Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Live XP USB

Live Windows XP USB Pendrive

Najlepsza odpowiedź Alojsy, 30 08 2014 - 18:49

Dzięki, za chwilę to sprawdzę. Hiren's Boot próbowałem, ale coś mi nie podeszło.

Tak pomyślałem, że jest jeszcze inna opcja, tylko nie wiem czy w ten sposób to będzie działało.

Myślałem nad zainstalowaniem całego systemu na pendrive'ie.

Edit:

Po dłuższej zabawie z różnymi programami doszedłem do wniosku że ten laptop może być za stary na bootowanie z usb.

Za to w międzyczasie wpadła mi w ręce płytka z OPHCrack, która służy do "łamania" hasła pod xp ale ma w sobie jakiś system na kernelu linuxa. Znalazłem w nim menadżer urządzeń i o dziwo wykrywa zarówno pamięć USB jak i WLAN adapter ale nie mam możliwości korzystania z nich...

Więc narodził się nowy pomysł. Wypalić płytke Linux Live i spróbować podpiąć pamięć i adapter wlan. I tutaj moja prośba - Czy ktoś mógłby mi pomóc znaleźć wersję wyposażoną w zestaw sterowników ? Oczywiście sam jutro też poszukam.

Edit2:

Okej, temat do zamknięcia. Zmarnowałem prawie 10 płyt i przetestowałem tyle samo różnych wersji/odmian linuxa.

Rozwiązaniem okazał się skromny Slax Linux.

Waży 200MB z hakiem. Posiada polską wersję. Przyjazny interfejs. Obsługuje urządzenia USB. I jak dla mnie największa zaleta wśród systemów, które sprawdzałem (chociaż w nich mogłem tego nie zauważyć). - Posiada opcje podczas uruchamiania "kopiuj do pamięci RAM" . Dzięki czemu system w pełni usadzony jest w tejże pamięci i nie męczy CD-romu, tak jak w przypadku pozostałych systemów. Dzięki czemu chodzi płynnie, bez zawieszeń. Pliki pobierane z internetu również zapisywane są do RAM-u ale można je przerzucić na pamięć USB. 

Gdyby ktoś kiedyś szukał, obraz iso do pobrania.

Przejdź do wpisu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alojsy

Alojsy

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 29 08 2014 - 22:52

Witam, ostatnio padł mi dysk twardy w laptopie. Zanim kupię nowy minie trochę czasu, a potrzebny mi jest laptop na "chodzie".

Szperałem trochę w google, oraz korzystałem z wyszukiwarki na tym forum i nie mogę znaleźć nic konkretnego co by działało.

A więc do rzeczy. Chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość stworzenia pendrive'a z Live XP. Wiem że można zrobić Live XP CD, jednakże w takim przypadku nie jestem w stanie wgrać na nim sterowników do modemu wifi (na usb), nie mówiąc już o tym że nie chcą się zainstalować sterowniki do pendrive'a, które są na płycie. 

Więc jeszcze raz. 

1. Jak zainstalować Live XP na pendrive'wie. - O ile jest to możliwe.

Bądź 2. Jak stworzyć płytę Live XP tak aby sterowniki, które potrzebuje już były wgrane w jej system.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 30 08 2014 - 11:21

Jedna z opcji to taka: http://techformator....3-linux-bartpe/

Druga, przykładowa, to pobranie z sieci zestawu Hiren's Boot w wersji pod USB i zainstalowanie na pendrivie.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Alojsy

Alojsy

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 30 08 2014 - 18:49   Najlepsza odpowiedź

Dzięki, za chwilę to sprawdzę. Hiren's Boot próbowałem, ale coś mi nie podeszło.

Tak pomyślałem, że jest jeszcze inna opcja, tylko nie wiem czy w ten sposób to będzie działało.

Myślałem nad zainstalowaniem całego systemu na pendrive'ie.

Edit:

Po dłuższej zabawie z różnymi programami doszedłem do wniosku że ten laptop może być za stary na bootowanie z usb.

Za to w międzyczasie wpadła mi w ręce płytka z OPHCrack, która służy do "łamania" hasła pod xp ale ma w sobie jakiś system na kernelu linuxa. Znalazłem w nim menadżer urządzeń i o dziwo wykrywa zarówno pamięć USB jak i WLAN adapter ale nie mam możliwości korzystania z nich...

Więc narodził się nowy pomysł. Wypalić płytke Linux Live i spróbować podpiąć pamięć i adapter wlan. I tutaj moja prośba - Czy ktoś mógłby mi pomóc znaleźć wersję wyposażoną w zestaw sterowników ? Oczywiście sam jutro też poszukam.

Edit2:

Okej, temat do zamknięcia. Zmarnowałem prawie 10 płyt i przetestowałem tyle samo różnych wersji/odmian linuxa.

Rozwiązaniem okazał się skromny Slax Linux.

Waży 200MB z hakiem. Posiada polską wersję. Przyjazny interfejs. Obsługuje urządzenia USB. I jak dla mnie największa zaleta wśród systemów, które sprawdzałem (chociaż w nich mogłem tego nie zauważyć). - Posiada opcje podczas uruchamiania "kopiuj do pamięci RAM" . Dzięki czemu system w pełni usadzony jest w tejże pamięci i nie męczy CD-romu, tak jak w przypadku pozostałych systemów. Dzięki czemu chodzi płynnie, bez zawieszeń. Pliki pobierane z internetu również zapisywane są do RAM-u ale można je przerzucić na pamięć USB. 

Gdyby ktoś kiedyś szukał, obraz iso do pobrania.

Użytkownik Alojsy edytował ten post 31 08 2014 - 21:54

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Live, Windows, XP, USB, Pendrive

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych