Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Minimalne prędkości wiatraka za duże i za szerokie okno aplikacji Giga

Gigabyte

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ijiodo

ijiodo

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 31 01 2015 - 21:11

Może tu ktoś coś wymyśli.
Mam sobie taka płytkę Gigabyte z87x-ud3h. I tam jest program do wentylatorów. I o zmoro nie da się zmniejszyć prędkości wentylatorów poniżej chyba 300 lub 600 rpm tak do 0 przy małym obciążeniu. Niestety przy takich prędkościach słychać delikatnie ten wentylator. A nie chce dodawać dodatkowego rezystora bo to nic nie da. Bo prędkość obrotową i tak mierzy z reala. Niestety program sterujący rozkręca chłodziarke wg jakis tam swoich pomysłow. Jak ogarnąć to żeby wentylator dopiero rozkręcał się jak procesor się zagrzeje? I potrzebna jest faktyczna moc chłodzenia. Choć przy takiej pojemności cieplnej układu i tak by zapewne się nie rozgrzewał za bardzo. A chciałbym znów mieć bezszelestny komputer.
A dodatkowo. Co gorsze przy moim ustawieniu ekranu aplikacja się wykrzacza bo na 1280 szer okna a ja mam 1200 szer ekranu. Można gdzieś coś pogmerać żeby nie sprawdzała czy się zmieści?
Dziękuję za każdą pomoc. 
Pozdrawiam

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 01 02 2015 - 02:33

Wentylator często potrzebuje jednak "kopa" aby się w ogóle rozkręcić - wątpię, czy ingerencje programowe cokolwiek tu zmienią w tym aspekcie aby zejść niżej z obrotami na minutę.

Jeśli masz porządne chłodzenie i w miarę nie-prądożerny procesor, to możesz spróbować puścić ten procesor całkowicie pasywnie, ale na dłuższą metę jak sam tak eksperymentowałem, to po długim obciążeniu chłodzenie nie było w stanie oddać wystarczająco ciepła i temperatury były bardzo wysokie. Może jednak tobie by się udało - eksperymentuj. Płytę główną masz z odblokowaną regulacją napięć - jeśli nie kręcisz procesora, to można spróbować nawet zejść poniżej normalnego napięcia (zwykle procesor daje radę pracować na zaniżonym napięciu)

#3 miłosz11

miłosz11

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 16 02 2015 - 13:22

Osobiście wybrałbym program Speedfan a nie programy od Gigabyte :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych