Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

awaria karty graficznej czy klopoty ze sterownikami.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Belert

Belert

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 12 11 2014 - 05:33

Witam

mam win xp i ATI 4650.

Otoz wczoraj wpadlem na genialny pomysl zeby przy uzyciu driver boostera 2 zaktualizowac sterowniki en masse.I to od podstawowych sterownikow plyty , mostkow az po kontroler gier i driver do karty graficznej.

Zaraz po uruchomieniu mojej aktualnej zabawki tj gry Aion ekran pokryl sie taka siateczkakwadracikow na calym ekaranie ( mialy ok okolo 2 mm).

Zorientowalem sie ze dowalilem ostro opopelnilem nastepny blad sciagnalem przy pomocy programy ze strony ati nowy sterownik .Co spowodowalo natychmoiastowe przechodzenie w stan "siateczki"

Siateczka tez zamieniala sie nagle w czarny ekran i np. dwa 2 cm pasy siateczki pionowe .Teraz juz w czasei parcy win xp byla siateczka , co gorsza siateczka pojawiala sie juz przy uruchomianiu kompa ,w momencie kiedy zglasza sie plyta glowna.Sniezylo az do wejscia do windowsa.Pomagalo odczekanie parenascie sekund po wylaczeniu kompa.

W koncu jak ochłonąłem dalem przywrocenie systemu.

Ladnie sie to uspokoilo i jak myslalem ze juz wszystko ok dzis po uruchomieniu gry znowu pojawila sie siateczka.

Daje nowe przywracanie systemu z wczesniejsza data ale komp stwierdza ze sie nie da przywrocic systemu z tej daty.

Mam pytanie , jak stwierdzic czy to sterownik czy sama karta padla ( przeczyscilem ja)

Jak karta , to skzoda gadac , przy stanie moich fiansow to pewnie koniec z grami ;(

Uruchomilem przed chwila skyrima i na nim ne wystapila siateczka .Prosze o jakas pomoc zeby to usystematyzowac.

#2 eleqodes

eleqodes

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 12 11 2014 - 09:21

pachnie mi zepsutą kartą :)

#3 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 12 11 2014 - 11:52

Nie się co bawić w wąchanie (@eleqodes).

Belert, odinstaluj sterowniki, wszystkie składowe, jak się z tym wiążą, zrestartuj system, pozwól by sam XP znalazł właściwe lub zainstaluj te, które miałeś przed tymi sensacjami.

Napisz, czy coś to pomogło, a jeśli artefakty na ekranie przestaną się pojawiać, poobserwuj trochę pracę karty, również w obciążeniu.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#4 Belert

Belert

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 12 11 2014 - 12:21

niestety jestem w potrzasku.

MOj win xp jest chyba najstarsza wersja xp jaka byla dostepna i w zwiazku z tym odmawia wspolpracy ze wszystkimi witrynami ( posiada IE 4.0) na dodatek nie ma juz sterownikow do ATI  ktore by byly pod win xp.Karta ma z 4 lata wiec stery tez sa troche przestarzale :(

#5 Belert

Belert

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 12 11 2014 - 21:20

ok walcze , znalazlem sterownik zaraz uruchomie 3 majcie kciuki

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 13 11 2014 - 19:24

Nie ma wersji najnowszych czy najstarszych XP... co ty pleciesz? Zrób porządek z aktualizacjami przez WU, chyba, że mimowolnie przyznajesz się do pirackiego systemu na dysku...

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych