Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Po instalcji NET. Framework 2 problem z autoinstalacją urzadzeń HID

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 C-oolt

C-oolt

First Rank

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 07 10 2014 - 10:05

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że wszystkie systemy WIN XP, które stawiam po instalacji NET. Framework 1.1 + 2 mają problem z instalacją urządzeń HID  i  pendrive.

Mianowicie wygląda to tak, że. Instaluję system + sterowniki podłączam pendrive i instaluje się automatycznie bez żadnego kreatora i pytań o sterownik.

Instaluję NET. Framework 1.1 + 2 i podczas podłączania np pendrive , myszki, klaw , monitor P&P, które podłączone sa po raz pierwszy do komputera wyskakuje mi "Kreator znajdowania nowego sprzętu", który muszę ręcznie przejść i zainstalować dane urządzenie.

Najlepsze jest to, że podstawowe usługi w systemie (Plug & Play) działają, ustawienia w rejestrze są ok lecz po mimo to muszę ręcznie instalować każde urządzenie podłączone przez USB.

Np w Dell Optiplex jak wiadomo nie ma gniazd PS2 tylko USB. Po oddaniu klientowi komputera nie mógł on nic uruchomić bo nie mógł użyć ani klawiatury ani myszki bo nie zainstalowała się automatycznie.

Usunięcie NET. Framework nic nie daje. Dopiero naprawa systemu z poziomu płyty rozwiązuje problem.

Najlepsze jest to, że problem ten występuje od ostatnich 5 instalacji systemu. Wcześniej jak instalowałem system WIN XP + NET. Framework i resztę oprogramowania  problem nie występował.

Płyta instalacyjne nie ma znaczenia.

Wygląda na to, że instalka NET. Framework zmienia ustawienia w systemie albo podpisane sterowniki albo ustawienia automatycznej instalacji sterowników

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 07 10 2014 - 13:35

A czy w biosie nie ma funkcji odpowiadającej za włączenie usb? W ten sposób zarówno mysz jak i klawiatura zostaną uaktywnione wraz z załączeniem zasilania.

I czemu nie zainstalujesz NET. Framework wersji 3.5 bądź 4?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 C-oolt

C-oolt

First Rank

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 07 10 2014 - 19:16

W BIOS -ie wszystko ustawione jest poprawnie.

Urządzenia są wykrywane przez system lecz trzeba ręcznie je instalować. Zawsze jest tak, że po podłączeniu pendrive czy myszki system automatycznie instaluje je bez pytania o co kolwiek. U mnie odpala się standardowy kreator dodwania i instalacji nowego urządzenia. Jak pisałem występuje on po instalcja NET w wersji 1.1 i 2.0.

Instalacja Net.Framework 3.5 i 4.0 nie zmienia stanu rzeczy. Problem nie ustaje.

Problem zaczyna występować już po instalacji wersji NET 1.1 i 2.0

Zawsze instalowałem NET.Framework w kolejności od 1.1 do 4 ale odką zaczął występować problem to doszedłem do tego, że występuje on po instalacji wersji 1.1 i 2.0

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 07 10 2014 - 21:56

Odinstaluj go kompletnie i zainstaluj ostatnią wersję, przecież nie po to się je numeruje, żeby ustalać kolejność instalacji, tylko by user wiedział, która jest najnowsza.

Zasadności aktualizacji oprogramowania chyba nie trzeba Ci wykładać?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 kisoe

kisoe

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 10 2014 - 10:34

reainstall powinien pomóc, bo ja nie widzę innej opcji :P

#6 Antonii89

Antonii89

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 15 03 2015 - 08:22

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że wszystkie systemy WIN XP, które stawiam po instalacji NET. Framework 1.1 + 2 mają problem z instalacją urządzeń HID  i  pendrive.

Mianowicie wygląda to tak, że. Instaluję system + sterowniki podłączam pendrive i instaluje się automatycznie bez żadnego kreatora i pytań o sterownik.

Instaluję NET. Framework 1.1 + 2 i podczas podłączania np pendrive , myszki, klaw , monitor P&P, które podłączone sa po raz pierwszy do komputera wyskakuje mi "Kreator znajdowania nowego sprzętu", który muszę ręcznie przejść i zainstalować dane urządzenie.

Najlepsze jest to, że podstawowe usługi w systemie (Plug & Play) działają, ustawienia w rejestrze są ok lecz po mimo to muszę ręcznie instalować każde urządzenie podłączone przez USB.

Np w Dell Optiplex jak wiadomo nie ma gniazd PS2 tylko USB. Po oddaniu klientowi komputera nie mógł on nic uruchomić bo nie mógł użyć ani klawiatury ani myszki bo nie zainstalowała się automatycznie.

Usunięcie NET. Framework nic nie daje. Dopiero naprawa systemu z poziomu płyty rozwiązuje problem.

Najlepsze jest to, że problem ten występuje od ostatnich 5 instalacji systemu. Wcześniej jak instalowałem system WIN XP + NET. Framework i resztę oprogramowania  problem nie występował.

Płyta instalacyjne nie ma znaczenia.

Wygląda na to, że instalka NET. Framework zmienia ustawienia w systemie albo podpisane sterowniki albo ustawienia automatycznej instalacji sterowników

Ten sam problem u mnie masakra:/

Więc doczytaj wątek do końca.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 15 03 2015 - 12:21

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych