Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

szybka modernizacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mechusar

mechusar

First Rank

• Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 09 09 2014 - 20:29

Witajcie,

krótko i na temat - wychodzi nowa FIFA, a jako że mam do niej sentyment i lubię pograć, muszę sprawnie co nieco zmienić w swoim demonie prędkości sprzed pięciu lat;

priorytet - tanio i skutecznie; celuję tylko w to, aby komfortowo grać w ten jeden tytuł, inne nie mają znaczenia;

wolałbym sprzęt fabrycznie nowy, używki raczej odpuśćmy - jeśli dobrze rozumiem, problemem u mnie jest procesor i grafika, zatem te dwa komponenty chciałbym wymienić

poniżej moja aktualna specyfikacja + wymagania minimalne i rekomendowane rzeczonej FIFY, prośba o wskazanie co mogę tutaj rozsądnego wymyślić

Moja specka:
MSI P45 Neo3-FR (Lga775)
Core 2 Duo E8400 DualCore 64 Bit 3.00GHz BOX
Kingston Dual 2x2 GB HyperX DDR2 800MHz CL4
NVIDIA GeForce GTS 450 1GB

OCZ StealthXStream 500W
Obudowa ANTEC GAMER TWO HUNDRED

Minimalne wymagania gry:

System operacyjny: Windows V/7/8/8.1 -64-bit

CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz

RAM: 4GB

Ilośc miejsca na dysku: 15.0 GB

Karta graficzna co najmniej ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650

DirectX: 11.0

Rekomendowane wymagania gry:

System operacyjny: Windows V/7/8/8.1 -64-bit

CPU: Intel i5-2550K @ 3.4Ghz

RAM: 8GB

Ilość miejsca na dysku: 15.0 GB

Zalecane karty graficzne: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460

DirectX: 11.0

pracuję w rozdzielczości 1920x1080

mój pomysł - kupno na szybko czegoś pokroju Core2 Quad Q6600 (~200 zł) + GTX650 (~300 zł) i zamykamy się w 5 stówkach - gra muzyka;

pytanie czy 4 rdzenie pasują pod tę płytę główną i czy ten Quad to dobry wybór oraz którą grafikę brać?

najchętniej coś łatwo dostępnego, co można kupić od ręki w Krakowie lub jakichś sklepach internetowych włączywszy w to allegro

dzięki!

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 10 09 2014 - 11:06

Nie opłaca się w mojej opinii zmieniać E8400 na Q6600. Fakt, dostajesz 4 rdzenie, ale starsze technologicznie i jednowątkowo mniej wydajne i ogólna wydajność będzie niewiele większa.

Na twoim miejscu ściągnąłbym demo najnowszej FIFY, które już chyba jest dostępne i zobaczył jak to będzie chodzić na twoim komputerze w obecnej formie (a w mojej opinii powinno mimo, że w teorii jest poniżej minimalnych wymagań).

Nie myślałeś może, aby trochę podkręcić twój obecny sprzęt? Masz całkiem sensowną płytę główną, dobry zasilacz, więc to na pewno by nieco poprawiło sytuację, właściwie zerowym kosztem

Ogólnie dążę do tego, aby powiedzieć, że nie opłaca się za bardzo tego komputera modernizować - nie na sockecie 775. Tu przydałaby się większa modernizacja aby miało to jakiś większy sens.

#3 mechusar

mechusar

First Rank

• Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 10 09 2014 - 19:07

Dzięki za odpowiedź.

Demo ściągnąłem i po dwóch mecz założyłem ten temat :)

Generalnie grać się da, ale przyjemności to nie sprawia. Ścinki są częste, zwłaszcza kiedy na boisku "się dzieje" plus przy powtórkach.

Co do podkręcania, nie widzę innych problemów poza jednym zasadniczym - nie mam o tym pojęcia, nie wiem jak się za to zabrać :)

PS a co by było, gdyby procesor został po staremu, a zmieniona została grafika np. na jakiegoś GTX-a 750?

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 10 09 2014 - 23:26

W większości gier taki GTX750 zostałby ograniczony przez procesor. 

Podkręcanie jest całkiem łatwe, jak się już przeczyta co i jak i przyjemne. Przeczytaj jakikolwiek poradnik o OC, których jest na pęczki w internecie, może taki overclocking spełni twoje oczekiwania i gra będzie działała dostatecznie płynnie. :)

http://forum.pcforma...re-2-Duo-Quad-t

http://overclock.pl/...ntium-Dual-Core

Zasadniczo, to zaryzykuję jeszcze jedną sugestię dotyczącą modernizacji. Załóżmy, że jednak wydajesz to 500zł.

W takim wypadku proponuję sprzedać obecne części (procesor, ram, płytę i grafikę) - dostaniesz za to z kolejne 600zł i w tej cenie już można zakupić coś sensownego:

Intel Core i3-4160 LGA1150 BOX
Asrock H81M-DGS R2.0 Intel H81 LGA1150 BOX
MSI GeForce GTX750 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/D-SUB (ver. OC)
Goodram DDR3 4GB 1600MHz 512x8 CL11

Wyjdzie około 1100zł a taka modernizacja zdecydowanie da większego kopa niż ładowanie się w stare Quady.

#5 mechusar

mechusar

First Rank

• Użytkownicy
  • 65 postów

Napisano 13 09 2014 - 12:25

Może jest to dobry pomysł. Byłbym skłonny na niego przystać.

Poczytałem nieco i wątpliwości pojawiły się co do płyty. Czy nie lepiej wziąć tę?

http://www.morele.ne...81m-hd3-606110/

Różnica w cenie żadna. Będzie wszystko pasować? Jest to lepszy wybór?

Prośba jeszcze o wskazówkę jak najkorzystniej sprzedać obecne części. Allegro?

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 13 09 2014 - 13:22

Asrock jest mimo wszystko trochę tańszy (160zł vs 210zł)

Na korzyść dla Gigabyte'a idą sloty PCI, większa ilość USB 3.0 (4 zamiast 2) i HDMI. Jeśli tego koniecznie potrzebujesz, to weź Gigabyte'a. A jeśli to dla Ciebie bez znaczenia - Asrock, bo po co przepłacać :)

Jeszcze drożej masz http://www.morele.ne...85m-d3h-582757/ - więcej slotów na RAM, inny chipset, ale ponownie - zastanów się, czy koniecznie tego potrzebujesz.

Co do sprzedaży części to tak - allegro, ewentualnie wystawianie na olx.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych