Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Problem z wyświetlaniem wątku

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jpomiar

jpomiar

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 13 11 2014 - 22:07

W tym dziale (o Windows XP i starszych) jest temat "Optymalizacja i odchudzanie XP" pod linkiem

//searchengines.pl/topic/5989-optymalizacja-i-odchudzanie-xp/ Jest to bardzo ciekawy opis usprawnień w systemie, ale jest jeden problem. Brakuje bardzo dużo grafik w jego treści. Zamiast grafiki jest wyswietlany napis: "Dołaczona grafika". Czym jest to spowodowane i czy jest możliwość przywrócenia brakujących treści tak aby temat był bardziej czytelny?

Pozdrawiam

jpomiar

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 14 11 2014 - 12:47

Jak widać, temat jest sprzed jedenastu lat, ja tu jestem od trzech czy czterech...

Powodów może być kilka, dwa najprostsze same się od razu nasuwają:

- ktoś ju umieścił tam, gdzie ich teraz nie ma, czyli na pewno nie leżały na serwerze, na którym wtedy było forum, dlatego po różnych perypetiach i przenosinach, zniknęły.

- mogły być powiązane z kontem Picasso i po jej odejściu, skasowała wszystkie swoje załączniki, lub ktoś zrobił to po niej.

Nie poprawiał tego nikt potem, a teraz XP to już system tylko dla zatwardziałych oportunistów ;)

Jeśli chcesz się pobawić w optymalizację czy usprawnienia, polecam banalnie prosty, a przy tym świetnie napisany i skuteczny TweakUI, z którym pracowałem na każdym kompie, gdzie miałem XP.

Ogólnie tweakery zawsze wydawały mi się wygodniejsze do stosowania, niż ręczne bieganie po rejestrze i grzebanie w ustawieniach systemowych.

Był jeszcze jeden, mocno rozbudowany, ale musiałbym sięgnąć do archiwum, by przypomnieć sobie jego nazwę - ale to już był kombajn w porównaniu do TweaUI.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 jpomiar

jpomiar

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 14 11 2014 - 23:40

Wszystkie grafiki w podanym temacie znajdują się pod linkiem

http://searchengines.../pliki/picasso/ zarówno te które się wyświetlają jak i te których nie ma więc jest to trochę dziwne.

A co do używania "tweakerów". Pewno są to dobre programy, ale trzeba mieć chyba dużą wiedzę o Windows aby z nich korzystać. Natomiast w podanym temacie są opisy co robić i jak oraz co to spowoduje, czego nie zawsze da się domyślić z opcji i funkcji "tweakera".

Pozdrawiam

jpomiar

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 15 11 2014 - 00:24

A to ciekawostka z tym linkiem, bo mam komunikat - 403 Forbidden i nic mi się nie wyświetla :blink:

A co do TweakUI....... Może zainstaluj go sobie na próbę, zobacz, jak jest on złożony i trudny w obsłudze? A potem dopiero oceń, czy faktycznie wymaga szczególnie wielkiej wiedzy :)

A poza tym, nie musisz korzystać z wszystkich dostępnych w nim opcji :)

#5 jpomiar

jpomiar

First Rank

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 15 11 2014 - 16:33

Mi też wyświetla ten komunikat, ale gdy kliknę prawym klawiszem myszy na krzyżyku to wtedy pokazuje się link, gdzie był obrazek. Stąd moje wątpliwości, ponieważ część obrazków jest wyświetlana, a części nie ma. Tak jakby część była wykasowana, a część nie - więc jaki to miało sens i po co ktoś to zrobił? Może przy manewrach z forum pozmieniały się katalogi i zawartośc gdzieś jest tylko w tej chwili niedostępna.

Pozdrawiam

jpomiar

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 15 11 2014 - 16:56

Bardzo prawdopodobne.

Szczerze mówiąc, nie chce mi się (i pewnie innym też by się nie chciało) dorabiać zrzuty ekranu ponownie, na potrzeby poradnika dla systemu, który już nie ma nawet wsparcia technicznego od własnych autorów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych