Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

uszkodzenie? nie można zainicjować dysku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mhym

mhym

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 11 09 2014 - 11:37

Mam dysk który jakiś czas używałem jako dysk z danymi. Potem cos się stało i zaczął wariować... był niedostępny, albo się nie chciał otworzyć w menadżerze plików.

Teraz zniknął z komputera. W biosie go widać, w zarządzaniu dyskami też. CrystalDiskInfo też odczytuje smart. Nie mogę go jednak zainicjować nawet. Coś w międzyczasie pisało o braku plików do zainicjowania MBR... Nie wiem jak to ruszyć żeby dysk znów pracował. Najprawdopodobniej mogło to być spowodowane wadliwą pracą zasilacza. Teraz juz zasilacz jest wymieniony i działa system stabilnie... tylko ten dysk... Pomocy!

W CrystalDiskInfo wygląda to tak: - chodzi mi o pierwszy dysk, czyli ST31000528AS

http://wklej.org/id/1461349/

Na przyszłość prosiłbym o wklejanie długich logów na strony typu wklej.org lub pastebin.com.

//Pentium320

Załączone miniatury

• Snap-2014.09.11-006.jpg
  • Snap-2014.09.11-007.jpg
  • Snap-2014.09.11-008.jpg

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 11 09 2014 - 12:13

Dysk zgłasza, że już nie pociągnie za bardzo (duża liczba realokowanych sektorów + nowe w drodze). Czy to mogło być spowodowane starym zasilaczem... Wszystko zasadniczo jest możliwe, ale odkręcić to może być ciężko

W sumie, to nie wiem, czy jeszcze w ogóle będziesz chciał go używać, zwłaszcza na dane - najlepiej byłoby go wymienić...

...jednak jeśli mimo wszystko chcesz go reanimować, to można spróbować.

Przeczytaj to:

http://searchengines...ów/#entry657735

I za pomocą programu MHDD wykonaj skanowanie dysku. Rezultaty podaj tutaj.

Czy z dysku są do odzyskania jakieś dane?

#3 mhym

mhym

First Rank

• Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 25 09 2014 - 08:27

Po małych wakacjach dalsze próby...

MHDD nie widzi ŻADNEGO(!) dysku kiedy mam dyski ustawione na AHCI - tak mam na codzień

Jak przestawiam na IDE to widzi tylko dwa dyski i napęd DVD... niestety nie te co potrzeba...  - potem jednak mam problem z wystartowaniem Windowsa - coś niby mam popsute i trzeba dysk instalacyjny... Przestawiłem znów na AHCI i wróciło do normy... Co robię źle?

Aha - dysk jest bez danych na których by mi zależało... jakoś udało mi się je zgrać na inny dysk.

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 25 09 2014 - 14:17

MHDD nie wykryje dysków w trybie AHCI, to normalne.

Wobec tego, skoro wykrywa Ci inne rzeczy na innych portach, to przepnij na czas skanowania dyski miejscami. Powinno je wtedy wykryć.

To, że po zmianie z AHCI na IDE nie włącza się Windows (najpewniej Ci się BSOD'ował) to też jest normalne, po przestawieniu na AHCI z powrotem będzie działał jak należy. IDE ma być ustawione tylko na czas robienia skanowania w MHDD.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych