Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

zamulony komputer i nieotwierajace sie pliki, brak pamieci

zamulony brak pamieci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 aniula

aniula

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 22 03 2015 - 17:48

Witam,

podaje ogolne informacje dotyczące komputera: Toshiba Intel Celeron, 896 MB RAM, system: Microsoft Windows wersja 2002.

Od dłuższego czasu komputer strasznie wolno mi działa. Obecnie wlaczanie sie system trwa 5 min. potem odpalenie neta (innych plikow) kolejne 10 min.  Po jakims czasie w ogólne nie otwiera plików, tj. PDF, formaty obrazów. Nie można robić dwoch rzeczy na raz, np. przeglądanie Internetu i otwieranie pliku. Dodatkowo przy właczeniu kilku progamów pojawia się komunikat, że za mało pamięci wirtualnej n.
Komputer został sprawdzony pod kątem wirusow, nie ma nic.Tutaj temat; http://searchengines...jace-sie-pliki/

Prosze o odpowiedz, czy mozna sprawdzic czy to wina sprzetu i oprogramowania, starego system?

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 22 03 2015 - 18:05

Najprościej było by zainstalować go ponownie, o ile nie przekracza to twojej wiedzy, niekoniecznie z formatowaniem partycji systemowej, ale jeśli chcesz tego uniknąć, możemy popróbować trochę go odblokować.

System jest licencjonowany, czy to jakaś piracka kopia?

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 aniula

aniula

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 22 03 2015 - 18:50

moze poprobujmy go odblokowac poki co? System licencjonowany, ale nie mam do niego zadego kodu, wiec od nowa obecnego nie moglabym zainstalowac.

#4 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 22 03 2015 - 23:08

Mogła byś. Jest program o nazwie Product Key, do pobrania ze stron MS, nim się odzyskuje klucz. Używałem, wiem, że działa i jest to w pełni legalny zabieg, o ile oczywiście system jest legalny.

Tymczasem... Zacznij od przeglądu tego, co się uruchamia razem z systemem:
Menu Start -> Uruchom Wpisz msconfig

Zakładka usług, zaptasz, by nie pokazywały się procesy od Microsoftu, przejrzyj pozostałe.

Potem druga: Uruchamianie i tez przejrzyj, co tam masz, a co nie jest konieczne.

W  razie problemów z decyzjami, zapodaj zrzuty ekranów, będziemy radzić we dwójkę.

#5 aniula

aniula

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 24 03 2015 - 22:44

przepraszam, ale potrzebuje pomocy. Odnosnie uslugi, to mam odhaczyc wsz.co z microsoft jest? Zrzuty w zalaczeniu, nie moge dodac - a jak moge zalaczyc zrzuty ? Moze znalazalmbym na forum ta informacje, ale komputer nie pozwala mi na prace.

#6 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 25 03 2015 - 10:18

Pisząc post teraz, poniżej, pod oknem masz przycisk: Więcej opcji.

Otwiera się pełny edytor okna. Tam też masz możliwość załączenia zrzutów ekranu.

Napisałem ci, co masz zrobić w oknie msconfig - teraz z załącznikiem obrazującym co i gdzie masz zaznaczyć.

Załączone pliki

#7 aniula

aniula

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 25 03 2015 - 22:30

mam inne elementy startowe niż na miniaturze powyżej, nie chciałabym nic zepsuć, dlatego proszę o informację, co z list załączonych zrzutów mam wyłączyć.

p.s. miałam inny format plików, które nie chciały mi się jako zrzuty załaczyć

Załączone pliki

#8 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 25 03 2015 - 23:19

Na zielono zaznaczyłem program, który odpowiada za konfigurację, którą możesz/mogłaś zastosować, chcąc coś tam sobie zmienić w systemie

Jeśli nie korzystałaś bądź nie masz takiego zamiaru, potraktuj to jak czerwone kółko i odptasz - tak jak pozostałe.

Potem restart systemu.

Po ponownym uruchomieniu systemu pojawi się okno z informacją, że zmieniono konfigurację rozruchową systemu (lub coś w tym guście), będzie szerszy opis i checkbox do zaznaczenia, by ponownie się nie wyświetlało to powiadomienie. Postaw tam ptaszka i po sprawie.

Nie przypuszczam, aby różnica była jakaś fenomenalnie wielka, ale zawsze coś tam się na tym czasie startu zyska.

Co więcej... Więcej to już zabawa z rejestrem. Nie polecam, jeśli nie wiesz co robić, ale...

Są programy do XP, zwane tweakami. Przykładowo Tweak UI. Pomaga nam w optymalizacji XP-ka, wprowadzając zmiany w rejestrze za nas, dzięki czemu wystarczy dokładnie przeczytać, co oferuje i przemyśleć, czy chce się taką zmianę wprowadzić.

Naturalnie, zawsze można to cofnąć, wykonując czynność odwrotnie.

Każda zmiana, bądź zmiany, po zakończeniu pracy programu należy zatwierdzić restartem systemu.

Załączone pliki

#9 aniula

aniula

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 30 03 2015 - 17:32

no niewiele to dało. Najgorsze jest to, że nie mam płyty instalującej ten obecny system. Mam inną, mogę postawić od nowa system, ale nie mam service packa, czy tak będzie lepiej?

#10 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 31 03 2015 - 04:34

To bez znaczenia, SP sam się pobierze, wraz ze wszystkimi ostatnimi poprawkami wydanymi przed kwietniem 2014.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych