Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

blue screen of DEATH!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 macaroni

macaroni

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 18 11 2014 - 15:28

Komputer stacjonarny Incore domowego użytku, ale wcześniej dwa lata w firmie. Problemy były już od kupna.

Producent: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Model systemu: P55-UD3L

typ systemu: x64-based PC

system operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium

wersja: 6.1.7601 Service Pack 1 Kompilacja 7601

Często wysypywał się podczas oglądania różnych multimediów więc sobie pomyślałam, że zaktualizuję sterownik karty graficznej. Poprzez menedżer urządzeń okazało się, że jest dostępny jakiś nowszy NVIDIA GeForce 210 wersja 9.18.13.1106 i zainstalowałam wczoraj. Niestety na dzień dobry zaraz po uruchomieniu, jeszcze bez dotknięcia czegokolwiek BSOD. Moje możliwości na tym się kończą. Dlatego teraz użyłam Debugging Tools for Windows i oto co mówi:

http://www.wklej.org/id/1526509/

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 18 11 2014 - 21:25

Z załączonego logu wynika tylko tyle, że błąd dotyczył próby dostępu przez aplikację z obszaru jądra do nieprawidłowego adresu.

Z MSKB wynika tylko tyle, że problem zwykle pojawia się po instalacji nowego sprzętu i/lub sterownika.

Rozwiązanie? Usuń ten sterownik w trybie awaryjnym i zainstaluj poprawny. Ściągnij sterownik karty graficznej normlanie ze strony producenta nvidia.pl (http://www.nvidia.pl...s.aspx/77277/pl).

#3 macaroni

macaroni

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 22 11 2014 - 10:07

Mówisz, że chodzi tylko o ten sterownik, który zaktualizowałam? Ale BSOD-y były bez przerwy już wcześniej. Ja tylko chciałam w ten sposób naprawić. Nawet nie wiem jaki sterownik był wcześniej, a ten który jest teraz oficjalnie jest poprawny. Sterownik, który mi linkujesz jest do Windows XP a tu jest windows 7. Problem nie tkwi widocznie w w tym konkretnie sterowniku. Może jakieś dodatkowe analizy powinnam zrobić?

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 22 11 2014 - 11:43

Sterownik, który mi linkujesz jest do Windows XP a tu jest windows 7

Nie bądź małostkowa, odnalezienie sterownika na stronie chyba nie przekracza twoich możliwości?

Inna sprawa: Miałem potężne problemy ze sterownikiem od nVidii, nie tylko BSOD-y, ale i kompletne zawieszanie się systemu. nawet po reinstalacji całego Win7.

Pentium zasugerował powrót do starszej wersji sterownika dla graficznej i nagle wszystkie problemy zniknęły.

Od roku mam v.285.62 i zero problemów z czymkolwiek.

Wniosek: to co najnowsze, nie znaczy, że najlepsze, a zwłaszcza! w przypadku oprogramowania.

Pobierz kilka edycji tego sterownika, począwszy od najnowszej, a skończywszy nawet na tej, którą ja mam.

Instalacja, obserwacja (jeśli nic to nie pomoże), deinstalacja i instalacja starszej wersji.

Osobiście przetestowałem wszystkie i najstabilniej pracuje mi wszystko na wyżej wspomnianej wersji.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#5 macaroni

macaroni

First Rank

• Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 23 11 2014 - 20:56

Nie bądź małostkowa, odnalezienie sterownika na stronie chyba nie przekracza twoich możliwości?

Ojejku no oczywiście, że nie przekracza, ale nie zrozumiałeś mnie. Jeśli, tak jak wydawało mi się mam już najbardziej odpowiedni nVidii to co takiego miałabym odszukać? Myślałam, że bliss polecił mi jakiś konretny najlepszy, tak jak ty to później również zrobiłeś, stąd taki a nie inny komentarz.

Jutro robię reinstalkę całego systemu z wielu innych powodów, ale jeśli mówisz, że reinstalka mogłaby i tak nie pomóc na złe sterowniki to popbróbuję tak jak radzisz i powiem za jakiś czas czy pomogło.

#6 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 24 11 2014 - 21:39

Akurat co do wersji sterowników to XanTyp ma rację. Rzecz w tym, że zwykle jeden pakiet jest dla całej grupy kart graficznych. Po pewnym czasie dany model nie jest aktualizowany, a wszelkie zmiany w sterownikach są dla nowszych kart. Oczywiście pliki pozostają niby zgodne z modelem kary, który się posiada. Problem w tym, że optymalizacje są robione pod kątem nowych modeli i to czasem potrafi zaszkodzić.

Ja proponuję zainstalować na początek pakiet minimum sterowników, czyli chipset, karta graficzna, karta sieciowa. Poczekaj, popróbuj i sprawdź, czy działa komputer stabilnie. Im mniej zainstalujesz rzeczy na starcie tym łatwiej będzie wykluczyć problemy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych