Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Podłączanie wewnętrznego czytnika kart

Najlepsza odpowiedź dr_bliss, 03 03 2015 - 23:33

Jeśli weźmiesz instrukcję obsługi od tej płyty i przeczytasz opis wewnętrznego złącza USB, to dowiesz się, że ten pin o numerze 10 jest opisany jako NC. Pin NC to trochę szara strefa, bo zwykle znaczy No Connection (brak połączenia w układzie lub w tym przypadku na płycie), ale czasem znaczy Do Not Connect (nie podłączać). W przypadku USB to pierwsza opcja - możesz podpiąć, możesz nie podpinać, bo na płycie ten pin nigdzie nie jest podłączony.

Przejdź do wpisu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 hackerek

hackerek

First Rank

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 03 03 2015 - 22:10

Witam, mam pytanko odnośnie podłączania urządzeń typu czytnik, usb itp do złącz usb na płycie głównej. Chodzi o te wtyczki 4 żyłowe z dodatkową odchodzącą piątą żyłą, czy ona powinna być też wpinana w piąty bolec złącza?

2833573600_1425338032.jpg

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 03 03 2015 - 23:33   Najlepsza odpowiedź

Jeśli weźmiesz instrukcję obsługi od tej płyty i przeczytasz opis wewnętrznego złącza USB, to dowiesz się, że ten pin o numerze 10 jest opisany jako NC. Pin NC to trochę szara strefa, bo zwykle znaczy No Connection (brak połączenia w układzie lub w tym przypadku na płycie), ale czasem znaczy Do Not Connect (nie podłączać). W przypadku USB to pierwsza opcja - możesz podpiąć, możesz nie podpinać, bo na płycie ten pin nigdzie nie jest podłączony.

#3 hackerek

hackerek

First Rank

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 04 03 2015 - 14:51

Dzięki za odpowiedź, bo różne wersje słyszałem i nie byłem pewny. A po co właściwie ta dodatkowa odchodząca piąta żyła kabelka?

#4 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 04 03 2015 - 21:01

Musiałbyś go rozebrać, żeby sprawdzić. Czasem ta dodatkowa żyłka to metalowy oplot, czyli ekran zbierający ładunki elektrostatyczne redukując zakłócenia. Taki ekran podłącza się do masy, ale tylko z jednej strony - wtedy taki pin NC ma bardzo duży sens. To w sumie jedyne uzasadnienie, jakie przychodzi mi na myśl. Jednak znając obecnie producentów, produkcja musi mieć jakieś ekonomiczne uzasadnienie, więc nie zdziwiłbym się gdyby to było tylko z powodu, że  łatwiej tak wyprodukować albo wygodniej, więc sumarycznie wychodzi taniej...

#5 hackerek

hackerek

First Rank

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 06 03 2015 - 05:38

Ok, dzięki za informacje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych