Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Programy matematycze
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

  Expert Rank

 • Użytkownicy +
 • 2503 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 07 07 2004 - 22:39

Wykresy

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP
Licencja: freeware


Program rysuje wykresy 22 funkcji elementarnych w różnych wariantach, automatycznie liczy też ekstrema, miejsca zerowe itp. Pozwala na odczytywanie miejsc przecięć wykresu z innym wykresemi lub osiami ukladu współrzędnych. Umożliwia też zapis lub wydruk rysunków. Program po polsku.

Dołączona grafika

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 08 2007 - 19:12

Graph

Platforma: Windows 9x/NT4/2000/XP
Licencja: GPL (open source)


Graph - Rysuje wykresy funkcji matematycznych. Posiada predefiniowane funkcje z których od razu można skorzystać. Gotowy wykres można zapisać w pliku graficznym BMP / PNG / JPEG, jako EMF lub PDF. Także możliwość wklejenia do innych programów typu Word. Podobny program FNGraph ale brak eksportu do jakichkolwiek formatów zewnętrznych i jedynie możliwość schowkowego przeklejania. Jest też jeszcze coś takiego jak Evaldraw.

#3 de.marco

de.marco

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 917 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Łódź

Napisano 20 06 2008 - 16:28

HEXelon MAX

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Rozbudowany kalkulator matematyczny, przeznaczony dla użytkowników systemów Windows. Program rysuje między innymi wykresy funkcji, oblicza wartość liczby e podniesionej do potęgi podanej w nawiasie, pierwiastek dowolnego stopnia poprzez użycie funkcji potęgowej, a także logarytm dziesiętny z liczby podanej w nawiasie. Program po polsku.
Dołączona grafika

#4 Nako

Nako

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 15 postów
 • Lokalizacja:ZdWola

Napisano 20 06 2008 - 19:20

Yorick

Platforma: Windows, Linux, Mac OS X
Licencja: BSD


Yorick - Tak w skrócie jest to taki Matlab tylko, że o składni języka C. Program niezwykle szybki, przez co całkiem ładnie radzi sobie z animacjami. Jako rekomendację można powiedzieć, że program ten powstał na University of California na zamówienie U.S. Department of Energy (a chyba "bubla" by im nie wcisnęli ;)). Program posiada bardzo dobrą dokumentację i co najważniejsze jest całkowicie darmowy (można ściągnąć kod źródłowy).

Użytkownik picasso edytował ten post 13 03 2009 - 11:51

--
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami.
Oscar Wilde

#5 Czuz

Czuz

  Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 521 postów
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 31 01 2009 - 17:21

Octave

Platforma: Windows, Linux, Mac OS X, Solaris
Licencja: GPL (open source)


Octave - Bardzo dobry i rozbudowany klon MathLaba. Dla niewtajemniczonych - prawdziwy kombajn matematyczny. Od prostych operacji arytmetycznych, przez operacje macierzowe, liczenie funkcji, różniczek, całek, rozwiązywanie układów równań zwykłych i różniczkowych, rysowanie wykresów i gotowanie kawy. Program jest w pełni darmowy, a do pobrania mamy także źródła (kompilacja na własnej maszynie znacznie optymalizuje kod i przyśpiesza działanie i tak jednych z najszybszych bibliotek numerycznych na świecie). Oprogramowanie spokojnie działa zarówno pod Windowsem jak i Linuxem.

Użytkownik picasso edytował ten post 13 03 2009 - 11:56


#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 15 02 2009 - 00:18

Dołączona grafika

Scilab

Platforma: Windows XP/2003/Vista i wersje 64-bit, Linux, Mac OS X
Licencja: CeCILL


"Scilab został stworzony do badań matematycznych i posiada w sobie setki funkcji matematycznych, którymi możemy operować zarówno na liczbach, jak i na bardziej zaawansowanych strukturach jak wektory czy macierze. Potrafi także współdziałać z programami napisanymi w innych językach. Scilab posiada także swój interpreter oraz język programowania wysokiego poziomu. Scilab jest w stanie pomóc w wielu dziedzinach - od prostych obliczeń, przez macierze, algebrę liniową, przetwarzanie sygnałów, statystykę przez wiele innych dziedzin. Przy wykorzystaniu środowiska graficznego jest w stanie rysować grafy i wykresy 2 i 3 wymiarowe, a nawet tworzyć animacje."

Za: Wiki.plDołączona grafika

Maxima

Platforma: Windows, Unix
Licencja: GPL (open source)


Maxima - program komputerowy typu CAS (systemów algebry komputerowej), które mają wspomagać wykonywanie obliczeń symbolicznych. Głównym składnikiem programu jest interpreter. Maxima posiada własny, prosty interfejs graficzny - XMaxima. Niezależnie rozwijany jest wieloplatformowy interfejs wxMaxima. Maximę można również uruchamiać w edytorze tekstu Emacs oraz TeXmacs. Niektóre możliwości Maximy:
* różniczkowanie i całkowanie symboliczne
* symboliczne rozwiązywanie równań, w tym różniczkowych
* upraszczanie wyrażeń algebraicznych
* operacje na macierzach
* wykresy 2D i 3D (wykorzystuje Gnuplot)
* dowolna precyzja obliczeń
* definiowanie własnych funkcji przez użytkownika
* możliwość programowania w Lispie
* eksport wyników w formacie TeX

Za: Wiki.plDołączona grafika

MathCast

Platforma: Windows 2000/XP/Vista?
Licencja: GPL (open source)


MathCast - program do tworzenia wzorów matematycznych. Ma wbudowane 21 gotowych kategorii tematycznie segregujących znaki specjalne. Formuły matematyczne mogą być transportowane w trybie bezpośrednim Kopiuj-Wklej do dokumentów. W tym kontekście MathCast współpracuje z popularnymi procesorami tekstu takimi jak MS Word czy OpenOffice.org Writer. Wzory mogą zostać zrenderowane do postaci graficznej i wyeksportowane w następujących formatach: BMP, PNG i EMF. Możliwa też transformacja na MathML. Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować. Podczas pierwszego uruchomienia będzie dodatkowy krok instalacyjny czcionek MIT MathML Fonts Package (ze względu na licencję nie dołączone do paczki).
Użytkownik picasso edytował ten post 13 03 2009 - 11:54


#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 13 03 2009 - 10:35

SMath Studio

Platforma: Windows XP/Vista, Linux, platformy mobilne
Licencja: freeware


SMath Studio - Program matematyczny typu obliczeniowego, wspierający m.in. wstawianie funkcji, operacje na macierzach, plot 2D i 3D. Program otwiera formaty: własny SMath (*.sm) oraz Mathcad (*.xmcd). Prace są zapisywane w formacie natywnym *.sm, ale mogą być również eksportowane jako HTML. Zawiera skrótowy leksykon matematyczny. W pierwszych wydaniach (na mobilne) był programem komercyjnym. Aktualnie licencja przetransformowana na darmową i jest również wersja Desktop. Program ma wbudowany polski.

Jest jeszcze taki serwis online do obliczania: QuickMath.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych