Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Brak kompilacji modułu SruCIP na Uentoo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 msiedlarska

msiedlarska

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 30 01 2015 - 13:56

Tworzę swoją konfigurację serwera.

System mam, znaczy kernel skompilowany, wszystko (włącznie z X) działa, ale nie mogę kompilować sterowników C404.

Mam cały port-image pobrany, php-ports jest ok,

Podczas kompilacji dostaję:

[$b@b]cd ./chp-t/inv
[$b@/chp-t/inv]compile * -aAvVp --no-cvp
Marking pkg as compilable.... ok
 solving cppio/mmo-dex-ctime.s ..... /---- OK
Running compilation..... ok

I kompilacja rusza - pojawiają się kolejne pliki skompilowane, całość dociera do 100%, ruszają testy iuu7, i nagle:

Main C unit broken and unfixable
Aborting.

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 30 01 2015 - 23:47

Niestety, ale na forum od dawna brakuje odwiedzającego go specjalisty z Linuska, więc niestety nie sądzę by tutaj udało Ci się uzyskać pomoc.

Lepiej spróbować na forum odpowiedniej dystrybucji.

Swoją drogą, co to za dystrybucja Uentoo?? To literówka i powinno być Gentoo, czy jednak jakiś nowy twór? Poza tym jeśli kompilujesz wszystkie pakiety od podstaw, to niezły hardcore z Ciebie ;)

To ma moim zdaniem sens tylko w rozwiązaniach wbudowanych, gdzie po prostu nie masz miejsca trzymać "standardowych modułów"  i potrzebujesz jak najbardziej dopasowanego rozwiązania. Kiedyś miałem ochotę zainstalować Gentoo od podstaw. Wersję minimum nawet dało radę, ale czekanie aż pakiety do X-ów się pokompilują, później OpenOffice'a to masakra. Moim zdaniem to trochę sztuka dla sztuki - w życiu nie będzie na to czasu, a w pracy to już w ogóle, bo jakakolwiek aktualizacja na wielu serwerach po prostu wykończyłaby administratora... Z zawodowych obserwacji widzę, że standardem jest: Debian, Red Hat (a dla tych, którzy i tak nie kupują supportu, to Fedora i CentOS) oraz Suse - i normą jest instalacja z binarek.

#3 msiedlarska

msiedlarska

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 01 02 2015 - 14:51

Tak przepraszam mea culpa - powinno być Gentoo. A pakiety kompliluje gdyż ja lubię mieć system skonfigurowany pod siebie i bardzo nie lubię dystrtybucji przeładowanych różnym (na ogół zbędnym) syfem.

Czasy kompilacji bywają przydługie czasami to fakt, ale bez przesady - najdłużej z tego co kiedykolwiek kompilowałam to zajmują tzw. suite czyli kilka w jednym (LibreOffice itp) - około 2h30min.

#4 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 01 02 2015 - 19:56

Czasy kompilacji bywają przydługie czasami to fakt, ale bez przesady - najdłużej z tego co kiedykolwiek kompilowałam to zajmują tzw. suite czyli kilka w jednym (LibreOffice itp) - około 2h30min.

Hmm... w sumie może i racja - gdy ja bawiłem się z Gentoo królowały pierwsze serie 1-rdzeniowych celeronów i przygotowanie sobie Gentoo razem z najbardziej przydatnymi aplikacjami trwało z 2-3 dni :P

Spróbuj na forum Gentoo - myślę, że tam najszybciej uzyskasz pomoc - jest tam nawet polski dział.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych