Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Czarny monitor

monitor

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 31 05 2016 - 16:04

Witam
Mam takie problem, właściwie nie wiem od czego to się zaczęło. Pewne pięknego dnia jak co dzień włączam komputer, ale tego dnia komputer włączył się ale na monitorze nic nie widać jest czarne tło mimo że jest włączony.
Po restarcie już normalnie. Kiedy naciskam guzik on/off na monitorze to widzę tylko mignięcie co się akurat dzieje, czyli po włączeniu komputera tło pulpitu.
Więc stwierdziłem że to może być coś z monitorem. Odłączyłem kable i podpiąłem ponownie i włączył się pulpit widzę normalnie wszystko. Ale co to może się dziać skoro nie widzę nic, i to raz działa raz nie. Ogólnie mam taki problem że nie wiem co się z komputerem dzieje, wcześniej pisałem że głośniki raz działają raz nie, nie wiem ogólnie co się dzieje z moim komputerem.

Pozdrawiam 

#2 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 31 05 2016 - 23:49

Czy to samo dzieje się na innym monitorze?

Ewentualnie pod ten monitor podepnij inny sprzęt.

Zawczasu poproszę jeszcze konfigurację komputera.

#3 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 01 06 2016 - 12:42

Na razie jest ok, ale nie wiem dlaczego tak się stało, nie mam drugiego komputera ani monitora.

Win 7 64-bit

Procesor I3

8 Gb ram

monitor lg 17

148gb dysk

Na razie działa, ale zobaczymy co będzie dalej.

#4 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 03 06 2016 - 19:01

Niestety padł monitor, jest w serwisie prawdopodobnie to zasilacz, ale nie wiadomo być może trzeba będzie kupić nowy.
Co proponujecie i co polecacie?         Dotykowy ile kosztuje?

#5 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 04 06 2016 - 18:22

W jakich kosztach chciałbyś monitor?

#6 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 05 06 2016 - 15:14

myśle że do 800zł ale to już maksymalnie.

a jak mam dwa monitory 17 jeden dell drugi lg i chciałbym abym miał je połączone tzn. obok siebie i wyświetlał się obraz to jak to zrobić?
bo być może kupie tego della

#7 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 06 06 2016 - 00:09

Nie ma potrzeby pisania posta pod postem - połączyłem.

Wystarczy, że grafika posiada 2 złącza - wtedy odpowiednimi kablami podłączasz 2 monitory. Przeważnie będą to 2x DVI lub DVI + VGA.

W 800zł moim zdaniem Dell U2414H wygrywa.

#8 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 06 06 2016 - 05:44

Mam jedno złącze w karcie graficznej ale drugie mam w płycie głównej. Ale co wystarczy jak podłącze jeden monitor do karty i jeden do płyty? I tyle? Czy coś jeszcze?
A coś tańszego? Może mi pan napisać obiektywnie no bo nie panu płace, a chciałbym rady fachowca.
No a czym się różnią te marki lg, philips, dell? Jakie zalety a jakie minusy? I co jest lepsze w rankingu?

A ten Philips 223V5  21,5 hdmi bo ten mi polecili w serwisie, albo większy 23,5cala 243v5? Jest tańszy niż dell o 300zł.

A ten dell U2414H jest cyfrowy? Bo te najnowsze są tylko cyfrowe.

Ja bym chciał duży monitor za niską cenę i dobry.

Aha i jakie plusy i minusy?

Bo np. czytałem różne opinie ale nie wiem czy to prawda o philipsie ze mało stabilny, no ale nie wiem ,monitor jak monitor tylko mam nadzieję ze da się nim sterować góra dół aby dopasować?

#9 Pentium320

Pentium320

Very Good Rank

• Moderatorzy
  • 1019 postów

Napisano 06 06 2016 - 23:54

Mam jedno złącze w karcie graficznej ale drugie mam w płycie głównej. Ale co wystarczy jak podłącze jeden monitor do karty i jeden do płyty? I tyle? Czy coś jeszcze?

Takie rozwiązanie do dwóch monitorów nie zadziała. Oba złącza muszą być w jednym urządzeniu.

Cóż, Dell a ten Philips to kompletnie inna liga. Philips to baardzo tani model, jeszcze na matrycy TN. Jakość obrazu będzie zdecydowanie gorsza aniżeli na IPS. Jak bardzo, ciężko powiedzieć, w końcu to zależy od oka - jednak gwarantuję, że gołym okiem różnicę widać - można spodziewać się słabo odwzorowanych kolorów w zależności od kąta czy niezbyt równomiernego podświetlenia. No ale wiadomo, zyskujesz w kasie, bo taniej nowego monitora już chyba nie dostaniesz. Tutaj już musisz się zdecydować ile chcesz wydać. Dell z tego co pamiętam jest tylko na złącze cyfrowe (HDMI lub Display Port). Pod analogowe VGA już naprawdę szkoda podłączać monitor.

#10 ps3lampa

ps3lampa

First Rank

• Użytkownicy
  • 67 postów

Napisano 07 06 2016 - 12:06

Na szczęście skończyło się na naprawie zasilacza. Tak więc na razie nie będę kupował monitora przez najbliższe 10lat tak mi powiedzieli w serwisie że będzie dobrze.
A co do tematu to rzeczywiście w sklepie wybrali philipsa bo chciałem zaoszczędzić na kasie.
Ale wracając do tematu a Lg? A jakby taką tabelkę (bo przecież Euro się zbliża) zrobić monitorów i ich marki, zrobiłbyś?
Jakościowo i cenowo i to i to.

To szkoda bo mam drugi monitor zastępczy Dell właśnie ale nie mam złącza w jednym urządzeniu, nic się nie da z tym zrobić? Nie ma jakiegoś programu?

Pozdrawiam

#11 czakiczino

czakiczino

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 20 02 2017 - 16:13

Często to wina zasilacza

#12 Marta Gibson

Marta Gibson

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 29 04 2017 - 15:30

prędzej wina karty graficznej :) niż zasilacza. Najlepiej wymienić dany podzespół i sprawdzić czy przypadek dalej występuje.

#13 Eridar

Eridar

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 13 07 2017 - 12:09

Moim zdaniem na 90 procent również będzie to karta graficzna, zasilacz raczej nie powoduje takich usterek , sprawdziłbym inną kartę graficzną, albo Twoją w innym komputerze.

http://mojinformatyk.eu/

#14 Jan76

Jan76

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 16 07 2017 - 07:37

Zgadza się tylko wymiana danego podzespołu da nam pewność że na 100% dana część w komputerze jest zepsuta. Trzeba zamontować inny sprzęt i sprawdzić

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych