Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Próbniki koloru, miksery, palety
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

  Expert Rank

 • Użytkownicy +
 • 2503 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 07 07 2004 - 15:57

Programiki do wyboru, bardzo przydatne podczas tworzenia strony www lub podczas prac graficznych...


ColorShop

Platforma: Windows 9x/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


ColorShop to mały (zwłaszcza pod względem ilości miejsca na ekranie) program, służący do zarządzania kolorami i wykonywania na nich różnych operacji. Do wyboru jest pobieranie koloru z piksela na ekranie, z pliku albo ze standardowego okna dialogowego; wyświetlanie go w postaci tekstowej w ustalonym lub własnym formacie, a także różne działania na samym kolorze (negatyw, modulacja, itd.). Pobieranie programu z tej strony: klik.ColSel

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Program podaje kod wybranej barwy w aż siedmiu różnych formatach. Możliwość pobierania dowolnego koloru znajdującego się na ekranie. Możliwość konwersji wybranej barwy do formatu WebSafe, czyli koloru z tak zwanej "palety barw indeksowanych". Możliwość wczytania rysunku w formacie BMP, GIF lub JPG jako palety barw. Opcja podglądu schematu barwColourificator

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Bardzo prosty próbnik koloru z możliwością regulacji RGB oraz gotowym do przeklejenia kodem HTML.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 10 2004 - 04:35

Pixie

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Nie mylić z silnikiem renderującym o tej samej nazwie oraz edytorem grafiki rastrowej Pixia. Jeszcze jeden mini próbnik kolorów (tylko 8KB!). Obsługuje skróty klawiaturowe za pomocą których można skopiować kolor HTML do schowka, wywołać zoom lub mikser kolorystyczny. Ze względu na kompaktowość idealny dla webmastera, który działa tylko w Notatniku.


CatchColor

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Kolejny minimalistyczny sampler.


EclipsePalette

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


EclipsePalette to kolejne narzędzie mające paletę kolorystyczną, mikser barw i próbnik kolorów. Można skorzystać z predefiniowanej palety lub zbudować własną. Obsługuje drag'n'drop. Kody kolorystyczne i eksport do formatów: HTML, VB, RGB, C++, C#, Java, raw 32-bit integer.


Colormania

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Próbnik kolorystyczny z pipetką ekranową i zoomem do 20x. Możliwość tworzenia i zapisu palety. Obsługuje kody HTML, Delphi, VB, C++, RGB, HSV, CMYK z możliwością ich kopiowania do schowka.


Kolorgenerator

Platforma: Windows: 95/98/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Program umożliwia wiele operacji pobierania i dobierania kolorów:
- pobieranie koloru z dowolnego punktu pulpitu, dostępnych jest 14 stopni powiększenia, istnieje możliwość seryjnego pobierania kolorów z pulpitu.
- wybór koloru z palety RGB lub tzw. bezpiecznych kolorów internetowych (Web Safe Colors)
- tworzenie przejścia między dwoma dowolnymi kolorami (precyzja przejścia zależna jest od ilości wybranych buforów kolorów od 1 do 255)
- kopiowanie i wymiana kolorów między buforami
- eksport kolorów (pojedynczego czy też całego zestawu) do schowka systemowego w postaci txt wg zadanego formatu. Dostępne formaty kolorów to: HTML, RGB, MS VC++, MS VB, CMYK, JAVA, PASCAL, HSV/B, istnieje też dzięki możliwości edycji dowolność w przebudowie ww formatów oraz możliwość tworzenia zupełnie nowych wg indywidualnych potrzeb użytkownika.
- eksport palety kolorów do formatów: ACT - tablica kolorów, PAL - paleta kolorów Microsoft, ACO - Photoshop swatches, GPL - paleta kolorów dla GIMP'a; import palety z formatów: ACT i PAL
- więcej na stronie autora


Visual Color Picker

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Ma wbudowany próbnik koloru z zoomem podglądowym. Obsługuje modele kolorystyczne: RGB, HSV(HSL), CMYK, HEX(HTML). Standardowe jak również własne tabele kolorystyczne. Próbkowanie podglądu tła / tekstu / gradientu. Pracuje w trybie trzyoknowym.


RGBLab 2005

Platforma: Windows 98SE/ME/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Fajna i rozbudowana propozycja próbnika kolorystycznego, który potrafi stworzyć własne palety barwne. Wybrane kody kolorków są transportowane bezpośrednio do schowka systemowego i można je wkleić w dowolnym edytorze (HTML, C++, Java itd...). Daną paletę można zapisać w pliku tekstowym.


CPick

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Holenderski program do przechwytywania koloru z dowolnego miejsca na ekranie za pomocą powiększalnika (zoom do 10x). Wyświetlanie kolorów w kodach Hex, Decimal, RGB lub HSV z możliwością kopiowania tych wartości do schowka. Kolory można modyfikować suwakami w każdej barwie czy odcieniu. Także opcja zapisu i odczytu ze zbiorów kolorystycznych. Więcej zrzutów ekranowych TUTAJ.


ColorPic

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Łatwy w użyciu picker kolorystyczny z powiększonym podglądem pobieranych barw z pixeli. Kolory wyświetlane w przeliczniku dziesiętnym i hex oraz w kodach HTML. Możliwość dopasowania barwy, nasycenia, balansu kolorystycznego. Automatyczne zapisywanie stworzonych palet. Przy ściąganiu programu będzie wymóg rejestracji mejlingowej - wpiszcie obojętne i nie wasze dane :)


pkColorPicker

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Wszystko widać na obrazku poniżej. Program nie wymaga instalacji.


Pixeur

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Narzędzie do próbkowania koloru dowolnego piksela na ekranie. Kod barwy podawany jest w trzech standardach, tworzona jest również historia próbkowanych kolorów. Mamy także możliwość ograniczenia palety barw tylko do kolorów internetowych.


HTMLcolor

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/2003/XP/Vista
Licencja: freeware


Bardzo podobny do prezentowanego wyżej. Umożliwia konfigurację własnej palety RGB i generowanie kodów "webmastera". Opcja podglądu tła i koloru linków. Możliwość załadowania obrazka a nawet wygenerowania strony HTML.

#3 Tarwater_Silur_The Watersample

Tarwater_Silur_The Watersample

  Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 478 postów
 • Lokalizacja:horyzontalne

Napisano 28 10 2004 - 08:38

Color Blender
No to ja jeszcze dorzucę do tego zestawu bardzo wygodne narzędzie które podaje kolory pośrednie pomiędzy dwoma wprowadzonymi. To jest po prostu strona ze skryptem napisanym w JavaScipt, którą można sobie skopiować na dysk.

Cztery kolejne gicio stronki z mini aplikacjami (dwie w js i dwie we flaszce) samplującymi kolor:

4096 Color Wheel
aproksymacje wybranych próbek: "web-safe", "web-smart" oraz wybrana "unsafe"


Color Schemes
schematy kolorów dobierane z koła barw różnymi kluczami kolorystycznymi


Niezły gadżecik...
onlajnowa flaszkowa aplikacyjka z podręcznikiem obsługi - trochę się trzeba pogimnastykować żeby rozkminić to ustrojstwo, ale warto - gadżecik jest bezsprzecznie debeściarski - mój absolutny faworyt

ColorToy
kolejny dowód na to że flaszka jest dobra na wszystko

Użytkownik picasso edytował ten post 30 06 2009 - 01:41


#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 30 09 2006 - 18:15

Do zestawu narzędzi online:

I Like Your Colors - Narzędzie online dla "kopistów" <_< , tych którym podobają się cudze rozwiązania kolorystyczne stron internetowych. Na stronie wklejamy adres www a strona przekalkuluje użyte kolory i poda wyniki wraz z kodami HTML.

Colour Selector - Grupka onlajnowych narzędzi: Preview text, Navigate colour, Mix Colour, Make swatches, Blend Colour, Colour schemes.

ColorBlender - Tworzenie palet online. Możliwość zapisania stworzonych palet na serwerze narzędzia (przeglądarka musi mieć włączone cookies, palety można przenosić między multi stacjami roboczymi) oraz trwałe wygenerowanie pliku w formacie Photoshop (*.ACT) + Illustrator (*.EPS), które można zaimportować do tychże programów. Podobnym narzędziem jest Color Palette z tą różnicą iż wynikową paletkę można zapisać do PNG.

Colormatch - Składanka kolorystyczna sprawdzająca jak razem siedzą kolory tła, linków, tekstu i innych elementów strony. Oczywiście obok podane kody HTML.... Podobne narzędzie: The Man in Blue.

Color Converter - Tak ...... nazwa samoczytelna. Konwersja schematów: RGB/CMYK/HSV/HSL/YUV/YIC.

Color Calculator - Flaszkowy przelicznik kolorystyczny. Koło barw, podgląd zestawień, kody (HTML, RGB, CMYK) i kopiowanie do schowka.

Munsell Palette - Kolorystyczna zabawa percepcyjna 2D + 3D we flaszce.
.

Użytkownik picasso edytował ten post 16 12 2008 - 22:05


#5 Tarwater_Silur_The Watersample

Tarwater_Silur_The Watersample

  Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 478 postów
 • Lokalizacja:horyzontalne

Napisano 03 10 2006 - 08:15

ColorZilla

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o bardzo ciekawym rozszerzeniu do FF o nazwie ColorZilla.

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych