Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Czy można mieć dwa soulseeki zainstalowane

• Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 07 2004 - 11:08

Już wolę faceta ostrzec bo otwiera się przed nim Eldorado ......... hehehehehe 2 Soule z odmiennym zestawem cfg na dodatek równocześnie działające ...... hehehehe Jednak nie do końca można być pewnym, że banana nie będzie. Serwer ostatnio wyczynia bardzo dziwne rzeczy i bany zdarzają się w cudacznych konfiguracjach. To będzie ciągle to samo IP. 2 pracujące równocześnie Soule na tym samym IP lub ciągłe logowanie/wylogowywanie mogą zostać zinterpretowane jako atak.

#17 elgrzesio

elgrzesio

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 11 12 2004 - 18:14

co moze grozic za jednoczesne wlaczenie dowhc userow z jednego kompa

#18 technogirl

technogirl

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 173 postów

Napisano 11 12 2004 - 19:48

Jeden soulseek sie wyłaczy.

#19 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 11 12 2004 - 22:58

Pod Windowsami z serii NT jest taka możliwość.

Oto potrzebne kroki:
1) Trzeba zrobić sobie profile użytkowników (dla każdej osoby, która chce używać slska musi być oddzielny profil w Windows).
2) Instalujesz Soulseek do oddzielnych katalogów tyle razy, ile osób ma używać soula. Ja to robiłem z wersją 155RC2, która zawiera dość prosty w naprawieniu błąd. Gdy instalujemy do innego niż domyślny katalogu, to instalator i tak robi w rejestrze wpis InstallPath=C:\Program Files\SoulSeek. Musiałem te wpisy ręcznie zamieniać. Ponoć w innych wersjach ten problem nie występuje. Gdyby się okazało, że konfigi znikają, to trzeba albo poszukać innej wersji, albo przeedytować rejestr.
3) Robisz oddzielne skróty dla różnych profilów, do różnych instalek slska w Menu Start.
4) Odpalasz program na pierwszym profilu, konfigurujesz i zostawiasz uruchomiony.
5) Używając szybkiego przełączania użytkowników uruchamiasz drugi profil. Nie wiem od której wersji Windows ta opcja jest dostępna. Pod XP na pewno już jest. Ważne jest to, by nie wylogowywać pierwszej osoby, a zalogować się kolejną.
6) Uruchamiasz i konfigurujesz drugiego slska. Ważne, by port na którym on działa różnił się od portu używanego przez pierwszą osobę.

tada.wav
Dwie osoby łączą się z jednego kompa.

#20 elgrzesio

elgrzesio

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 11 12 2004 - 23:59

ja tam nie robie takich bajerow
tylko sie wlaczam ale nie wiem czy bana nie oberwe za to wiec chcialem sie dowiedziec czy to mozliwe

#21 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 12 12 2004 - 00:32

Przepraszam, nie doczytałem :D
Grozić, to za dwie osoby nic nie grozi. Jeśli łączyłoby się więcej, to można dostać bana.

#22 P_M

P_M

First Rank

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 15 12 2004 - 21:44

Mozna i na jednym profilu z jedego kompa :D tylko oba programy musza byc zainstalowane na innych partycjach np. C i D ale po kazdym przejsciu w offline trzeba oba slsk odinstalowac bo bedzie chodzil tylko jeden , ten z dysku C. Aby sie spowrotem polaczyc dwoma slsk naraz trzeba zainstalowac jeden na dysku D , polaczyc sie z serwerem i zainstalowac ponownie tego na dysku C. Oba chodza razem bez problemowo tylko troche zabawy jest z nimi (mowa o reinstalkach programu) , a czym to grozi ze strony serwera :D niczym innym tylko czasowym banem jesli skrypty wykryja te dwa polaczenia jako spam ip :D

Ps. oczywiscie wszytkie pliki z rozszerzeniem .cfg zostaja na kompie w folderach od slsk-ów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych