Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Hurtowe wgranie skryptu automatycznej konfiguracji IE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Michaello84

Michaello84

First Rank

• Użytkownicy
  • 32 postów

Napisano 07 07 2015 - 09:25

Witajcie 

Mam mały problem, z którym nie mogę się uporać. Mam w pracy sieć komputerową opartą na domenie. Centrala wymyśliła pewne zmiany, dlatego też u każdego użytkownika muszę wrzucić skrypt w przeglądarkę (w miejscu Opcje Internetowe - Połączenia - Ustawienia sieci LAN - Użyj skryptu automatycznej konfiguracji i tutaj muszę podać ścieżkę do pliku ze skryptem). Czy jest jakiś sposób, aby taki plik wrzucić hurtowo, czy jest jakiś skrypt, który uruchomi skrypt? icon_wink.gif 

Korzystamy z ESET Endpoint Antivirus - czy można to zrobić poprzez przesyłkę pliku za pomocą ESETa? 

Ewentualnie może za pomocą Active Directory aby każdy użytkownik domenowy zassał sobie ten skrypt automatycznej konfiguracji w momencie logowania do domeny? 

Użytkowników jest 250, więc robienie tego w każdym kompie zajmie mi tydzień...

Pozdrawiam 
Michał

#2 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 09 07 2015 - 21:39

Witajcie 

Mam mały problem, z którym nie mogę się uporać. Mam w pracy sieć komputerową opartą na domenie. Centrala wymyśliła pewne zmiany, dlatego też u każdego użytkownika muszę wrzucić skrypt w przeglądarkę (w miejscu Opcje Internetowe - Połączenia - Ustawienia sieci LAN - Użyj skryptu automatycznej konfiguracji i tutaj muszę podać ścieżkę do pliku ze skryptem). Czy jest jakiś sposób, aby taki plik wrzucić hurtowo, czy jest jakiś skrypt, który uruchomi skrypt? icon_wink.gif 

Korzystamy z ESET Endpoint Antivirus - czy można to zrobić poprzez przesyłkę pliku za pomocą ESETa? 

Ewentualnie może za pomocą Active Directory aby każdy użytkownik domenowy zassał sobie ten skrypt automatycznej konfiguracji w momencie logowania do domeny? 

Użytkowników jest 250, więc robienie tego w każdym kompie zajmie mi tydzień...

Pozdrawiam 
Michał

Na 100% można użyć do tego PowerShella.

Co do domeny, to można z użyciem GPO. Tutaj masz opis na przykładzie ustawiania proxy: http://social.techne...oup-policy.aspx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych