Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Czy można mieć dwa soulseeki zainstalowane

• Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Johan Rambo

Johan Rambo

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 12 07 2004 - 14:30

Może to banalne pytanie ale wyrosło ono z pewnej sytuacji...
A więc chodzi o to czy można zainstalować dwa identyczne soule (oczywiście w osobnych folderach) bez problemu dla funkcjonalości każdego z nich?
Wiem, że mógłby to w każdej chwili sprawdzić ale nie wiem jak będzie z rejestrem (może jeden nadpisze coś z drugiego i co wtedy?)
Wygodnie tak by się zmieniało osobowość (znaczy osobę która siedzi przed kompem, jej shares od razu, buddy list, etc)

Cheers ;)

#2 Tarwater_Silur_The Watersample

Tarwater_Silur_The Watersample

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 478 postów

Napisano 13 07 2004 - 04:03

ot zachłanna bestia ;) :D :)

#3 Johan Rambo

Johan Rambo

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 13 07 2004 - 08:51

Aj tam od razu zachłanna ;)
W Windzie też masz ekran logowania na początku i settings dla każdego usera, więc czemu by nie mieć podobnie z dwoma soulami :D

#4 mc art

mc art

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 227 postów

Napisano 13 07 2004 - 09:13

Najlepsza odp. to próba ja próbowałem i nic z tego

pozdro!
.

#5 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 13 07 2004 - 10:17

Ja pare razy przez pady explorera przypadkowo otworzyłem soula dwa razy, były sobie dwa duszki w trayu obok siebie, z tym ze jeden niebieski drugi czerwony. Tzn. że gdybyś odpalił go dwa razy to tego drugiego musiałbyś przepisać na innego usera, wtedy mógłby się połączyć. Pozostaje pytanie - po co ci dwa soulseeki jak i tak nie zwiększy to przepustowości twojego łacza, a od tego zależą wszystkie transfery, innymi słowy - będziesz mieć więcej w downloadzie, ale transfery spadną więc i tak sciągnięcie tego zajmie ci tyle samo czasu.
Dołączona grafika

#6 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 13 07 2004 - 12:24

@Hellvenom
Zgadza się. Ale zauważ, że pytanie dotyczyło czego innego. Johan Rambo nie chce ściągać szybciej, tylko zrobić oddzielny profil dla drugiej osoby. Powiedzmy, dla brata. Każdy by mógł mieć oddzielną konfigurację i nie martwić się tym, co robi drugi.

@Johan Rambo
Na pewno jest możliwość połączenia się Soulseekiem dwa razy do serwera przez różne porty. Robiłem coś takiego, jak testowałem pod windowsem PySoulSeeka. Nie wiem tylko, czy można zainstalować bez konflików dwie instancje soulseeka. Teoretycznie, nie powinno być problemów. W praktyce różnie bywa. Doradzałbym ci wypróbowanie tego. Pamiętaj tylko, by zrobić backup konfigów.

#7 Johan Rambo

Johan Rambo

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 13 07 2004 - 12:44

Oczywiście że nie chcę ściągać szybciej bo neo 128 i tak ledwo zipie ;)
Czuz, dzięki za konkretną odpowiedź na konkretne pytanie :D
Właśnie o to mi chodziło, o profile.. któregoś dnia sprawdzę czy się nie posypią dwie instalcje.

#8 Gość_Foxconn_*

Gość_Foxconn_*
  • Goście

Napisano 13 07 2004 - 15:14

@ Johan Rambo

A więc chodzi o to czy można zainstalować dwa identyczne soule (oczywiście w osobnych folderach) bez problemu dla funkcjonalości każdego z nich?

Niestety muszę cię zmartwić. Bez ostrej ingerencji w .exe Soula nic z tego nie będzie. Program jest tak skonstruowany, że na jednym komputerze nie uruchomisz go podwójnie. Nieważne, czy dasz dwa różne porty lub zainstalujesz inną wersję w odrębnym folderze. Drugie uruchomienie zawsze "zabije" pierwsze.
Kiedyś w celach doświadczalnych zmodyfikowałem Soula tak, że podwójne uruchomienie stało się możliwe. Soul "oryginał" i Soul "klon" korzystały z odrębnych plików .cfg.

#9 Johan Rambo

Johan Rambo

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 13 07 2004 - 16:03

ALE nikt nie mówił o odpalaniu dwóch soulów naraz!!
Chodzi tylko o to czy po zainstalowaniu dwóch souli, każdy osobno (a nie razem) ędzie poprawnie pracował. Nie znam się na rejestrze i nie wiem czy on czegoś stamtąd nie pobiera przy odpalaniu stąd to pytanie.
To że dwa soule naraz nie mogą to ja wiem......

#10 Gość_Foxconn_*

Gość_Foxconn_*
  • Goście

Napisano 13 07 2004 - 17:23

Chodzi tylko o to czy po zainstalowaniu dwóch souli, każdy osobno (a nie razem) ędzie poprawnie pracował.

Nie będą pracowały z zachowaniem osobnych profili, ponieważ i jeden i drugi .exe będą modyfikowały sobie wzajemnie pliki .cfg - bez względu na umieszczenie ich w osobnych folderach.

#11 Johan Rambo

Johan Rambo

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 13 07 2004 - 17:46

Aaa czyli lipa.. ;) ale i tak to sprawdzę..
Dzięki Foxconn

#12 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 13 07 2004 - 18:56

Chodzi tylko o to czy po zainstalowaniu dwóch souli, każdy osobno (a nie razem) ędzie poprawnie pracował.

Nie będą pracowały z zachowaniem osobnych profili, ponieważ i jeden i drugi .exe będą modyfikowały sobie wzajemnie pliki .cfg - bez względu na umieszczenie ich w osobnych folderach.

A gdyby miał jeden soulseek zainstalowany w jednym profilu XP a drugi na drugim?? albo jeden w jednym systemie (np. win98) a drugi w innym (np. win XP) to wtedy rejestr by był osobny i nic by sie nie mieszało, po zainstalowaniu w dwóch różnych folderach. Oczywiście gdyby odpalał właściwy soulseek. Przynajmniej tak mi się wydaje...
Dołączona grafika

#13 Johan Rambo

Johan Rambo

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 17 07 2004 - 09:08

Numer z soulami zainstalowanymi w odzielnych profilach XP powinien przejść bez problemu....
Wczoraj sprawdziłem jednak (bo mi tepsa zheblowała neo 128/64 na neo32/64 - po zaciągnięciu 15GB mp3, a limit był podobno 5GB :D ) jeszcze wersję z instalowaniem dwóch souli w osobnych folderach, no i tak jak Foxconn mówił, lipa...
Soul robi w rejestrze jakieś ścieżki dostępu do plików cfg i zawsze będą to ścieżki do soula ostatnio zainstalowanego..
Można by jeszcze zrobić taki myk - napisać krótki skrypcik np bat który by przed odpaleniem soula podmieniał mu w katalogu pliki cfg z jednego profilu na drugi, tylko jakby się to wszystko sypnęło to dopiero by było ;)

#14 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 07 2004 - 10:27

1. Nie można zainstalować dwóch Soulseeków na 1 kompie w dwóch różnych folderach. Jeden będzie wyłączał drugi.

2. Można zainstalować dwa Soulseeki na 2 różnych profilach na 1 kompie. Oczywiście muszą być różne foldery by nie nastąpiło stemplowanie zestawu cfg. Ale to działa. Komp mojej siory z XP ma 2 profile admina (jej i mój kontrolny hehehe) i na każdym zainstalowałam 2 osobne Soulseeki z osobnym zestawem cfg. Co więcej one mogą być uruchomione jednocześnie w tle. A wszystkie dzięki opcji Log Off >>> Fast User Switching (Szybkie przełączanie użytkowników). Jest więc równocześnie zalogowanych dwóch userów a każdy puszcza swój zestaw programów w tle (w tym wypadku 2 osobne Soulseeki różnie skonfigurowane). Oba pracują w tym samym czasie ale spod 2 różnych profili więc nie ma żadnej kolizji. One po prostu o sobie nie wiedzą. A w związku z faktem wprowadzenia możliwości doboru dowolnego portu komunikacji (od wersji 153 w górę) nie ma też kolizji na portach. Stosowałam ten trik gdy potrzebowałam dostać się do plików kolesia, który mnie zbanował a nie chciałam tracić cennych transferów na Soulu numer 1. Szybkie przełączenie usera >>> załadowałam pliki kolesia >>>> znowu skok na poprzednie konto.

Mogą być skutki uboczne. Będziesz się logował podwójnie na to samo IP i to wielokrotnie. Możesz więc dostać BAN od serwera. Poza tym zależy jak ty otrzymujesz IP. Być może nie będziesz mógł ich puścić równocześnie bo otrzymasz Disconnecta via serwer. Ale nie o to pytałeś.............

Generalnie trik już masz.

.

#15 Gość_Foxconn_*

Gość_Foxconn_*
  • Goście

Napisano 17 07 2004 - 11:01

Mogą być skutki uboczne. Będziesz się logował podwójnie na to samo IP i to wielokrotnie. Możesz więc dostać BAN od serwera. Poza tym zależy jak ty otrzymujesz IP. Być może nie będziesz mógł ich puścić równocześnie bo otrzymasz Disconnecta via serwer.

Nie sądzę by coś takiego nastąpiło. Jak napisałem powyżej - robiłem kiedyś eksperymenty z Soulem oryginałem i klonem (no takim trochę zmienionym oryginałem ;) ). Uruchamiałem obydwa jednocześnie i w tym samym profilu Win XP. Serwer łączył je bez problemu.
Pod dwoma różnymi loginami ciągnąlem w tym samym czasie od jednego usera dwa pliki. Wychodzące IP było z pewnością takie same.
Ale kto wie?... Może po puszczeniu w ruch kilku takich klonów, serwer nie wytrzymałby i strzelił BANA?... :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych