Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Urządzenie wielofunkcyjne do 400 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shino

Shino

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 116 postów

Napisano 04 10 2015 - 17:45

Potrzebuję taniej w eksploatacji czarno-białej drukarki ze skanerem, budżet załóżmy do 400 zł na nowe urządzenie. Chodzi przede wszystkim o skanowanie/drukowanie max kilkudziesięciu stron dokumentów miesięcznie. Sposób dostępu (nawet nie wiem jakie teraz są, zatrzymałem się na kablach USB) mi nie robi różnicy.

Na szybko googlując widziałem, że koszt eksploatacji drukarek może być bardzo różny przy tych samych parametrach i cenach. Pytam się przede wszystkim dlatego, żeby później nie płacić więcej za napełnienie, niż dałem za samo urządzenie.

#2 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 04 10 2015 - 20:18

Z doświadczenia, proponuję kupić osobno drukarkę, osobno skaner. W razie awarii jednego - nie pozbawiasz się obu urządzeń - oddając to do serwisu.

Od kilku lat mam drukarkę laserową HP LaserJet 1018 i jestem z niej bardzo zadowolony. Zakładam, że nowsze modele oferują jeszcze lepsze możliwości, ale jeśli już będziesz miał rozważać zakup drukarki tylko z czarnym tuszem - niech to będzie laserowa.

O skanerze się nie wypowiem, mój to archaik, ale jeszcze daje radę więc nie zmieniam ;)

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#3 Shino

Shino

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 116 postów

Napisano 05 10 2015 - 19:39

A jakieś konkretne modele dostępne w dzisiejszych czasach do których nie będzie problemu z wymianą tonera (czyt. będzie conajmniej połowe tańszy od drukarki)?

#4 dr_bliss

dr_bliss

Good Rank

• Moderatorzy
  • 594 postów

Napisano 05 10 2015 - 21:57

Używana HP LaserJet P3015DN lub HP LaserJet P3015D. Nowej do 400zł z sensowną ceną kartridżów nie znajdziesz...

#5 Maria Antośka

Maria Antośka

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 10 02 2016 - 20:51

Ja bym proponowała jednak urządzenie wielofunkcyjne, bo jego zakup wyjdzie taniej, niż kupowanie osobno drukarki i skanera. Osobiście najlepsze doświadczenia mam z Brotherem, chociaż podobno Canon też jest całkiem niezły. Za 400 zł da radę już kupić całkiem niezłe urządzenie kolorowe (tak na przyszłość, gdyby się okazało jednak, że w kolorze też będziesz drukować) z tanimi zamiennikami. Więc jego eksploatacja nie będzie droga. Fajnym modelem jest podobno Brother MFC-J870DW, chociaż nie orientuję się jak obecnie wygląda jego cena - kiedyś była w granicach 400-500 zł. Dokładniej opisaną masz ją tutaj: http://www.optima-md...00zl,478,1.html razem z małym porównaniem z innymi modelami.

#6 Ratales

Ratales

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 28 09 2016 - 10:17

Ja mam coś takiego Brother DCP-1512E i jestem bardzo zadowolony. Żadnych problemów nigdy nie miałem z urządzeniem. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych