Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Cykanie w laptopie

cykanie tykanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtczak

wojtczak

First Rank

• Użytkownicy
  • 41 postów

Napisano 07 02 2015 - 13:15

Witam,

Kupiłem laptopa Lenovo y50-70 

Intel i7 4710HQ

16GB ram

GF 860M

240 SDSSD San Disc

Windows 8.1

Martwi mnie bo od czasu do czasu wydaje dźwięk cykania jak w zegarze nawet z podobną częstotliwością, dźwięk dochodzi jak mi się wydaje z okolic klawiatury numerycznej - czyli jak mi się wydaje okolice dysku, wnioskuje ze znalezionego w necie zdjęcia.

Nie znalazłem zależności pomiędzy występowaniem cykania a wykonywaniem konkretnej czynności, sam dźwięk choć irytujący jestem w stanie znieść, chciałbym tylko się dowiedzieć czy jest to zapowiedź czegoś gorszego. Wiem że dyski HDD czasem mają problem z cykaniem, no ale to jest SSD.Patrzyłem do HD tune i wygląda ok. Proszę o radę lub uspokojenie.

Dodatkowo poza tematem mam problem z ostrością w niektórych oknach np. podczas instalacji programów, lub jak wejdę w menadzer urządzeń, reszta jest ostra jak żyletka. Sterowniki do grafiki dedykowanej aktualne, aktualizacje Windowsa aktualne. Również proszę o pomoc mimo że ten wątek raczej nie dotyczy tego działu.

#2 kamaseret

kamaseret

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 07 03 2016 - 09:40

Już chciałem pisać żebyż się modlił żeby to nie był dysk, ale skoro ssd to niestety nie mam pojęcia co to może być, mi w hdd kiedyś tak cykało jak w zegarku i po tygodniu się dysk spalił, wina wadliwego zasilacza (podawał za duże albo za małe napięcie, w każdym bądź razie złe)

#3 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 07 03 2016 - 23:06

Wątek sprzed roku.........Chyba nie zauważyłeś.

Zamykam.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych