Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Upadek laptopa

awaria sprzętu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Arth131987

Arth131987

First Rank

• Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 02 12 2014 - 13:41

Witam,

w zeszłym tygodniu dziewczynie upadł laptop... upadł to mało powiedziane. Jest to Acer Aspire E1-530, na nim postawiony przeze mnie win7 32-bit. Po upadku ku mojemu zdziwieniu laptop uruchomił się (a dodatkowo upadł dziewczynie w momencie pracy). Po jakimś czasie dziewczyna zauważyła, że praca na nim to jednak tragedia, każdy dokument uruchamia się strasznie długo, kopiowanie czegokolwiek także. Przeglądanie i przewijanie dokumentów Word jest męczące. Od razu postawiłem na dysk. Problem jest jednak taki, że laptop był kupiony kilka mies. temu, z kasą trochę ciężko i dlatego wstrzymałem się z kupieniem dysku bo boję się, że po takim upadku mogło dojść do uszkodzenia także innych podzespołów. Wtedy kupienie dysku będzie marnotrastwem kilkuset złotych. Stąd moje pytanie do Was czy da się za pomocą oprogramowania sprawdzić sprawność procesora, płyty głównej oraz karty graficznej? Z FAQ na stronie wyczytałem czym i jak sprawdzić dysk i RAM więc jak tylko znajdę czas to to zrobię, jednak boję się o pozostałe podzespoły. Po upadku dolna osłonka chroniąca dysk odpadła (więc musiał być to mocny upadek), i mam wrażenie, że nie jest to jedyna rzecz która połamała się w tym laptopie (to ocenię jak znajdę czas żeby go rozkręcić) - stąd moje pytanie o inne podzespoły i ewentualne ich sprawdzenie za pomocą aplikacji.

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc ;)

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 02 12 2014 - 14:13

Wykonaj testy, które są w tym FAQ i wtedy się pomyśli co dalej

Proszę o usunięcie/modyfikację sygnaturki, gdyż narusza ona regulamin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych