Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Problem z XPS m1330, zamula przegladarka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 fryta1979

fryta1979

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 21 09 2014 - 08:59

Witam,

forum polecił mi przyjaciel, który pisze, że są tu dobrzy specjaliści od takich tematów. siedzę w kompach od dość dawna, ale juz poddałem sie bo zabrnąłem w ślepy zaułek.

Mam prywatnego lapka, Dell XPS m1330, w architekturze 64b:

- Intel Core2 Duo T7250 @ 2.00GHz
- ram 4GB

- Mobile Intel 965 Express chipset family

- HDD ST9250320AS Seagate (sprawdzony CrystalDisk - stan dobry)

Kupiłem go na Viscie 64b i chodził pięknie przez 2 lata. Niestety padł HDD, wiec wymieniłem na nowy ST9250320AS Seagate, postawiłem Win7 (bo lepszy ]:) i jakis czas to śmigało akceptowalnie, ale z czasem Firefox juz tak mulił, zezacząłem czytac o przegladarkach i zainstalowałem CHROM, jako szybsza. Nic to nie pomogło. Zdecydowałem  sie wiec na powrót do Visty (producent wspiera sterowniki 64b), postawiłem system i przegladarka zamula jak zamulała, postawiłem kolejny - Win7, przedwczoraj. Wszystkie stery sa najnowsze, zainstalowane kodeki itd itp, wyczyszczony Autostart, procesy ... a przegladarki ... masakra

Jak odpala Allegro (obojetnie czy IE, Chrome, Opera) to chce sobie głowe odstrzelic, tak to wszystko słabo chodzi.  Nie wspominajac o YT, gdzie obejrzenie filmiku w 320P to juz duże wyzwanie dla cierpliwosci, nie mówiac o 480 czy 720p.

Pomóżcie mi proszę, bo wiem że ten laptop może śmigać normalnie (bo tak śmigał).

Wiem, ze zapuszcza sie jakis program z testem i zakleja sie loga, powiedzcie tylko jaki programik i zaraz go odpale.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 21 09 2014 - 09:53

Nie wiedzę tutaj konfliktu sprzętowego.

Przenoszę.

Wiem, ze zapuszcza sie jakis program z testem i zakleja sie loga, powiedzcie tylko jaki programik i zaraz go odpale.

Skoro wiesz, to poczytaj przyklejone - po to je napisaliśmy.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych