Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Komunikat NTLDR is missing na starcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 garry19

garry19

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 28 08 2014 - 17:38

Na starcie systemu pojawia się komunikat "NTLDR is missing". Więc sprawdziłem to. Uruchomiłem z LiveCD Hirensa (MiniXP), wszedłem w partycje D i jest tam plik NTLDR. Hirens ma również wbudowane narzędzie do naprawiania tego problemu, ale ono wówczas pokazuje inny komunikat:

"Windows could not start because the following file is missing or corrupt:<Windows root>\system32\hal.dll.
Please re-install a copy of the above file."

Kolejna rzeczą, która zrobiłem to uruchomiłem konsole odzyskiwania z oryginalnej płytki windowsa xp. Wydałem polecenie:
chdsk /r /p 

które znalazło jeden błąd i naprawiło, jednak nie przyniosło żadnych efektów w moim przypadku.

Mimo wszystko korzystając z opcji "Boot windows xp from HDD" w hirensie, system odpalał, ale niestety uciążliwe jest bootowanie systemu w ten sposób (ciągłe trzymanie płytki z hirensem w napędzie). Więc w akcie desperacji, wszedłem ponownie w konsole odzyskiwania i wpisałem:
fixboot D:

wyskoczył komunikat, że niby pomyślnie ukończono, ale w moim przypadku brak efektów, nadal system nie wstaje. Ponadto, od tego momentu nawet nie mogę go uruchomić korzystając z płytki livecd z hirensem (opcja boot xp from hdd). Wyskakuje komunikat: 

"Windows could not start because the following file is missing or corrupt:<Windows root>\system32\hal.dll.
Please re-install a copy of the above file."

mimo tego, że ten plik się tam znajduje. 

Co może być problemem i przede wszystkim jak go skutecznie rozwiązać bez utraty danych?

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 28 08 2014 - 20:28

Nadpisz hal.dll wykorzystując kopię pliku hal.dl_ na płycie z instalatorem Windowsa .

Tutaj masz opis do fukcji expand.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych