Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

mIRC - FAQ | Konfiguracja pod pobieranie plików

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 11 06 2003 - 23:46

Dołączona grafika

mIRC FAQ

Spis rzeczy:.

P: Jak ustawić, aby mIRC wyświetlał mi czas przy wiadomościach?
O: W opcjach (alt+o->IRC->Messages) zaznacz Timestamp Events. Możesz wprowadzć własne formatowanie tego czasu. Dokładny opis znaczników, które można stosować znajduje się w pomocy pod hasłem "Time and Date Identifiers".

P: Jak pisać kolorami?
O: Należy zastosować kombinację klawiszy crtl+k, po czym wybrać kolor czcionki (i opcjonalnie po przecinku kolor tła).

P: Co trzeba ustawić, by automatycznie wchodzić na kanał?
O: Należy otworzyć okno menu->Favorities->Organize favorities (ewentualnie kliknąć w odpowiednią ikonkę na pasku zadań), po czym dodać tam swój kanał. Początkową listę kanałów można śmiało przeczyścić. Dodając kanał należy zwrócić uwagę na pole "Join on connect". Warto również ustalić, na której sieci dany kanał się znajduje (pole Networks, przycisk "Add").

P: Jak schować mIRCa do zasobnika systemowego (systray)?
O: W opcjach (alt+o->Display->Options->Tray) należy wybrać odpowiednie opcje. Ja mam na przykład: "[v] Place mIRC in tray when minimized" oraz "[v] Animate icon when there is activity", co zapewnia mi chowanie mIRCa do zasobnika systemowego, gdy go minimalizuję oraz miganie ikonki mIRCa, gdy pojawiają się jakieś nowe wiadomości.

P: Jaka jest komeda do logowania w undernecie?
O: Chodzi tutaj o logowanie do CService w sieci Undernet.

/msg x@channels.undernet.org login LOGIN HASLO
/mode NICK +x

Pierwsze polecenie loguje cię w systemie CService. Jeśli nie wiesz, do czego to może się przydać, to zakładam, że jedynie chodzi ci o zmianę vhosta na undernetowe LOGIN.users.undernet.org. Dlatego trzeba wydać jeszcze drugie polecenie, które zmienia tryb użytkownika na "używaj mojego vhosta". Ludzie na kanale widzą wtedy np:

[18:03:35] * nick (ident@avv170.neoplus.adsl.tpnet.pl) Quit (Registered)
[18:03:35] * nick (ident@loginundernetowy.users.undernet.org) has joined #se

P: Jak połączyć się do kilku serwerów na raz?
O: Jest wiele metod. Najprostrze z nich to:
  • Kliknij prawym przyciskiem na piorunie na pasku narzędzi i wybierz "New Server Window". Poczym w tym nowym oknie połącz się normalnie z jakimś serwerem.
  • Wejdź do menu alt+o->Connect->Servers, wybierz interesujący cię serwer i zaznacz opcję "[v] New server window". Naciśnij "Connect To Server".
  • Wpisz /server -m adres.serwera.irc

#2 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 02 11 2003 - 12:34

Konfiguracja mIRC - ustawienia niezbędne do ściągania plików

Dodatkowe wątki:

http://www.xdcc.mirc.pl/
http://searchengines...liki-t4220.html

Ponieważ mIRC jest w pierwszej kolejności komunikatorem, więc domyślne ustawienia zawierają wiele opcji, które ze względów bezpieczeństwa ograniczają ściąganie. Postaram się przedstawić tutaj podstawowe zmiany, które należy wprowadzić z myślą o ściąganiu plików. Oczywiście, polecam w dalszym ciągu zapoznanie się z pełnymi możliwościami konfiguracji tego programu, aby wasze użytkowanie go było jak najprzyjemniejsze.

Wybierając z menu File->Options (Alt+o) pokazuje nam się okienko z rozwijanym drzewem opcji. Wygląda to mniej więcej tak:
Dołączona grafika
Jak widać na rysunku jesteśmy w grupie Connect, w podgrupie Options. Najważniejsza dla was opcja jest zaznaczona czerwoną obwódką i powoduje automatyczne łączenie się z serwerem IRCa w przypadku utraty połączenia.
Pozostałe opcje z tej grupy będziecie mili na początku prawdopodobnie inaczej, ale to już kwestia osobistych preferencji. Mi odpowiada akurat takie ustawienie.

Dołączona grafika
W tym oknie (Connect->Inetd) również powinniście zaznaczyć wyróżnione pozycje. Bez tego, niektóre serwery nie będą was wpuszczały, ewentualnie będziecie dostawiali tzw restrykcję.

Dołączona grafika
Zaznaczone w tym okienku ustawienia pozwolą wam na powrót na kanał nawet po zerwaniu połączenia z serwerem, lub po wykopaniu nas z tamtąd przez operatora kanału. (W tym drugim przypadku możliwe jest, że wraz z kopem dostaniemy bana i powrót nie będzie możliwy. Na szczęście raczej nikt nie kopie bez powodu, a tym bardziej nie daje banów. Jeśli przytrafi się taka sytuacja, to prawdopodobnie złamaliście jakieś zasady. Po wejściu na kanał na ogół jakieś boty informują o regułach, więc należy na to zwracać uwagę)

Dołączona grafika
Wyróżniona na tym screenie opcja jest bardzo istotna, gdy ściągamy (np w skryptach ^Omen^a) za pomocą poleceń typu:
!nick file
Większość botów nie będzie przyjmować takich żądań i wyśle nam komunikat, by wysyłać je publicznie, na kanał. Dlatego należy ją bezwzględnie odznaczyć.

Dołączona grafika
Cała zawartość tej ramki powinna być ustawiona w ten sposób, jeśli chcemy skutecznie ściągać pliki od botów. Te ustawienia powodują automatyczną akceptację transferu i w razie ponownego nawiązania połączenia, kontynuację ściągania pliku, zamiast nadpisywania.

Dołączona grafika
To okienko zawiera bardziej zaawansowane opcje dotyczące połączeń bezpośrednich. Prawdopodobnie nie będzie potrzeby zmiany tych ustawień, ale bardziej zaawansowani użytkownicy mogą chcieć modyfikować niektóre wartości.

Dołączona grafika
To jest również jedna z najważniejszych opcji, dotyczących ściągania. Należy ustawić DCC Ignore na Disabled i wyłączyć Turn ignore back on. Jeżeli tego nie zrobimy, nasz mIRC będzie ignorował próby wysłania do nas pliku.

To są wszystkie podstawowe ustawienia związane ze ściąganiem. Pominąłem tu tylko zagadnienie związane z posiadaniem Firewalla, ale mam nadzieję, że osoby zainteresowane będą potrafiły ustawić tam odpowiednie wartości.
Dla przypomnienia, ustawienia firewalla znajdują się w Connect->Firewall.

#3 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 10 07 2004 - 14:23

Oto małe, ale jakże istotne uzupełnienie, dla osób które łączą się z siecią za pośrednictwem sieci lokalnych (LAN). W tym oto oknie (Connect->Local Info):

Dołączona grafika

należy zaznaczyć dwie opcje, tak jak pokazano na rysunku. Po ich zmianie trzeba wyłączyć mIRCa i uruchomić go ponownie, aby zmiany odniosły efekt.

Pierwsza opcja określa, czy połączenie ma być nawiązane z adresem IP (czyli w przypadku LAN nasza bramka), czy z lokalnym IP (w przypadku LANu, ten adres jest nieroutowalny, więc nikt z poza naszej sieci z nami się nie połączy)

Druga opcja określa sposób odnajdywania twojego hosta (bezpośrednio, albo za pośrednictwem serwera IRC). Podczas moich testów, działało tylko to drugie ustawienie, nie mniej, jeśli okaże się, że u was ono szwankuje, to spróbujcie pierwszego.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych