Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Komputer stacjonarny do 4000 zł (Do gier)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Larest

Larest

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 05 11 2014 - 19:42

Witam, chcę zakupić komputer. Mój budżet wynosi około 4000zł (wiadomo, że jeśli trzeba będzie parę stówek dołożyć do jakieś części, to się dołoży). Komputer głownie przeznaczony do gier, ale również do filmów i internetu. Złożyłem mniej więcej komputer i mam do Was pytanie, co można w nim ulepszyć, zamienić, albo poprawić ? Chciałbym raczej wrzucić jeszcze tutaj dysk SSD, ale też coś pozmieniać, gdyż chcę jeszcze dokupić monitor 20-22 cale i oczywiście z windowsem. 

Tutaj moja propozycja, czekam na jakieś zmiany i opinie. 
Prosiłbym o złożenie takiego komputera też na tej stronie internetowej którą podałem. 

Dzięki. 

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 06 11 2014 - 09:45

Zestaw fajny, tylko GTX780 na chwilę obecną jest strasznie nieopłacalną opcją mając na uwadze ceny nowego GTX970, i to właśnie nim bym się bardziej zainteresował. Jeśli chcesz oszczędzić i upchnąć tu SSD, to można jedynie na niższej prędkości procku, o ile będą tańsze (modele np. 4570, 4440), ewentualnie niższy model grafiki (GTX770/Radeon R9 290). Wtedy zmieści się Crucial SSD M500 120GB 

#3 Larest

Larest

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 06 11 2014 - 09:52

Właśnie czytałem o tym, że grafikę należy zmienić.
Upchałem też dysk, a obecna konfiguracja wygląda tak :
http://www.morele.ne...ry/info/oIMcbs/

Tylko pytanie (może głupie, ale) karta graficzna opisana jako "4GB GDDR5",a ram "DDR3". Czy to ze sobą nie koliduje w żaden sposób ?

I co wtedy myślisz o takiej konfiguracji jak ta ?

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 06 11 2014 - 12:06

Dobre zestawienie, nic dodać nic ująć.

Pamięć na karcie graficznej nie ma nic wspólnego z pamięcią RAM.

#5 Larest

Larest

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 07 11 2014 - 19:29

Zrezygnowałem jednak z DYSKU SSD, gdyż budżet mi nie pozwala na to..

Potrzebuję jednak jeszcze jakiegoś monitora, najlepiej 21,5 cala (widziałem, że 22 cale są nawet o 150 zł droższe niż 21,5 cala), wiadomo full HD i tak dalej.

Prosiłbym o jakąś propozycję i dziękuję za pomoc w wyborze komputera ;)

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 07 11 2014 - 20:17

Co powiesz na BenQ GW2255? Chyba jedyny rozsądny wybór za względnie niską cenę, ale przyznam szczerze, że mi by było trochę smutno brać monitor 21.5" do komputera za blisko 4k...

#7 Larest

Larest

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 08 11 2014 - 01:14

Założenie początkowe było, że monitor będzie już w cenie komputera. Czyli za cały zestaw wyjdzie 4k. Dlaczego 21,5" uważasz za smutny wybór ? Potrzebny większy ? Przecież to chyba wystarczająca szerokość, aby grać w gry i cieszyć się filami full HD ?

#8 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 08 11 2014 - 02:05

Osobiście dla mnie byłoby mało. Pamiętaj tylko, że nie samymi calami się żyje i biorąc tani monitor inne parametry także są ważne (BenQ którego podałem wypada dość przeciętnie, do tego matryca rodzaju VA, nie ukrywam, ale do gier przy niewielkiej wielkości monitorze raczej fajniej nadałaby się IPS, ale to podnosi koszta). Oczywiście, jeśli sądzisz, że Ci taki wystarczy, to nie ma sprawy, większość monitorów w dzisiejszych czasach jest na tyle dobra, że momentami ciężko wręcz zauwazyć różnice  :)

#9 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 08 11 2014 - 10:47

Pozwolę sobie wtrącić słówko od gracza z  czteroletnim monitorem.

Nie mam FullHD, nie mam nawet HD, rozdzielczość raptem 1680x1050 a mimo to, kiedy odpalam ulubione gry........ Przestaję widzieć to co, jest poza monitorem. Bo dla mnie 22" to tylko okienko, przez które zaglądam tam, gdzie lubię i liczy się to, co wybieram do wypełniania sobie czasu wolnego, a nie to, w jakiej jest jakości. Nie mówię, by wracać do starych pudeł 17-calowych czy mniejszych, ale do licha... To gra się liczy i przyjemność z niej, a nie to, na czym będzie tak naprawdę wyświetlana!
Jeśli ludzkie oko reaguje na płynność obrazu w 25 klatkach na sekundę i jest mu z tym dobrze, to 30 fpsów w zupełności mi wystarcza, nawet, jeśli gry wyświetlają mi szybciej.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#10 Larest

Larest

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 09 11 2014 - 22:48

Jestem takiego samego zdania jak kolega wyżej. Zostanę przy tym co podałeś, gdyż nie widzę potrzeby większej rozdzielczość. Tyle cali mi w zupełności wystarczy, dziękuję za pomoc. Już nie mogę się doczekać nowej maszyny! ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych