Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Losowe dc, czy to problem z kartą sieciową?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nightdew

Nightdew

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 25 11 2014 - 23:58

Witam,

Mam następujący problem: otóż od czasu do czasu następuje przerwa w dostępie do internetu. Wygląda to tak, że nagle dostaje dc w grze, strony internetowe również nie działają, nawet nie próbują się ładować tylko jest po prostu brak połączenia. Muszę wejść na połączenia sieciowe, wyłączyć połączenie sieciowe i ponownie włączyć. Albo po prostu wyjąc kabel sieciowy od stacjonarki i ponownie włożyć. Cała procedura zajmuje z 10 s, wyskakuje że połączenie sieciowe jest dostępne i internet wraca ale te dc przy niektórych czynnościach są strasznie uciążliwe. Dodam, że w tym samym czasie na 2 laptopach które są podłączone poprzez wifi internet działa normalnie. Jakieś pomysły co może być nie tak? Czy karta sieciowa uległa jakiejś awari? (chociaż wtedy powinny być chyba większe problemy). Bardzo proszę o pomoc ponieważ bardzo mi zależy na uporaniu się z tym problemem.

Pozdrawiam

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 26 11 2014 - 05:00

Kup/pożycz kartę sieciową zewnętrzną i porównaj ich pracę. Awaryjność sieciówki bywa tak samo zróżnicowana jak każdego innego podzespołu.

Wyjaśnij termin losowego dc, dc w grach - zwłaszcza samo dc.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Nightdew

Nightdew

First Rank

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 26 11 2014 - 10:13

Po prostu gdy sobie gram raz na godzinę/dwie nagle wszyscy biegają i wszystko staje w miejscu. Minimalizuję wtedy grę, wyłączam i włączam połączenie sieciowe (w między czasie mnie z gry wywala, pewnie po wyłączeniu połączenia sieciowego). Wracam do gry, loguję się i wszystko wraca do normy. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych