Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Nie mogę uruchomić systemu, problem z RAID (tylko jeden HDD jest w try

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 KamilosD

KamilosD

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 23 12 2015 - 00:48

Witam serdecznie. Chciałem zrobić formata, wgrałem oryginalny W7 z dreamsparka na pena, ale po ponownym uruchomieniu kompa, nie wiem czemu, włączył się XpressRecovery2, załadował i stwierdził, że nie ma dysków. Mam dwa dyski w raidzie (tzn miałem kwasny.gif). Jak udało mnie się uruchomić instalację OS'u z pena, to widział tylko jeden dysk. Chciałem uruchomić peceta normalnie i sprawdzić, czy wszystko gra, ale ponowny rozruch kompa z HDD nie był już możliwy, stwierdziłem więc, że zostaje mi tylko format, ale nie mogłem w żaden sposób wykryć drugiego dysku. Przy podziale partycji jest opcja załadowania sterowników raid. Niestety ani na wypalonym drugim penie ani DVD, nie mogłem tego zrobić - wyskakiwał błąd. Grzebałem w biosie, przywracałem ustawienia początkowe. Przełączałem na IDE, AHCI oraz RAID/IDE i nic. Ale przy jednej z tych opcji, przy rozruchu, pojawia się możliwość włączenia (CTRL+G) RAID SETUP UTILITY. Ale nawet tutaj nic nie mogę zrobić. Żadna z opcji nie chce zadziałać. Jeden dysk jest w RAID, drugi zaś nie jest. Kompletnie nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić kwasny.gif Proszę o szybką pomoc, mam masę projektów do wykonania i potrzebuję tego kompa.

Załączone miniatury

• 2.jpg

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 23 12 2015 - 04:13

Pokaż status SMART obu tych dysków. Możliwe, że jeden z nich się wysypał. Skoro nie masz systemu, to pomoże program MHDD.

http://searchengines...ów/#entry657735

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych