Skocz do zawartości

tablety.pl
- - - - -

Najlepsza bajka z dawnych lat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jaka była najfajniejsza bajka-dobranocka za pRl-u??

Jaka była najfajniejsza bajka-dobranocka za pRl-u??

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#46 Gość_sparhawk_*

Gość_sparhawk_*
  • Goście

Napisano 15 12 2005 - 13:48

Kurde jak sie czyta takie tytuly, to az czlowieke w podszewce rusza.
Aaaaaach to byly czasy. Kiedys to byly bajki.
Moje ulubione bajki to, Mis Colargol, Reksio, Mis Uszatek, Wilk i Zajac (nupagadi zajec :lol:),Smurfy, Chip & Dale (do dzis mam pare kaset video),Krecik,Baltazara tez lubilem poogladac. pozniej jak wprowadzili Carton Network z satelity, lubilem jeszcze poogladac (zreszta dzis rowniez), Strusia Pedziwiatra. Zaglosowalem na Colargola. Spoko z niego byl gosc :P.
Acha z nowoczesnych, to chyba najbardziej Two stupid Dogs i nie pamietam tytulu ale o krowie i kurze.

Zreszta musze przyznac, ze jesli ktorakolwiek z tych bajek leci w telewizji i akurat zdarzy mi sie usiasc przed ekranem to ogladam z natchnieniem i z lezka w oku.

Niestety terazniejsze dzieciaki maja prze...ane. Nie dosc, ze strasznie glupie te bajki, to ani zadnych moralow, ani nic. Totalne dno.
Ja moim dzieciom kupie na video, albo na dvd, w ostatecznosci to cos innego wymysle, zeby tylko zapoznawac je z tymi bohaterami.
Od nich wiele sie nauczylem, jak bylem maly. Zreszta do dzis mi pewne glupoty zostaly. :P.

#47 Marylka

Marylka

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1153 postów

Napisano 21 09 2006 - 21:56

Miś uszatek i Bolek i Lolek :huh:

#48 F51

F51

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1547 postów

Napisano 21 09 2006 - 22:36

Ostatnimi czasy oglądam namiętnie, wraz z córką, Pszczółke Maje ----- na Mini Mini leci II sezon :huh:, ten z Aleksandrem ---- i muszę przyznać, że to anime jest bez wątpienia genialne ;D ...... Polecam!!!!

Narka!!!!

#49 hecia13

hecia13

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1131 postów

Napisano 24 09 2006 - 13:30

Oj, dzieci, dzieci... Nikt z was nie pamięta prawdziwych PRLowskich dobranocek - Jacek i Agatka, Gąska Balbinka, bajki rysowane na żywo przez Zbigniewa Lengrena, Pan Cerowany, i kultowy hit "Miś z Okienka" - nadawany na żywo ze słynną wpadką pana Wojciecha Duryasza - "a teraz drogie dzieci, pocałujcie misia w d..., miś idzie na wódkę". I NRDowska produkcja - Piaskowy Dziadek. To były bajki z tamtych czasów. Bolek i Lolek, Reksio, Żwirek i Muchomorek (produkcja czeska) to całkiem późniejsze czasy. W ogóle nie pamiętam czegoś takiego jak Sąsiedzi... Widocznie już nie byłam dzieckiem jak to puszczali. A kretyńskie Yattamany, Daimosy i inne anime to wymysły postpeerelowskie...
Ale wracając do tematu - zagłosowałam na Koziołka Matołka - z tych do wyboru to jedyna kreskówka, która mi się podobała (ale już też nie byłam takim znowu dzieckiem) :)
The Cylons were created by man...
Dołączona grafika

#50 Carlos

Carlos

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 145 postów

Napisano 27 09 2006 - 09:50

Hehehe, stare czasy ;p Z tytułów zawartych w ankiecie to chyba Krecika najwięcej oglądałem, ale oddam głos na inne i "Wilka i zająca" ;] Były jeszcze Smerfy i Gumisie. Też oglądałem ^^
Kiedy myśle i nic nie wymyśle, to sobie myśle, po co ja tyle myślałem, aby nic nie wymyślić.
Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

#51 Draco

Draco

Second Rank

• Na emeryturze
  • 114 postów

Napisano 09 10 2006 - 03:38

Tak w kolejności to
* Krecik
* Gumisie
* Reksio
Dołączona grafika

#52 tamir

tamir

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 345 postów

Napisano 09 10 2006 - 09:24

Oj @hecia13
Wyprzedziłaś mnie. Miałem właśnie napisać to samo ;)
Z tamtych czasów pamietam wiele humorów na temat tych bajek np:Gaska Balbinka

Ptyś :Cześć Balbina ! czo robisz?
Balbina: nicz
Ptyś: to idziemy na sztoszunek?
Balbina: a czo to sztoszunek?
Ptyś: zapytaj taty
Balbinka zrobiła jak polecił jej Ptyś i tato zlał ją po kuperku -nasdtępny dzień.
Ptyś: cześć Balbina czo robisz
Balbina : nicz
Ptyś : to idziemy na sztoszunek ?
Balbina : nieeee bo po osztanim sztoszunku mnie kuperek boli.

A raz jak wracały dzieci z przedszkola usłyszałem piosenkę o Colargolu:
Miś Colargol wielki cham...
Bo pół litra wypił sam...
Teraz sobie smacznie śpi...
Goła baba mu się śni...
A wszystko na melodję z bajki.
Z ulubionych moich bajek to Krecik ,Sąsiedzi, Wilk i zając
A Teleranek ,Colargol,Załoga G kojarzą mi się ze stanem wojennym za sprawą kabaretu Laskowika iSmolenia :rolleyes: bo u mnie tak było : puk..puk ... i w drzwiach stała załoga G -i zabrała mi zabytkowy obrzynek (po dziadku)

Windows XP Prof+SP3 Office 2003
Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2 3100 MHz (15.5 x 200)MHz
Płyta gł: M61P-S3:RAM: 3072 MB DDRII
Grafika: NVIDIA GeForce 9800 GT 512 MB
Dźwięk: Realtek HD Audio
DirectX: 10,K-Lite Codec Pack 2.74 Full
Net: Neostrada ( 10 Mb/s ) Livebox tp ,Opera 11.52
Ochrona:NIS.2011.18.5.0.125.PL
Monitor:Samsung SyncMaster 204BW/205BW
HD 1-ST3500320AS (500 GB)
HD 2-SAMSUNG HD502IJ (500 GB)
HD 3-WDC WD3200AAJS-00RYA0 (320 GB)
HD 4-WDC WD3200AAJS-65RYA0 (320 GB)

#53 hecia13

hecia13

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1131 postów

Napisano 09 10 2006 - 17:49

hehe, @tamir, pamiętam te dowcipy, pełno tego było... Aż się łza w oku kręci! Jak była Załoga G, to ja już na studiach byłam - i też mi się ze stanem wojennym kojarzy. A pamiętasz, była jeszcze taka bajka jak Gucio i Cezar - komiks przeniesiony ze Świerszczyka na ekran - to były czasy, hehehe :)
The Cylons were created by man...
Dołączona grafika

#54 blacknever

blacknever

First Rank

• Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 20 10 2006 - 15:50

Glosuje na "Sasiadow" bo choc i nie polska ale za czsow PRL-u !!!
Oprocz tego moze Bolek i Lolek, Reksio, Zaczarowany Olowek i Wilk i Zajac (znowu nie nasza... :P )

P.S. A "Sasiadow" to nie tak dawno skompletowalem... <_< I stwierdzilem, ze kiedys nie widzialem wszystkich odcinkow (teraz nadrobilem straty - 20 lat pozniej :( )

Pozdro.

#55 Bethrezen

Bethrezen

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 28 11 2006 - 14:30

Brakuje mi tu Rumcajsa :lol:

#56 alienlol77

alienlol77

First Rank

• Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 12 01 2007 - 18:13

Jak byłem mały to lecialo takie co jak "Moto Myszy z Marsa"kochałem ta bajke ;)

#57 kuru

kuru

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 12 01 2007 - 18:37

hehe jak pamietam to zawsze lubilem krecika i sasiadow :] a z polskich to bolka i lolka :]

#58 Sly

Sly

First Rank

• Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 12 01 2007 - 23:40

A z filmow dla dzieci to oczywiscie kultowa Arabela ;) Szukalem na necie i nie znalazlem ;(
"Narrator: On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero."

#59 yogi07

yogi07

First Rank

• Na emeryturze
  • 43 postów

Napisano 17 01 2007 - 16:50

A jak sie nazywala bajka o smoku wawelskim i takim kucharzu co caly casz mowil: "mama mija zielona pietruszka..."

#60 jolkas

jolkas

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 229 postów

Napisano 17 01 2007 - 23:46

A jak sie nazywala bajka o smoku wawelskim i takim kucharzu co caly casz mowil: "mama mija zielona pietruszka..."

za wikipedia

Na prośbę księcia Kraka pod wodzą Smoka Wawelskiego wyrusza do Krainy Deszczowców wyprawa ratunkowa, której zadaniem jest odszukanie wybitnego naukowca, biologa, o nazwisku Baltazar Gąbka. Książę Krak oraz brat naukowca, Hipolit Gąbka, przypuszczają, iż profesor został porwany. Wyprawa ratunkowa, w której oprócz Smoka bierze udział kucharz Bartolini oraz Doktor Koyot, wędruje poprzez Krainę Psiogłowców, Słonecję, Kraj Gburowatego Hipopotama, napotyka po drodze dobrych zbójów, smoka Mlekopija a wreszcie dociera do Krainy Deszczowców i bierze udział w obaleniu Największego Deszczowca i uwalnia profesora Gąbkę.

Z Grodu Kraka wyruszył za wyprawą tajemniczy Don Pedro, wywiadowca z Krainy Deszczowców, mający donosić Największemu Deszczowcowi o podróży i przeszkadzać w wypełnieniu misji, jednak wybawiony z opresji przez Smoka przechodzi na stronę członków wyprawy.

bajka nazywa się Porwanie Baltazara Gąbki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych