Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Co musi mieć Wasz wymarzony laptop?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dra.ka88

dra.ka88

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 16 03 2016 - 14:59

W tym temacie odpowiadamy na pytanie zawarte w temacie. Wykluczamy odpowiedź "wszystko". Można napisać o którym laptopie marzycie. Uprzejmie proszę o wypowiedzi. Pięknie dziękuję.

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 17 03 2016 - 03:02

Temat rzeka, ale cóż - czemu nie.

Jeszcze kilka lat temu (może dlatego, że nie miałem sensownego PC'ta) marzyłem o laptopie "wszystko-mającym", jak najmocniejszym procesorze, z jak najlepszą grafiką, i tak dalej. W praktyce wychodził z tego taki stacjonarny, z którym można było się rozłożyć gdziekolwiek - w sumie tyle. Z mobilnością to nie miało wiele wspólnego. Obecnie trochę się zmieniło - zintegrowane grafiki są coraz mocniejsze, procesory coraz szybsze i mobilniejsze, w końcu HDD nie jest wąskim gardłem bo SSD są coraz szybsze i tańsze. W praktyce obecnie chciałbym laptopa głównie do pracy. Pojęcie "laptop do gier" obecnie powoduje u mnie raczej niesmak i niechęć W sumie moje wymagania w skrócie: porządna matryca najlepiej HD+ 1600x900 lub więcej (1366x768 to dla mnie śmiech na sali), nie rozpadające się zawiasy jak w połowie modeli, grafika wyłącznie zintegrowana (i tak już w zasadzie nie gram, a po co mi zbędny dedykowany grzejący się kawałek krzemu), koniecznie SSD (moze być nawet bez dodatkowego HDD), co najmniej 10 godzinne czasy pracy na baterii, waga poniżej 2kg i coś w okolicach 13" rozmiar. Nie ukrywam, chyba najfajniej mi w wymagania wpasowuję się Macbook Air 13", ale jest drogi, no i miałem okazję trochę poużywać tego sprzętu i jeszcze kilka rzeczy mi w nim niestety nie leżało (jak chociażby brak matowej matrycy czy mało wygodny touchpad, głównie przez brak prawokliku i ogólnie integracja przycisku) - aczkolwiek OS X jest fajny. W sumie nie wiem, czy coś spełnia obecnie moje wymagania w 100%, wydaje mi się że nie :D. Opcjonalnie chętnie przygarnąłbym jakiegoś Thinkpada z nowszych serii. No ale cóż - ceny także zabójcze. :D

#3 kania900

kania900

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 04 04 2016 - 15:43

dobra karte Radeona ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych