Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Brak dźwięku, brak urządzenia audio.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 swider

swider

First Rank

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 02 01 2016 - 21:16

Czołem, witajcie.

Piszę do Was z takim problemem... dostałem od kolegi komputer w stanie rozkładu, zainfekowany wszystkim czym się da, zamulony, zaśmiecony resztkami z niekiedy w połowie wywalonych programów -- totalny kataklizm. Z większością rzeczy sobie poradziłem oprócz jednej -- brak dźwięku.

Odinstalowałem istniejące sterowniki (korzystałem z Driver Cleaner'a w trybie awaryjnym żeby pozbyć się wszystkich pozostałości), które ponownie zainstalowałem (najpierw od chipsetu, później dźwięku), wywaliłem wszystkie dziwne odtwarzacze, przeskanowałem kilka razy mbamem i adwcleaner'em... Sprawdzałem też w usługach, ale tu wszystko gra, Windows Audio uruchomiony w trybie Auto, w BIOSie też karta włączona. Natomiast po wejściu w opcje dźwięków z panelu sterowania widzę brak urządzenia audio, systray'a z głośniczkiem w prawym dolnym rogu też nie ma.

Odpaliłem jeszcze Linuksa żeby wykluczyć walniętą kartę, ale dźwięk działał poprawnie.

U mnie pomysły się wyczerpały.

A, zapomniałem wcześniej dopisać -- MB to Gigabyte GA-M61SME-S2L (drivery instalowałem ze strony producenta), Windows jest z SP 3.

Macie jakieś pomysły, sugestie?

#2 swider

swider

First Rank

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 06 01 2016 - 21:03

Nikt nie pomoże? :)

#3 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 07 01 2016 - 16:09

Na forum już praktycznie nie ma chętnych do pomagania :( poza dzielnym Wirusologiem w jego dziale, który nie odpuszcza ani trochę :)

Z początkiem roku złożyłem rezygnację z mojej funkcji i nawet nikt się nie pofatygował, by to w jakiś sposób zauważyć, o właścicielach forum już nie wspominając.

Proponuję przenieść się z tym na fixitpc.pl

Tam też troszkę kuleją w dziale windowsów, może jednak ktoś coś wymyśli.

.....

No, ale skoro pod Linuksem dźwięk jest, to wina leży po stronie sterowników do dźwięku w windzie.

Imo, powinieneś zainstalować je jeszcze raz, ale może nie trzepać już systemu mbamem, ani innym cleanerem, bo może tu leży powód tych sensacji.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#4 swider

swider

First Rank

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 08 01 2016 - 16:36

Szkoda wielka, że tak niegdyś zacne forum upada. Kilka razy pomogliście mi bardzo (końcówka działalności @Picasso) i zawsze chwaliłem tutejszych userów za wiedzę i chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Ech... :(

Przeinstalowywałem je kilka razy (już bez skanowania cleanerami) i dalej d.pa.

Na fix it pc ... też założyłem wątek, ale póki co -- też cisza. :(

W każdym razie dzięki choć za to, że się odezwałeś.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych