Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Komputer nie uruchamia się
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 arek1713

arek1713

    First Rank

  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 28 11 2014 - 22:59

Witam

Mam problem z komputerem. Wczoraj podczas próby uruchomienia starszej wersji systemu

(xp, bo mam 2 systemy zainstalowane) włączyło się skanowanie dysku D i zaczęło się kasowanie plików – „usuwanie segmentu rekordów oddzielonego pliku” więc zrestartowałem komputer aby nie utracić danych (a nie było innej możliwości przerwania tej operacji)

Mam 2 dyski:

Jeden podzielony na 2 partycje:

C – systemowa (system główny vista)

D – na pliki (nie powinien zawierać żadnych plików systemowych)

Oraz:

E – starszy system (xp)

Po restarcie zaczęły się problemy. System główny przestał się uruchamiać. Zatrzymuje się na ładowaniu „Microsoft Corporation” (pasek cały czas się ładuje ale nie daje to efektu, czekałem pół godziny). Przy włączaniu mam możliwość uruchomienia komputera w kilku trybach:

Uruchom system normalnie, Ostatnia znana dobra konfiguracja – zatrzymuje się na ładowaniu;

Tryb awaryjny (z obsługą sieci, z wierszem polecenia) – w tych trybach pojawia się okienko:Ładowanie plików systemu Windows Czekaj…

Proces zatrzymuje się na załadowano: \Windows\System32\Drivers\aswRvrt.sys po jakimś czasie pojawia się czarny ekran i widać tylko kursor.

Próbowałem kilka razy, różne tryby, dałem mu chwilę ale nic to nie dało. Po tym zdarzeniu stwierdziłem, ze przy restarcie systemu w momencie kasowania plików uszkodziły się jakieś pliki systemowe, więc spróbowałem odpalić system operacyjny z płyty instalacyjnej systemu. Z menu wybrałem opcję „Napraw komputer”. Włączyło się okienko „Opcje odzyskiwania systemu” z możliwością wybrania woluminu z którego ma być załadowany sterownik dla dysków twardych tzn. „Jeśli nie widzisz swojego systemu na liście, kliknij przycisk Załaduj sterowniki, aby załadować sterowniki dla dysków twardych” i przycisk Załaduj sterowniki (co ciekawe po wyborze tej opcji wyświetla mi moje dyski na kompie, ale zamienia je między sobą, tzn. dysk C oznacza jako D i na odwrót). Nie zmieniałem nic z tymi sterownikami i nacisnąłem po prostu „Dalej >” i włączyło się „narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia”. Wyszukało że rzeczywiście jest jakiś problem z rozruchem systemu i że coś z tym zrobił i po restarcie powinno OK. W tym momencie nie wiedziałem czy system odpalić normalnie czy z płyty. W każdym bądź razie po tym niby naprawianiu zmieniło się jedynie tyle, że pasek ładowania Microsoft Corporation dochodzi do końca, pojawia się czarny ekran po czym nagle samoistny restart (w każdym trybie to samo). Odpalałem w tym czasie kilka razy narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia za każdym razem coś podobnego wyświetlało ( w logach) i że po restarcie będzie ok, aż do momentu kiedy i ta funkcja przestała działać z powodu:

„StartRep.exe – Błąd aplikacji

W aplikacji wystąpił wyjątek unknown software exception ( 0x80000003) pod adresem 0x7302764a”

Po kliknięciu Ok włącza się menu z kilkoma opcjami:

Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia

Przywracanie systemu

Windows Complete PC Restore

Narzędzie diagnostyczne pamięci systemu Windows

Wiersz polecenia

I na tym utknąłem… bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych