Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Karta Dźwiękowa

głośniki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 12 02 2016 - 08:53

Witam

Mam problem, z głośnikami mianowicie
używałem starych i głos nie działał dopiero po mocnym przyciśnięciu kabla od regulatora głośności zaczął działać przez chwile ale właściwie od razu się wyłączał, postanowiłem kupić nowe głośniki też creativa 2.1 z subuferem, i mam taki problem że gdy słucham muzyki to się wyłączają i za chwile po jakimś czasie gdy znowu włączę nutę włączają się i tak jest. Co w takim przypadku mam zrobić? Czego to jest wina karty dźwiękowej, czy głośników nowych?
Proszę o w miarę szybką pomoc bo głośniki są kupione wczoraj i na gwarancji i najwyżej mogę chyba je jeszcze oddać dzisiaj.

Pozdrawiam

#2 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 12 02 2016 - 13:30

Dopiero gdy np. włączę jakąś nutę i przekręcę głośność na full to te nowe głośniki jakby się budzą i znowu zaczynają grać.

Bardzo proszę o pilną odpowiedź bo nie mam za bardzo czasu.

Pozdrawiam

#3 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 12 02 2016 - 13:46

Podepnij głośniki do innego kompa, jeśli tam nie ma problemów, czas pewnie nadszedł na wymianę karty dźwiękowej.

Nawet, jeśli nie będę mógł pomóc, to może coś podpowiem:

1. Najpierw sięgnij do źródła, potem dopiero dzwoń po hydraulika.

2. Precyzja odpowiedzi zależy przed wszystkim od precyzji zadanego pytania.
3. Nie czytam w myślach, ale mogę powróżyć na specjalne życzenie (:

#4 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 12 02 2016 - 14:58

Będę to mógł sprawdzić ale dopiero jutro, bo teraz nie mam możliwości i napisze co i jak. Ale nie wiem czy nie mam karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną, chyba to sprawdzę tak po prostu że rozkręcę komputer i sprawdzę czy tam jest jak nie ma no to to znaczy że jest zintegrowana, nie? I co wtedy?

#5 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 12 02 2016 - 14:59

Bo wy tutaj tylko piszecie żeby wymieniać karty a to wiąże się z kosztami, a nie każdego na to stać, może coś innego da się wymyśleć żeby taniej było.

#6 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 12 02 2016 - 15:22

No właśnie ja mam kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną. Podpinam normalnie dźwięk do zielonego line out.

#7 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 12 02 2016 - 21:28

To co to może być? a może to jest dlatego że głośnik jeden jest lewy a drugi prawy i ma być na odwrót może źle podłączyłem?

#8 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 13 02 2016 - 09:48

Znalazłem coś takiego w internecie wpisałem w gogle creative a120 i ten model podobno ma coś takiego że to nie wada a że zgodnie z normami UE tak ma być i działa bez zarzutu, ale to bez sensu to przecież jak oglądam film to się wyłączają wystarczy wpisać w gogle creative a120 i poczytać opinie

P.s.

Dlaczego tutaj się nie da wklejać linków?

#9 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 13 02 2016 - 10:18

Ale z tego co czytałem to jedna osoba dała te głośniki na gwarancji i naprawili a innym nie. W każdym razie chyba UE takie wymogi postawiła.

Jakie propozycje rozwiązania problemu?

#10 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 13 02 2016 - 15:25

Wiesz, do czego służy opcja edycji własnych postów? Po co ten flood? Przecież nikt inny tu nie prowadzi innej rozmowy, nie musisz dopisywać tylu postów pod własnym.

Bo wy tutaj tylko piszecie żeby wymieniać karty a to wiąże się z kosztami, a nie każdego na to stać, może coś innego da się wymyśleć żeby taniej było.

Wy, znaczy kto? I gdzie ci tutaj tak ktoś napisał?

A co innego chcesz zmieniać, żeby było taniej? Klawiaturę? :blink:

I to ma rozwiązać problem?

To co to może być? a może to jest dlatego że głośnik jeden jest lewy a drugi prawy i ma być na odwrót może źle podłączyłem?

Subwoofer do zielonego gniazda, a głośniki dowolnie, wedle uznania do subwoofera - kolejność nie ma znaczenia.

i ten model podobno ma coś takiego że to nie wada a że zgodnie z normami UE

Co ma takiego, ze jest to jakąś tam normą UE i którą normą?

Nie czytam w myślach, nie wróżę, ale jeśli będziesz się upierał... ;)

Dlaczego tutaj się nie da wklejać linków?

https://www.google.p...FGcW96ATLspWYDg

Na pewno się nie da?

Ale z tego co czytałem to jedna osoba dała te głośniki na gwarancji i naprawili a innym nie.

A ja czytałem..... z resztą nie ważne. Ty się nie oglądaj na innych, tylko skup na sobie.

W każdym razie chyba UE takie wymogi postawiła.

Que?!

Koniec dysput i gdybania.

Sprawdź zestaw na innym kompie. To raz.

Dwa, sprawdź, czy nie masz uszkodzonego gniazda w karcie dźwiękowej, skoro piszesz, że musisz dopychać wtyczkę, dlatego weryfikacja sprzętu na innym komputerze jest istotna. Powinno się wpiąć ją bez wysiłku i bez dalszych kombinacji.

Wkładasz, działa. Jest ok. Wkładasz - nie działa - wiadomo, w czym problem.

I nie flooduj.

Może i ruch na forum jest zerowy niemal, ale to nie zwalania nikogo od przestrzegania regulaminu.

#11 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 13 02 2016 - 17:20

1. Nie mogę kupić karty dźwiękowej bo jest zintegrowana

2. Na starych głośnikach to jest to gniazdko od volume control, muszę strasznie silno dociskać żeby zadziałało a i tak nie zawsze to bezsensu, mówię tylko że gdy wciskam w to gniazdko no to coś zaczyna działać. To co to może być?

3. Coś nie mogę tych linków wklejać. Proszę wejść na google.pl wpisać creative a120 opinie i tak jest  napisane że radzę uważać na ten model bo ludzie mają z tym problemy.

wpiszę ręcznie:
www.facebook.com/CreativePolska/posts/468594613223131

www.elektroda.pl/rtvforum/topic/2582633.html

I co radzicie?

No rzeczywiście ruchu nie ma

#12 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 14 02 2016 - 05:52

Nie mogę kupić karty dźwiękowej bo jest zintegrowana

Co ty pleciesz? A od czego masz dodatkowe gniazda w płycie głównej?!

tylko że gdy wciskam w to gniazdko no to coś zaczyna działać. To co to może być?

Uszkodzone gniazdo. Zmęczenie materiału.

Jeśli musisz wciskać wtyczkę na siłę, to znaczy, że jest obluzowana, styki nie działają poprawnie.

Czas na nową kartę.

Coś nie mogę tych linków wklejać.

Załączone miniatury

• snap000944.jpg

#13 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 14 02 2016 - 10:44

ok no dobra, ale wciąż nie uzyskuje odpowiedzi na najważniejsze pytanie, dotyczące nowych głośników które są na gwarancji.
Mówiłem już że piszę w internecie że one mają taką funkcję ponieważ są zgodne z wymaganiami Unii Europejskiej.
Ale z tego co czytałem dużo ludzi na to narzeka i oddaje na gwarancję, po czym niektórym ten problem znika a nie którym nie.
To co radzicie?

Nie znam się tak dobrze nie wiedziałem że jeśli płyta jest zintegrowana z kartą dźwiękową to można wymienić styki.
Rzeczywiście te stare głośniki mają już chyba z 10 lat. Nie kartę tylko głośniki.

Pozdrawiam

#14 XanTyp

XanTyp

Expert Rank

• Admins
  • 3887 postów

Napisano 14 02 2016 - 23:47

Nie znam się tak dobrze nie wiedziałem że jeśli płyta jest zintegrowana z kartą dźwiękową to można wymienić styki.

Faktycznie, nie znasz się na tym, bo nie napisałem nigdzie o wymianie styków!!! w gnieździe karty zintegrowanej. Czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem, ze po to masz dodatkowe gniazda rozszerzeń w płycie głównej, by w razie ew. awarii takiej przykładowo karty dźwiękowej, można było pójść do sklepu i kupić drugą i wpiąć ją w jedno z wolnych gniazd.

Napisałeś tylko:

wpisałem w gogle creative a120 i ten model podobno ma coś takiego że to nie wada a że zgodnie z normami UE

Ale co to jest? Co ma takiego? Co to za funkcja?

Czego mam szukać w internecie, skoro nie wiem, o co pytać?

Minął kolejny dzień bezowocnej dyskusji a ja wciąż czekam na twoją weryfikację sprawności zestawu Creative na innym kompie. Czy tam działa bez kłopotu, czy też sprawia jakieś problemy?

#15 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 15 02 2016 - 08:58

No no nie mam jeszcze drugiego kompa. To chyba musiałbym to przylutowywać do płyty głównej.

Już podawałem linki do tego: wystarczy wpisać w gogle creative a120 opinie i poczytać ze zrozumieniem.

Moim zdaniem stare głośniki się zepsuły z powodu przegrzania materiału, a nowe są takie że się wyciszają zgodnie z normami UE.
Więc prawdopodobnie oddam na gwarancję.
Chyba że macie jakieś inne pomysły?

Prawdopodobnie je oddam na gwarancję i jedyna szansa w tym że naprawią, i będą działać.
Jakie głośniki polecacie? Logitech czy creativa? Które lepsze i czym się różnią? Tak do 100zł. najlepiej z subuferem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych