Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Pakiety biurowe w wersjach online
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Virginiouse

Virginiouse

    First Rank

  • Użytkownicy
  • 42 postów

Napisano 25 12 2006 - 10:17

Dołączona grafika

Google Docs & Spreadsheets

Dla FireFox: 1.0.5+, Internet Explorer 6.0 +, Mozilla 1.5+

Darmowy edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny w Google. Jezeli chodzi o mozliwosci to sa to formaty calkowicie zgodne z MS Office, mozna importowac pliki tego typu na server i exportowac je na dysk. Te programy biurowe nie sa oczywiscie tak rozbudowane jak te z Microsoftu, ale maja wszysto co niezbedne i co wazniejsze wszystkie opcje jakie maja sa bardziej "odkryte" i mozna z nich latwiej korzystac. Jak dla mnie jest to strzal dziesiatke, dokumenty ktore sa zawsze dostepne w sieci, z kazdego komputera, nie musze nosic pendrivow, ani innych nosnikow informacji, jedynym waznym ograniczeniem moze byc tymczasowy brak dostepu do netu ale to zdarza sie juz coraz zadziej. Jedyna wada tego "pakietu" jest jak narazie brak wsparcia dla przegladarki Opera.
.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 01 2007 - 22:14

Alternatywki na propozycję Google Docs & Spreadsheets z tą samą możliwością tworzenia / edycji / publikacji dokumentów, z importem plików z dysku na serwer i exportem z serwera na dysk:


ThinkFree Online

Platforma: Windows, Mac OS X, Linux + dowolna przeglądarka z obsługą Javy

Pakiet ThinkFree to zdecydowanie najbogatsza propozycja ze wszystkich edytorów online. Najbardziej rozbudowany, ma najwięcej funkcji. W wyglądzie imituje look MS Office (więc szoku i "learningu" nie będzie) i ma najlepszą kompatybilność z jego formatami. Obsługuje 11 języków (ogonki PL też). Niestety jest jedno ale. Jest to propozycja w Javie (dlatego będzie działał w dowolnej przeglądarce internetowej obsługującej Javę) ale skutkiem ubocznym technologii Java będzie dluższa inicjacja i powolniejsze działanie aplikacji w porównaniu do powiedzmy takiego Zoho. W skład pakietu wchodzi: edytor tekstu (ThinkFree Write), arkusz kalkulacyjny (ThinkFree Calc) i kreator prezentacji (ThinkFree Show). Moduły te są zintegrowane z publikowaniem na blogach i www (można mieć własny Bulletin Board), "collaboration tools" i tworzeniem PDF. Dostajemy 1GIG darmowego miejsca na serwerze. Wystarczy założyć darmowe konto a po rejestracji mamy dostęp do "swojego Office'a" i modułów edycyjnych


Zoho

Dla: Internet Explorer 6.0+, Firefox 1.0+, Mozilla

Seria Zoho udostępnia darmowy zestaw online: edytor tekstu (Zoho Writer), arkusz kalkulacyjny (Zoho Sheet), kreator prezentacji ala MS PowerPoint (Zoho Show). Współpracuje w pełni z formatami MS Office i OpenOffice. Rozwiązania te działają na Internet Explorer i Firefox, niestety nie na Operze. Zoho oferuje ograniczony zestaw funkcji aczkolwiek edycyjnie "wystarczający", ale jednocześnie pracuje w miarę szybko i płynnie nawet na słabszych komputerach. Wystarczy założyć darmowe konto tylko na jednym z modułów a później po aktywacji konta w swoim profilu dodać kolejne (w tym moduły Wiki / Chatu / Plannera).

Zoho oferuje też i inne dodatki: Desktopize for Zoho (widżet instalujący w systemie opisane wyżej moduły), Zoho QuickRead (wtyczka dla IE i Firefoxa umożliwiająca bezpośrednie otwieranie w przeglądarkach dokumentów office), Zoho Plugin for Microsoft Office (przez integrację z Office MS możliwość edycji zarówno online jak i offline). Istnieje też Virtual Office czyli fuzja wszystkich modułów wzbogacona o centrum zarządzania / e-mail / kalendarz / notatniki / 1GIG serwerowej przestrzeni etc.. - niestety na razie beta test ukończony i można obejrzeć tylko demo.
Prócz ThinkFree i Zoho są też i inne rozwiązania online np.: Peepel (natywna obsługa formatu ODF), FCK Editor (bardziej w kierunku programistyki) czy też zestaw Ajax13 (chyba najuboższy z możliwych ale za to ma interesującą implementację platformową ajaxOS).

.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych