Skocz do zawartości


tablety.pl

Nagrywanie płyt CD/DVD/Audio
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 06 04 2004 - 17:26

CD Manipulator

Platforma: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Licencja: free / open source


CD Manipulator to coś a'la "Clone CD", oczywiście w znacznie skrojonym zakresie. Malutki program do nagrywania dysponujący takimi funkcjami jak:

* obsługa obrazów w formatach: iso, cue+bin/img, ccd+img+sub, cdm+img+sub+pre
* tworzenie obrazów płyt CD
* zapis obrazów CD na nośnik
* tworzenie kopii płyty CD
* mastering płyt i obrazów CD
* zabezpieczanie płyt (sektory RAW)
* formatowanie płyt wielokrotnego zapisu
* kalkulator MFS

Nie wymaga żadnej instalacji a w całości waży tylko ~550KB. Program pochodzi z "krzaczastej Azji", ale można ustawić język angielski (nie dotyczy pliku pomocy). W programie niby można zmieniać skóry, ale nie widzę skąd można je dociągnąć. Program jest nieaktualizowany.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 07 07 2004 - 01:39

BurnAtOnce

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Program prosty i minimalny, z obsługą Drag'n'Drop, dlatego nie ma on typowego dla Nero podziału na 2 okna. Umożliwia nagrywanie płytek z danymi, płytek Audio oraz tworzenie i wypalanie plików obrazów CUE/BIN, TOC/DAT i ISO. Ma możliwość tworzenia płytek bootujących. Obsługuje płytki multisesyjne. Standardowo jako formaty audio można wprowadzić: WAV, MP3, MP2, OGG i FLAC. Dla innych formatów należy odwiedzić stronkę Rarewares i pobrać stamtąd dodatkowe dekodery, a potem wrzucić je do C:\Program Files\burnatonce\external. Obsługa DVD? Standardowo nie. Można ją jednak wprowadzić na bazie ProDVD. Oczywiście ma też opcje kasowania zawartości CD (Quick lub Full). Mogą okazać się potrzebne sterowniki ASPI. Zalecaną wersją do tej akcji w celu ominięcia BSODów i niewykrywalności napędów jest Adaptec's ASPI 4.60 a nie 4.71. Alternatywnie zamiast driverów Adaptec można użyć Frog ASPI. Program od dawna nieaktualizowany (i prawdopodobnie nie będzie) - nie pracuje z Vistą! W programie można ustawić język polski.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 21 09 2005 - 23:27

Burrrn

Platforma: Windows 98/ME/NT/2000/XP
Licencja: freeware


Burrrn to malutkie narzędzie do wypalania Audio CD z CD-Text. Obsługiwane formaty: wav, mp3, mpc, ogg, aac, mp4, ape, flac, ofr, wv oraz playlisty m3u, pls, fpl i cue sheets. Burrrn potrafi odczytać wszystkie typy tagów z wyszczególnionych powyżej typów (włącznie z tagami ape w mp3). Ta mnogość natywnie obsługiwanych formatów muzycznych, w tym i kompresji bezstratnej, bije na głowę Nero, które obsługuje te formaty tylko poprzez montaż dodatkowych wtyczek... Wypalanie jest banalne. Wystarczy w opcjach programu wskazać swoją nagrywarę, a następnie przeciągnąć to co chcemy wypalić (cue/playlistę/pliki) i upuścić do głównego okna jak na obrazku poniżej. Następnie ustawić szybkość wypalania i kliknąć Burrrn / Nagrrraj. Experymentatorzy mogą zmieniać opcje dekodowania w Settings / Ustawienia >>> Decoders / Dekodery. Przy zmianie sposobu dekodowania należy zawsze uwzględnić '%s' (jako plik źródłowy) i '%d' (jako plik docelowy). Aplikacja nie jest aktualizowana od roku 2005. W programie można ustawić język polski.

#4 jaszczury

jaszczury

  Second Rank

 • Użytkownicy +
 • 145 postów
 • Lokalizacja:p.l.a.n.e.t...e.a.r.t.h

Napisano 19 10 2005 - 01:10

Total Commander CD/DVD Burning Plugin

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Bardzo dobra wtyczka (plugin) do popularnego menedżera plików, bazująca na SDK FoxBurnera (więcej informacji na stronie domowej projektu). Podstawowe cechy wtyczki:

- Nagrywanie płyt CD/DVD bezpośrednio ze struktury katalogów Total Commandera, wykorzystujące wirtualny "system plików" i popularne komendy menedżera.
- Możliwość nagrywania kompilacji (projektów) Data CD/DVD, Video DVD, Audio CD oraz obrazów ISO/CUE (planowany support dla VideoCD, Super Video CD, UDF Data CD).
- Obsługiwane formaty płyt: CD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD-RAM.
- Weryfikacja poprawności zapisu danych.
- Kasowanie nośników wielokrotnego zapisu: tryb szybki (tylko TOC) oraz całkowity.
- Wyświetlanie informacji na temat dostępnych urządzeń zapisujących oraz nośników (typ, tryb zapisu, ilość sesji, ilość wykorzystanego/dostępnego miejsca na nośniku itp.).
- polska wersja językowa

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 06 11 2007 - 01:39

PowerLaser Express

Platforma: Windows 98/Me/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


[attachment=7981:powerlaser1.gif][attachment=7982:powerlaser2.gif]

Rosyjski mini wypalacz. Alternatywa na nagware SilentNight Micro Burner, nie ma żadnych namolnych nag screenów. Nic skomplikowanego, do szybkich akcji. Potrafi nagrywać CD i DVD z danymi (także bootowalne), tworzyć obraz ISO i go wypalić. Obsługuje nagrywanie sesyjnie, a także wyciąganie plików z sesji. Umie wymazać nośnik wielokrotnego zapisu. Umożliwia pobranie podstawowych informacji o płytce w napędzie, a także o możliwościach samego napędu jako takiego. Obsługuje typy: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD-RAM, DVD+R, DVD+RW i DVD+R DL. Wspiera interfejsy SCSI, IDE, EIDE, USB. Program waży niewiarygodnie mało w stosunku do piastowanych funkcji. Tylko ~500KB w jednym exeku. Program typu portable. Wprawdzie strona autora i help są po rosyjsku, ale sam program ma wersję angielską (kliknąć w link Program (ENG)).


#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 03 2008 - 10:16

Deep Burner Free

Platforma: Windows 98/98SE/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Kolejna darmowa propozycja wypalarki. Nagrywa płytki CD / DVD z danymi oraz płytki Audio. Umożliwia też tworzenie bootowalnych CD/DVD. Wspiera płyty multisesyjne. Obsługa metod zapisu DAO, SAO i TAO, a także Overburningu i "Burn-Proof" (o ile nagrywarka ma takie możliwości). Posiada kreator Autorun oraz projektanta okładek / bookletów z możnością ich drukowania. Obsługuje płytki CD-R / CD-RW / DVD-R / DVD-RW / DVD-RAM / DVD+RW. Pracuje z nagrywarkami typu IDE/EIDE, USB, SCSI, FireWire CD/DVD. Wersja free, o której tu mowa, nie posiada: kopiowania disk-to-disk, opcji backupu, tworzenia albumów CD / DVD, wypalania (S)VCD i Video-DVD. Nie ma możliwości sfinalizowania dysku, aczkolwiek proces ten dokonuje się automatycznie w przypadku wyboru opcji płytek nie-multisesyjnych. Mały ruchomy banerek z reklamą, ale nie przeszkadza zanadto. Można pobrać program w wersji instalacyjnej oraz portable. Instalator zawiera język polski.

Problem z rozpoznaniem nagrywarki: Odznaczyć w opcjach wyszukiwanie systemowego ASPI, które domyślnie jest włączone.


#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 29 10 2008 - 22:57

StarBurn

Platforma: Windows XP/2003/Vista, również w wersjach 64-bit
Licencja: freeware


Program do nagrywania a także masteringu płyt CD/DVD/Blu-Ray/HD-DVD. Umożliwia nagrywanie płytek z danymi, płytek audio i video, oraz nagrywanie / tworzenie obrazów płyt ISO. Zgodność z El Torito czyli tworzenie bootowalnych płytek. Funkcja tworzenia wiernej kopii CD/DVD. Opcja podziału filmu DVD na mniejsze części. Opcje ekstrakcji głównego filmu z DVD-Video z pominięciem zbędnych trailerów i reklam, video można zrzucić na dysk lub przekopiować w locie na płytę. Konwersja DVD9 > 2 DVD-R(+R) - w tym trybie zbackupuje dwuwarstwowe DVD na oszczędnościową parę jednowarstwowych. Może też służyć jako ripper ścieżek audio na dysk. Posiada własny zintegrowany emulator CD/DVD (StarPort). Praca programu opiera się na czytelnych kreatorach. Aplikacja bazuje na autorskim silniku StarBurn SDK. Darmową edycję od komercyjnych wariantów odróżnia brak zdalnego nagrywania via TCP/IP (w sekcji StarPort opcja remote jest 30-dniowym trialem) oraz wydania portable. Uwaga: instalator ma domyślnie zaznaczone opcje ustawienia strony startowej / wyszukiwania przeglądarki na stronę domową programu - proszę to odznaczyć. Na stronie producenta jest też do pobrania starsza edycja Grab&Burn, która poza wyglądem ma ciut inne właściwości (obsługuje też obrazy MDS, tryb DVD-Video authoring, wspiera dystrybucje linuxa).

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 11 11 2008 - 08:29

Ashampoo Burning Studio 2010

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7
Licencja: free do użytku niekomercyjnego (z rejestracją)


Program do nagrywania płyt CD/DVD/Blu-Ray. Obsługuje generowanie płyt z danymi, video (Video DVD oraz (S)VCD), audio (Audio CD, MP3, WMV) i ma funkcję rippowania muzyki do MP3. Umożliwia wykonywanie kopii płyt. Uwzględnia operacje tworzenia oraz nagrywania obrazów formatów ISO, CUE/BIN i ASHDISC (format własny). Kolejną funkcją jest tworzenie kopii zapasowej katalogów i folderów, oraz przywracanie z tej kopii. Dane zapasowe mogą być podzielone na kilka płyt, skompresowane i zaszyfrowane. W funkcjach określonych jako "zaawansowane" dostępne tworzenie płyt bootowalnych oraz modyfikowanej kopii już istniejącej płyty. Standardowo jest i wymazywanie płyt wielokrotnego zapisu. Posiada też kreator grafiki i wydruku okładek i etykiet. Aplikacja bardzo prosta obsługowo i spolszczona.
Jest to udostępniona bezpłatnie komercyjna pełna wersja programu, ekskluzywnie dla kilku serwisów z oprogramowaniem. Wersja ta wymaga darmowej rejestracji w celu pozyskania klucza SN likwidującego tryb testu (trwa 10-dni). Rejestracja jest dostępna już w instalatorze przez opcję "Get Full Version Key" (po instalacji programu również w menu Internet). Należy podać działający prawdziwy e-mail, zaś procedura jest dwustopniowa. Podałam link do niemieckiego portalu Computer Bild, który tę edycję hostuje. Są jednak i inne portale:

LINK1 (dobreprogramy)
LINK2 (legalne.info)
LINK3 (vnunet.com)


#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 11 11 2008 - 13:31

InfraRecorder

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: GPL (open source)


InfraRecorder to wypalarka korzystająca z cdrtools. Posiada większość funkcji kompletnego programu nagrywającego CD/DVD. Umożliwia nagrywanie płyt z danymi, płyt mieszanych łączących dane i multimedia, Audio CD i DVD-Video. W przypadku płytek Audio obsługuje formaty: wav, wma, ogg, mp3. Nagrywa obrazy ISO, BIN, CUE. Kompilację można wypalić na CD/DVD lub zgrać do pliku obrazu. Ponadto wypalanie obrazu, tworzenie obrazu płyty z dysku, tworzenie kopii zapasowej płyty, kasowanie nośnika. Ma też właściwości menedżera sesji. Opcjonalnie do włączenia integracja z shellem Windows. Ułatwieniem dla obsługi jest moduł InfraExpress umożliwiający szybki wybór typu akcji. Ta funkcjonalność imituje NeroExpress. Sympatyczny program. Instalator ma wbudowany język polski

#10 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 03 01 2009 - 12:35

cdrtfe

Platforma: Windows 9x/ME/2000/XP/Vista/7
Licencja: GPL (open source)


Kolejna aplikacja po linkowanych już tu InfraRecorder i wypalarkach Dirka Paehl'a, która bazuje na cdrtools. W istocie jest to graficzny frontend na zbiór: cdrtools (cdrecord, mkisofs, readcd, cdda2wav), Mode2CDMaker, VCDImager. Aplikacja umożliwia nagrywanie płyt: z danymi, Audio (włącznie z CD-Plus), XCD, (S)VCD, DVD-Video. Płytki Audio można budować z formatów dźwiękowych: WAV, MP3, OGG, FLAC, APE. Potrafi utworzyć obraz z płyty CD lub zgrać ISO na CD. Dodatkowo wsparcie dla multisesyjności (z wyjątkiem miltisesyjnych DVD) i wymazywanie nośnika. Pracuje na projektach. W opcjach można włączyć integrację z shellem Windows. Opcjonalnie obsługa z linii komend.

Wersja (cdrtfe Setup) ma wszystko wbudowane i nie trzeba ściągać z osobna graficznej nakładki + cdrtools, aczkolwiek komponenty można pobrać jako rozdzielone. Podobnie obsługa DVD - obecnie w instalatorze załączono cdrecord.exe w stosownej wersji (od 2.01.01a09) umożliwiające takie nagrywanie i nie ma potrzeby posługiwać się odrębną wersją cdrecord-ProDVD jak to było dotychczas. Alternatywnie dostępna wersja portable. Instalator ma wbudowany język polski.

#11 kevinscott

kevinscott

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1143 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:między niebem a piekłem

Napisano 16 02 2009 - 22:42

Express Burn

Platforma Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7, Mac OS X
Licencja: free, wersja Plus płatna


Mały i prosty program do nagrywania płyt. Wystarczy przeciągnąć pliki lub cały katalog z Eksploratora Windows na okno programu i kliknąć przycisk Burn. Dzięki niemu możemy stworzyć własną strukturę katalogów, a melomanów zainteresuje możliwość wypalenia płyt CD-Audio (także z udziałem Windows Media Player). Program oferuje też opcję tworzenia obrazu ISO z płyty CD i wypalenia na CD gotowego obrazu ISO. Darmowa wersja w stosunku do komercyjnej różni się brakiem możliwości wypalania Data DVD / Video DVD / Blu-Ray, tworzenia i nagrywania ISO, oraz zaawansowanych ustawień. Poza tym instalator umieszcza w menu Start odnośniki do innych produktów tej firmy.

#12 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 10 03 2009 - 19:06

Final Burner Free

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


FinalBurner to program do nagrywania płyt CD/DVD. Umożliwia tworzenie Data CD/DVD, Audio CD, Video DVD oraz wypalanie obrazów ISO. Obsługuje importowanie następujących formatów audio: WAV, MP3, OGG, MID, WMA, AAC, MP4, M4A oraz pliki MOD. Posiada także funkcję rippera płyt Audio CD - zgrywa ścieżki do wav lub mp3. Poza tym: zapis projektu płyty do pliku oraz kasowanie danych z nośników wielokrotnego zapisu. Obsługuje płyty CD R/RW, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD DL, HD-DVD, Blu-Ray. Wersja darmowa m.in. nie ma możliwości wypalania VCD / SVCD / HD Video. Dokładne porównanie wersji darmowej z komercyjnymi: klik. Wadą wersji darmowej jest statyczny baner reklamowy producenta, ale to już tylko kwestie estetyki, brak uciążliwości użytkowej. Program ma polski interfejs.

#13 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 13 03 2009 - 09:09

Dirk Paehl's Tools

Seria programów wypalających pochodzenia niemieckiego:

Programy
Nowe programy:
Starsze programy (nieaktualizowane):
Folder SimpBurn

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Minimalistyczna wersja umożliwiająca wypalenie wybranego folderu lub grupy plików na płytce. Obsługuje nagrywanie płyt z danymi i Video DVD oraz bootowalnych, wypalanie obrazów ISO/CUE/BIN, plus tworzenie obrazu ISO. Wspiera płyty multisesyjne. Adresuje techniki anty-error (BURN-Proof, Just Link, OPC) oraz kasowanie zawartości CD/DVD. Program nieinstalacyjny, opcjonalnie do włączenia/wyłączenia menu kontekstowe umożliwiające bezpośrednie operacje z PPM. Na systemie Vista operacja wstawiania wpisu do menu kontekstowego wymaga wywołania SimpBurn przez Uruchom jako Administrator.

#14 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 11 04 2010 - 12:56

CDBurnerXP

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


CDBurnerXP to darmowy program służący do nagrywania płyt CD, DVD, Blu-Ray oraz HD-DVD. Oferuje możliwość tworzenia płyt z danymi, Video-DVD, oraz płyt Audio z plików mp3, wav, ogg, flac i wma (na teraz nie obsługuje jeszcze CD-Text). Potrafi tworzyć i nagrywać obrazy ISO, także zgrywać z CD/DVD obraz ISO. Ma konwerter obrazów BIN / NRG na ISO. Pozwala na tworzenie płyt startowych ("bootowalnych"). Obsługuje zakładanie i kontynuowanie wielosesyjnych płyt. Umożliwia proste generowanie i drukowanie etykiet i okładek. Obsługuje CD-R/CD-RW/DVD+R/DVD-R/DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM/BD/HD-DVD, także nośniki dwuwarstwowe. Działa z większością napędów IDE, USB, Firewire i SCSI. Program ma polską wersję językową.

Uwaga: Domyślnie proponowana wersja instalacyjna ma Ask Toolbar. Jednakże jest w ofercie wersja tego pozbawiona. Do pobrania z linka: More download options (Default installer (Without Ask))
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych