Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Zasilacz na przyszłość

zasilacz dobry

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ka0909

ka0909

First Rank

• Użytkownicy
  • 64 postów

Napisano 23 05 2015 - 19:05

Witam. Chciałbym poznać opinię i/lub radę na temat kupna zasilacza komputerowego na przyszłość.

Co rozumiem przez słowo na przyszłość:

• Chciałbym w przyszłości uruchomić na nim lepszą kartę graficzną(nie będę łączył pod SLI, crossfire etc. Tylko jedna mocna karta).
  • Chcę podkręcać swój procesor(muszę dokupić oczywiście lepsze chłodzenie, ale wspominam w razie czego).
  • Powinien mieć odpinane przewody.
  • Stabilny, aby nie musiał trzymać przy sobie gaśnicy ^_^(chodzi mi o zabezpieczenia, choć prawie wszystkie mają).

Posiadany sprzęt na tą chwilę:

• Gigabyte GA-990XA-UD3 s.AM3+
  • AMD FX-6100
  • Corsair CMZ12GX3M3A 1600 C9 - dwa ram'y
  • Asus HD7850

No oczywiście posiadam jeszcze dysk wewnątrz i napęd dvd. Szukam według tych kryterium i nie jestem w stanie zdecydować, który zasilacz wybrać. Proszę o radę. Ceny maksymalnie do 450zł.

Oczywiście oczekuję na opinię użytkownika Pentium, ale jak ktoś inny poradzi to się nie obrażę. ;)

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 23 05 2015 - 20:50

Więc tak. Mając na uwadze fakt, że obecnie najbardziej prądożerną kartą jednoprocesorową jest R9 290X, który szczytowo potrafi wciągnąć 300W - zakładam, że kartę pokroju własnie tej byś chciał się zainteresować. Procesor po OC też swoje zje. Liczyłbym, że 600W to będzie rozsądne minimum (chyba, że nie o taką kartę Ci chodzi?). W takim budżecie można zaszaleć z konstrukcjami - zależnie jak bardzo wysokiej klasy chcesz zasilacz, ale żeby nie było - propozycji będzie kilka. Od najtańszego, rozsądnego rozwiązania po najdroższe.

Cooler Master G650M 650W (modularny)

Be Quiet 600W System Power 7 (certyfikat 80+ Silver!)

Seasonic G-650 650W (modularny, certyfikat 80+ Gold!)

Każda wymieniona przeze mnie konstrukcja poradzi sobie nawet z prądożerną grafiką oraz OC. Sprawa jest teraz taka ile chciałbyś dopłacić do lepszej konstrukcji czy modularności. Certyfikaty częściowo sugerują jak dobrze zasilacze wypadają pod kątem sprawności

Zwróć uwagę także na to, że twój procesor po podmianie GPU na dużo mocniejsze będzie bardzo dużym ogranicznikiem, a od AMD ciężko będzie o odpowiednio wydajny procesor, który nadąży za grafiką. Tak, niestety sugeruję, że biorąc niemalże najwydajniejszą kartę jednoprocesorową na rynku konieczna może być przesiadka na Intela.

#3 ka0909

ka0909

First Rank

• Użytkownicy
  • 64 postów

Napisano 24 05 2015 - 20:29

Tak, niestety sugeruję, że biorąc niemalże najwydajniejszą kartę jednoprocesorową na rynku konieczna może być przesiadka na Intela.

Nie opłaca mi się zbytnio ulepszać mojego obecnego zestawu? Czyli chcesz zasugerować, że lepiej zebrać kasę na zakup sprzętu pod intel'a?

#4 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 24 05 2015 - 22:52

Nie tyle nie opłaca w ogóle, co nie opłaca się mając duży budżet i chęć na bardzo duży przyrost wydajności kupując mocną grafikę. FX'y od AMD są bardzo powolne, zwłaszcza leży wydajność per 1 wątek. Nie zmieni tego już nic, a zapowiedzi, że nowsze gry będą lepiej wykorzystywać wielowątkowość można już odłożyć do sfery marzeń.

Spójrz jak radzą sobie te procesory w chociażby ostatnio wydanych tytułach.

http://pclab.pl/zdje..._vhigh_cpu2.png

http://pclab.pl/zdje...n_ultra_cpu.png

http://pclab.pl/zdje...a_ultra_cpu.png

http://pclab.pl/zdje...s_cpuc_1920.png

http://pclab.pl/zdje...s_cpur_1920.png

Innymi słowy - wyrzucamy pieniądze w grafikę, która nie zostanie w pełni wykorzystana.

Aczkolwiek płytę masz fajną a te procesory są dosyć podatne na OC, więc ostatecznie możesz kupić teraz zasilacz i mocną grafikę, a resztę zestawu podmienić w przyszłości - przeciwwskazań nie widzę. Tylko uprzedzam, że możesz się rozczarowac... ;-)

#5 ka0909

ka0909

First Rank

• Użytkownicy
  • 64 postów

Napisano 25 05 2015 - 15:22

Dzięki za wykresy. Dało mi to do myślenia że lepiej pozbierać na nowy sprzęt. Aczkolwiek jeszcze się zastanowię z tym zasilaczem.

To wszystko o co chciałem spytać. Temat do zamknięcia :)

#6 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 26 05 2015 - 05:54

Jeśli teraz masz zasilacz z czarnej listy, to można i nawet w tym momencie go wymienić, bo szkoda sprzętu. Będziesz go zawsze miał na przyszłość.

Skoro wątpliwości rozwiane, to temat zamykam.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasilacz, dobry

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych