Skocz do zawartości


tablety.pl

Monitorowanie zmian w rejestrze
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 07 2004 - 05:11

RegShot

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: GPL (open source)


RegShot - Małe narzędzie, które pozwala na super szybkie stworzenie snapshotów rejestru, mających na celu wykazać wszelkie zmiany dokonane na skutek np. instalacji jakiegoś programu lub modyfikacji w systemie. Przydatne przy korzystaniu z tweakerów. Tworzymy więc 1st shot / Zdjęcie 1, potem dokonujemy zmian w systemie / instalacji i pobieramy 2nd shot / Zdjęcie 2. Następnie za pomocą opcji Compare / Porównaj porównujemy zaistniałe zmiany. Log zmian może być zapisany zarówno w formie TXT jak i HTML. Praca na systemie Vista: przez Uruchom jako Administrator / wyłączone UAC (w szybki sposób można to zrobić za pomocą aplikacji TweakUAC). W programie można ustawić język polski.
#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 14 06 2006 - 15:46

WhatChanged

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


WhatChanged - Narzędzie bardzo podobne do RegShot, z tą różnicą iż pozwala wybrać element rejestru do analizy (klucze HKLM / HKCU / HKU / HKCR), a także adresuje monitorowanie zmian w plikach na wskazanych dyskach. Obsługa równie banalna jak u poprzednika: należy wybrać składniki do skanowania, następnie opcję Snapshot generującą pierwszą migawkę, dokonać zmian w systemie, na koniec wywołać opcję porównawczą Compare. Narzędzie tworzy w katalogu, z którego było uruchomione, prosty plik testowy raportu (TXT). Na systemie Vista te same zasady co wyżej: Uruchom jako Administrator / wyłączenie UAC. Aplikacja nie wymaga instalacji, pojedyncze EXE.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 31 01 2007 - 04:00

SpyMe Tools

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


SpyMe Tools - Aplikacja przeznaczona do monitorowania zaistniałych zmian w systemie oraz ich porównania. Ma dwa tryby monitowania zmian: Registry Mode (zmiany rejestru) i File Mode (zmiany w plikach dysku), włącznie ze strażnikiem trybu rzeczywistego (działa tylko na platformach rodziny NT). Tryby można przełączać / wyłączać zbędne, dla każdego są dodatkowe opcje konfiguracyjne. Każdy zrzut zmian można hasłować przed niepowołanym dostępem. By móc porównać dwa zrzuty pamięci między sobą, należy każdy z nich zapisać na dysku twardym opcją Save Scan Dump. Wyniki porównania można zapisać do pliku TXT. Pod kilkoma względami program jest lepszy niż RegShot ponieważ: można wybrać która gałąź rejestru jest poddawana monitorowaniu, jest wybór śledzonych typów akcji (dodawanie / usuwanie / modyfikowanie wartości), a sama grafika okna podająca wyniki porównań znacznie czytelniejsza.

Przykład porównania zmian po zastosowaniu Ultimate Windows Tweaker i dodaniu do menu kontekstowego opcji "Take Ownership":

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 04 06 2009 - 09:35

RegFromApp

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Taki nieco inny program do śledzenia zmian w rejestrze. RegFromApp wychwytuje zmiany w rejestrze poczynione przez konkretną aplikację, i na tej podstawie tworzy standardowy plik formatu rejestru *.REG z nagranymi zmianami. Plik można wykorzystać do odwrócenia zmian wykonanych przez daną aplikację. Obsługa programu: RegFromApp nie wymaga instalacji i wystarczy tylko uruchomić exe, wybrać na liście proces aplikacji poddawanej śledzeniu, przy zaistniałej modyfikacji rejestru okno RegFromApp zapełni się sformatowanym tekstem eksportu, który można przekleić do Notatnika lub od razu zapisać jako *.REG opcją Save As. Uruchamianie na Windows Vista/7: program pracuje nawet przy włączonym UAC, o ile śledzony proces jest uruchomiony z tego samego konta i kontekstu zabezpieczeń co RegFromApp. W przeciwnym wypadku należy uruchomić program opcją Uruchom jako Administrator. RegFromApp występuje także jako składnik zbiorczego NirLauncher.

Przykład wskazania na śledzenie Ultimate Windows Tweaker i zapisu zmian podczas wykorzystania opcji usuwania strzałek skrótów:

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 10 02 2010 - 06:14

Windows System State Analyzer

Platforma: Windows Vista/2008/7 32-bit i 64-bit
Licencja: darmowa (Microsoft Software License)


Dobry soft od Microsoftu! Narzędzie umożliwia stworzenie dwóch migawek stanu systemu "przed" i "po" w celu wykazania różnic zaistniałych po modyfikacjach systemowych (np. instalacja programu, użycie tweakera etc.). Interfejs jest podzielony na dwa panele, które są przeznaczone do zestawiania dwóch migawek między sobą. Dla każdej z migawek ustala się jakąś nazwę charakterystyczną - program proponuje domyślne nazwy (Pre / Post Install, Uninstall etc). W menu Tools > Options jest szczegółowy wybór co ma zostać prześledzone. Program bierze pod uwagę: rejestr (klucze HKCU / HKU / HKCR / HKLM), pliki na wszystkich dostępnych dyskach, usługi oraz sterowniki. Zrzuty są domyślnie generowane w katalogu C:\Users\Public\Documents w postaci plików BIN, ale lokalizację można zmienić. Porównywanie dwóch migawek bardzo wygodne, w skategoryzowanych tematycznie interfejsach, lub w szczegółym raporcie zbiorczym. Najbardziej profesjonalne narzędzie z wszystkich tu przedstawianych.

Narzędzie jest częścią Windows 2008 R2 Logo Software Certification Toolkit i jest pobierane w tej paczce. Dla ułatwienia stosowne linki pobierania pasujące dla systemów x86 i x64 są w artykule opisowym do którego kieruję jako do "strony domowej". Około ~20MB. Podczas instalacji można wybrać tylko montaż tego składnika z opuszczeniem dwóch pozostałych.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych