycznie wyłączał, a gdy będzie się włączał komputer to automatycznie też się włączał czytnik. Dziękuje za wszelką pomoc i udzielone odpowiedzi w tym temacie. :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych