Skocz do zawartości


tablety.pl

Zrzutery ekranu
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 14 07 2004 - 16:06

Screenshot Captor

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP/Vista
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego, darmowa rejestracja co 6 miesięcy usuwa startowy nag screen


Rozbudowany zrzuter o wielu walorach, najbogatszy w opcje. Ma wbudowaną przeglądarkę obrazów (panel po lewej stronie) i w opcjach można ustalić dowolny katalog gdzie będą tworzone zrzuty. Wiele trybów zrzucania: Multimon (wiele monitorów), Desktop, Active Window, Region, Window Object, a każdy z nich ma przypisany skrót klawiaturowy, który w preferencjach można dowolnie przekonfigurować. Cenna właściwość to opcja autoscroll do łapania widoków nie mieszących się na ekranie. Idealne pod długaśne www oraz okna programów / systemu ze scrollem. Przy zrzucaniu ze scrollem pojawi się taki pas (kolorek można zmienić). Po wywołaniu kombinacji klawiaturowej dostaniemy opcjonalny dialog szybkich akcji (można wyłączyć), aż finalnie wprowadzenie do okna głównego, w którym można zrzut np. podrasować. Z wypasionych funkcji możliwość automatycznego tworzenia miniatur i lekkiego ich upiększenia oraz nakładanie rozmaitych efektów specjalnych na zrzutkę (nie licząc tradycyjnych opcji typu załącz kursor). Formatami zrzutu są GIF, JPG, PNG, TIFF. Można definiować zewnętrzne programy mające współpracować ze zrzuterem (np. edytor grafiki czy menedżer plików). Natywna integracja z Unicode Image Maker. Autor stworzył też zupełnie minimalistyczną wersję zrzutera, który może być obsługiwany z linii komend: MiniCap.
FastStone Capture 5.3

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/Vista
Licencja: ostatnia wersja 5.3 freeware do użytku niekomercyjnego, obecnie shareware


Aplikacja może zrzucić pełny ekran, aktywne okno, obszar kliencki aplikacji, wskazany region prostokątny lub dowolnego kształtu z wolnej ręki, a także przechwycić okna ze scrollem (też z przeglądarek internetowych). Można zapisać zrzut w formatach BMP, JPG, GIF, PNG, TIFF i PDF. Ma opcję załączania kursora. Posiada wbudowany własny edytor graficzny umożliwiający poprawienie zrzutów, czy też nałożenie extra efektów (cień / watermark, sepia, negatyw, gray scale). Na zrzucie ekranu powieszony toolbar na Pulpicie.
Gadwin PrintScreen

Platforma: Windows 98/Me/NTSP6/2000/2003/XP/Vista
Licencja: freeware


Prosty obsługowo zrzuter. Program może zrzucić bieżące okno, okno klienta, pełny ekran lub wskazany obszar prostokątny, włącznie z przechwytywaniem kursora. Zrzut można zapisać do schowka lub pliku, skierować do drukarki, lub wysłać bezpośrednio e-mailem. Obrazy mogą zostać zapisane w formatach graficznych: BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF. Dostępne podstawowe opcje korekcji rozmiaru, skali szarości i rzucania cienia. Przechwytywany obraz jest pokazywany na dużym zoomowalnym podglądzie. Program ma polski interfejs.
WinSnap 1.1.10

Platforma: Windows XP/2003, na 2000 po montażu GDI+
Licencja: wersje 1.x freeware do użytku niekomercyjnego, nowsze shareware


Propozycja z prostym i szybkim upiększaniem zrzutów. Program przechwytuje pełny ekran, aktywne okno, zaznaczony fragment, obszar kliencki aplikacji. Od razu można zrzut podrasować poprzez skalowanie / obrót, przekolorowanie skali barwnej, nałożenie cienia, wprowadzenie konturu / znaku wodnego. Presety tych akcji ustawiane w preferencjach. Zrzuty mogą zostać zapisane w formatach graficznych: BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF. Oczywiście możliwość ustawienia hotkeyów. Dostępna przenośna wersja portable. Program w wersji multilingual ma wbudowany polski.MWSnap

Platforma: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Licencja: freeware


Ma możliwość przechwycenia całego ekranu lub jego zdefiniowanej części i zapisania w formatach: BMP, JPG, GIF, PNG, TIFF. Również opcja tworzenia listy predefiniowanych rozmiarów prostokątów zrzucania, z którego to gotowca możemy skorzystać tworząc np. własne ikony. Możliwość Auto-zapisu i Auto-drukowania. Dostępne są opcje prostej edycji (odbicia lustrzane w pionie i poziomie, obrót) oraz dodawania ramek i kursorów. Posiada wbudowaną prostą przeglądarkę plików graficznych oraz kilka dodatkowych narzędzi (Pipeta, Linijka). Odwracalność i to wielokrotna każdej akcji. Ma możliwość zdefiniowania i zmiany klawiszy. Niestety program od dawna już nie rozwijany.

#2 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 02 07 2006 - 09:36

Purrint

Licencja: freeware

Ma trzy opcje: kopiuj do schowka, zapisz jako lub wydrukuj <_< Program nie wymaga instalacji.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 26 09 2006 - 23:38

Prócz linkowanego wcześniej Screenshot Captora i FastStone posiadającego taką opcję jeszcze kilka innych propozycji pod screenshotowanie www:


Page Saver Basic

Platforma: Windows, Linux, MacOs
Licencja: freeware


Jest to wtyczka dla Firefox 1.5 - 3.0a8 umożliwiająca wykonanie zrzutu strony internetowej. W menu kontekstowym będą do wyboru dwie opcje: zrzucania widocznego fragmentu lub pełnej strony niezależnie od jej długości. Zrzuty można zapisać w dwóch formatach: PNG lub JPG. Dostępne opcje skalowania przechwytywanego widoku i przypisywanie hotkeya. Inną bardzo podobną wtyczką do Firefoxa jest Screengrab!, który ma polską wersję językową klik
url2jpeg

Platforma: Windows 98/2000/XP + .NET Framework 2.0
Licencja: freeware (kod źródłowy na BSD)


Nowsza przeobrażona wersja narzędzia url2bmp służąca do zrzucania stron internetowych, zwłaszcza długich. Obraz można zapisać w formatach BMP, PNG, JPG. Narzędzie obsługuje system skryptów, dzięki którym można zautomatyzować operacje batch, generować automatycznie miniatury etc. W opcjach można przestawić na polski.url2bmp

Platforma: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Licencja: freeware


Narzędzie url2bmp pozwala na zrobienie screenshota dowolnej strony internetowej nawet nie mieszącej się w widoku ekranowym i zapisanie go w pliku graficznym w formacie BMP, PNG, JPG lub TIFF. Wystarczy podać adres www, nazwę pliku docelowego, zdefiniować format graficzny i ewentualnie ustawić rozmiar obrazka (tu trzeba sobie przeliczyć by nie "obcięło" lub "nie dodało" za dużo). Aplikacja otworzy stronę we wbudowanym oknie przeglądarki (opartej na IE) i wykona zrzut, który pojawi się w folderze programu. Program nie wymaga instalacji.
.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 06 02 2007 - 23:35

Cropper

Platforma: Windows 9x/ME/2000/XP/Vista + .NET Framework 2.0
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego i komercyjnego


Cropper - Zrzuter przede wszystkim do wycinania fragmentów ekranu z unikaniem stosowania PrintScreen, plus kompatybilny z glass-transparentnymi oknami Visty. Dysponuje fajowym przeźroczystym oknem wycinania, którym zaznaczamy część do zrzucania, a po dwukliku na tło okienka wykonuje się zrzut. Niemniej w opcjach można ustawić też reagowanie na standardowe klawisze PrintScrn oraz Alt+PrintScrn. Przy Alt+PrintScrn dla okien nieprostokątnych (typowo opływowe krawędzie playerów) mamy do wyboru automatyczne obcinanie nadmiaru tła do skrajnych krawędzi okna, przy czym dodatkowo można od razu ustalić dowolny kolor podkładowy wypełnienia naokoło. Tak że zamiast biały / czarny można użyć np. oczopląska a wtedy wypełnione naokoło tło bardzo łatwo podmienić przeźroczystym w dowolnym edytorze grafiki.

Aplikacja jest typem wtyczkowca - do ściągnięcia dodatkowe pluginy klik. Wśród nich m.in. zrzucanie bezpośrednio do AVI oraz do animowanego GIFa. Z tym nagrywaniem działalności ekranowej trzeba się trochę pomozolić, by rozkminić w pełni system i zrobić to tak, by okno Croppera nie było widoczne.


Może komuś spodoba się jeszcze freewarowy TimeSnapper Classic do cyklicznego nagrywania obrazków z aktywności ekranowej. Na tej podstawie też dałoby się zmontować animowanego GIF-ka w prostym edytorku np. darmowym UnFREEz.


#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 10 02 2007 - 05:03

Snippy

Platforma: Windows XP, na starszych pójdzie po montażu GDI+
Licencja: freeware

Realizuje tylko jedną opcję czyli "wycinanie" fragmentu ekranu imitując coś a'la wydarcie z gazety (z wymienionych tu zrzuterów posiada tę opcję tylko FastStone Capture). Po uruchomieniu program załaduje się do zasobnika, wystarczy tylko kliknąć jego ikonę, a kursor zmieni się w "pisak". Pisakiem zaznaczamy na ekranie fragment, który nas interesuje. Obraz jest w schowku. Teraz wystarczy tylko CTRL+V do Painta / innego edytora grafiki albo bezpośrednio do e-maila. Jeśli przytrzyma się SHIFT podczas tego "darcia", to zrzut otrzyma prostokątny kształt. Można zmienić grubość (ustawienie na zero da bezramkowy zrzut) i kolor obwódki. Jedyna rzecz, która mnie razi, to brak zrzucania z transparentnym tłem, ale program jest jakby głównie pod wklejanie do mejli, a przy tym tło znaczenia nie ma. Za to nie wymaga instalacji i waży tylko 84 KB..

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 21 02 2007 - 07:09

Window Clippings 2.0.28

Platforma: Windows XP/2003/Vista/x64
Licencja: freeware do wersji 2.0.28 / nowsze shareware


Zrzuter o ciekawej metodzie i paru unikatowych zagrywkach. Nie pracuje na tradycyjnym rozgraniczeniu na PrintScreen i ALT+PrintScreen w celu zrzucenia całości widoku lub tylko aktywnego okna. Posługuje się tylko jednym klawiszem (lub kombinacją PrintScreen z CTRL / SHIFT o ile tak to przekonfigurowano) a użytkownik interaktywnie reaguje w celu sprecyzowania co konkretnie ma być zrzucone. Po wywołaniu klawiszowym pojawi się plansza wyciemniająca cały ekran. Na planszy:
- przez klik zaznacza się obiekt, który ma być zrzucony - można w każdej chwili zmienić wybór klikając w inny obszar. Co najciekawsze i zupełnie unikatowe to możliwość zaznaczenia wielu okien na raz (przy zaznaczaniu trzymać wciśnięty CTRL)!
- przez dwuklik na selekcję następuje zrzucenie obrazu do ścieżki ustawionej w opcjach. Jeśli zaznaczono kilka okien to by zostały zrzucone razem w zamian kliknąć prawym na jedno z nich i wybrać opcję Create image

Ogromna zaleta tego zrzutera to sposób w jaki traktuje okna nieprostokątne o dziwnych kształtach. Jeśli jako format docelowy wybrano PNG a w opcjach jest zaznaczone usuwanie podłoża, zrzut ekranu ma w pełni zachowaną transparentność tła. To samo dotyczy zrzucania kompozycji kilku okien na raz! Dla obrazów, które nie mają mieć transparenta, można wybrać kolor tła. Zrzucać można do formatów: PNG, JPG, BMP, TIFF. Dostępny filtr automatycznie dekoloryzujący obraz do biało-czarnego (General >>> Add >>> pojawi się na liście). Program nie wymaga instalacji - pojedyncze exe ~200KB.

Aktualizacja 2008: Rozgraniczenie na wersję darmową i komercyjną zostało usunięte. Obecnie program jest trialem. Linkuję ostatnią darmową wersję 2.0.28. Powyżej tej wersji zrzuty ekranu mają watermarki "demoware".

.

#7 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
 • Goście

Napisano 27 03 2007 - 11:41

HoverSnap

System: Windows 98/Me/NT4/2000/XP
Licencja: freeware do użytku domowego


Bardzo prosty program służący do przechwytywania obrazu. Dzięki skrótom klawiszowym można dokonać zrzutu całego ekranu, wybranego okna bądź zaznaczonego obszaru. Cały program składa się z jednego okienka w którym użytkownik może zdefiniować rozmiar zrzutu oraz jego lokalizację. Zapis obrazu może być dokonany w jednym z popularnych formatów: JPEG, GIF, BMP oraz PNG. Ciekawą funkcją jest wbudowany klient FTP umożliwiający bezpośrednie zrzucanie obrazów na serwer. Aplikacja nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum.

Dołączona grafika

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 09 06 2007 - 11:12

ShotGenius

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


~450KB w jednym exe, nie wymaga instalacji, ma tryb "timed capture" / "samowyzwalacz" tworzący animowanego GIFa z pełnego ekranu, możność wrzuty na FTP oraz autopakowania zrzutów do ZIP / 7-ZIP przy udziale zainstalowanego ZipGenius. A wszystko automatycznie. Program po włosku, ale kasując plik lang.txt przestawicie na inglisz.


A z bardziej rozbudowanych jeszcze open source ZScreen umiejący się integrować z edytorami grafiki (Paint, Paint.NET, Photoshop, można wskazać inny) i też mogący rzucić na FTP. Oba programy pracują z Vistą.

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 04 11 2007 - 15:36

Rumshot

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista + zainstalowane .NET Framework
Licencja: freeware


Heniek szukał tego zrzutera: klik. Jego zadanie to wykadrowanie obszaru ekranu i oprawienie w efektowną ramkę. Domyślnie w programie tylko podstawowa wersja ramek. Dodatkowe (np. znaczek pocztowy, ekran iMaca) dodaje się montując Rumshot Theme Pack (wypakować do folderu Themes w Moich dokumentach). Atrakcyjnie wygląda. Wiecie ... to tylko taka zabawka .... By się pochwalić "znaczkiem" z Pulpitu bez posiadania umiejętności tworzenia własnej grafiki......

#10 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 08 02 2008 - 00:38

EasyCapture

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego i edukacyjnego


Program o możliwościach ciut podobnych do ostatniej darmowej wersji FastStone Capture. Potrafi zrzucić pełny ekran, aktywne okno, obszar kliencki / objekt, zaznaczony obszar prostokątny, obszar prostokątny o predefiniowanym rozmiarze oraz scrollowane okno. Do każdej akcji jest zdefiniowany skrót klawiaturowy, który można przekonfigurować. Program ma rozbudowany edytor zrzutów wyposażony w liczne narzędzia. W ofercie poprawianie obrazu: przycinanie, obrót, odbicie, skalowanie, jasność, kontrast, nasycenie etc.. Obecne też różne efekty np. negatyw / rozmycie / farba olejna / mozaika / płaskorzeźba / sieć 3D. Do zrzutów można dodawać tekstowe adnotacje, baloniki, podkreślenia, regiony prostokątne / elipsoidalne, strzałki. Przyjemna rzecz: kolejne przechwycone obrazy otwierają się w tabach tego samego okna edytora. Przechwycony obraz można skopiować do schowka lub zapisać w formatach: BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF, PCX. Wada: przechwytywanie okna ze scrollem na Firefox = lipa.Hardcopy

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP/2003/Vista również 64-bit
Licencja: freeware


Taki inny zrzuter. Potrafi przechwycić pełny ekran, bieżące okno lub jego fragment (m.in. przez skróty klawiaturowe). Na aktywnym oknie na pasku tytułu jest też umieszczana mini ikonka drukarki (można w opcjach uplasować ją w innej pozycji paska), która obsługuje kliki lewy / środkowy / prawy myszki, a co wykonują = trzeba przekonfigurować w Funkcjach. Edytor graficzny posiada sporą liczbę opcji manipulacji na parametrach obrazu i kolorach, nakładania efektów, wstawiania kształtów. Do przechwyconego obrazu można wstawić plik dźwiękowy, tekst oraz załączyć wybrany kursor myszy z biblioteki. Zapis przechwyconego obrazu do formatów: BMP, JPG, PNG, ICO, CUR, TIF, CMP i własnego HCP. Można też kopiować bezpośrednio do Worda / Excela / PowerPointa. Posiada zintegrowane narzędzia wychodzące poza pojęcie zrzutera: nagrywacz Macro, Image Explorer, konwerter międzyformatowy plików graficznych, generator slajdów, wyciągarka zasobów graficznych z EXE lub DLL. Do poczytania Getting started. Program jest darmowy, ale ma komercyjną wersję zarejestrowaną, która odblokowuje dodatkowe funkcje (np. zapis do GIF). Ma polską wersję językową, fatalną, jak to zwykle bywa, spolszczenie nie idzie w parze z rozwojem programu i wiele opcji interfejsu nieprzetłumaczone.

.

#11 daq

daq

  First Rank

 • Użytkownicy
 • 62 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 01 2009 - 12:42

TNT Screen Capture

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003
Licencja: Freeware do użytku prywatnego


Bardzo prosty a jednocześnie bardzo rozbudowany program służący do przechwytywania obrazu. Można dokonać zrzutu ekranu, okna, bądź wyznaczonego obszaru. Program posiada również kreatora zrzutów. Do wyboru mamy kilkanaście efektów, które przyozdobią nasz screenshot. Między innymi rozmycie, motion blur, uwypuklenie, wyostrzenie, krwawiące krawędzie, wiatr, stary TV, 3D perspective itd. Możemy wybrać kształt przechwyconego obrazu - poszarpane krawędzie (efekt rozdarcia kartki), zaokrąglone brzegi, prostokąt, elipsa. Można również wybrać kolor tła. Mamy również opcje skalowania, przycinania, obrotu, dostosowania kolorów, lustro. Jest również kilka narzędzi do edycji wykonanego zrzutu, między innymi mamy możliwość umieszczenia tekstu normalnego lub w dymku, ołówek, pędzel, iskierka itp.. Istnieje również możliwość wstawienia obrazu. Program oferuje możliwość zapisu plików w kilku formatach BMP, GIF, JPG, PNG, PCX, TIF, TGA.
Program jest w wersji angielskiej, ale w sieci jest dostępne spolszczenie.

#12 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 21 06 2009 - 12:54

WebShot

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware

Darmowa edycja programu wykonującego zrzut stron internetowych (nawet tych długich) i zapisująca go w pełnej wielkości lub w postaci miniaturki. Wymaga zaistalowanej przeglądarki IE w wersji 7, z której pobiera ustawienia przy wykonywaniu zrzutów. Formatami wyjściowymi są JPG, GIF, PNG, BMP.
Ma funkcje autmatycznego wykonywania zrzutów wielu stron: otwieramy notatnik, wklejamy linki jeden pod drugim, zapisany plik wybieramy w zakładce "multiple " programu, ustalamy miejsce zapisu i klikamy start.
Możliwe jest dokładne określenie rozmiaru pliku graficznego (także ramki) oraz jego jakość.
Edycja darmowa ma częściowe wsparcie wiersza poleceń, gdzie może być uruchamiany z parametrami, a wówczas umożliwia zrzuty stron z obiektami flash/ActiveX.
Na stronie producenta jest porównanie możliwości wersji free i komercyjnych.

Dołączona grafika

#13 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 08 07 2009 - 09:03

PicPick

Platforma: Windows xp/vista/7
Licencja: freeware

Uwaga: w najnowszej wersji aplikacja proponuje domyślny montaż toolbaru "Bing Bar" - do odznaczenia

Funkcje:
 • - zrzuter ekranu: full ekran, aktywne okno, region, wspiera auto przewijanie i dwa monitory
 • - edytor graficzny: rozmycie, wyostrzenie, jasność, kontrast, odcień, nasycenie, obrót itp
 • - próbnik kolorów + paleta kolorów
 • - lupa ekranowa
 • - linijka
 • - kątomierz
 • - pomiar obszaru
 • - marker ekranowy ( coś w stylu Pointofix )

Aplikacja posiada intuicyjny interfejs. Po uruchomieniu program minimalizuje się do traya, skąd mamy dostęp do wszystkich narzędzi. Polski interfejs.


Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 16 05 2010 - 04:16

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych