Skocz do zawartości


tablety.pl

Edytory hexadecymalne
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 12 2004 - 13:46

XVI32

Platforma: Windows 95/98/NT4/2000/XP, Vista?
Licencja: freeware


XVI32 - sprawny edytor hex oferujący wszystkie podstawowe opcje. Współpracuje z dużymi plikami - jednakże limitem edytowanego pliku jest 2GB. Plik w całości jest ładowany do pamięci, brak funkcji fragmentarycznego odczytu. Obsługuje system skryptowy. XVI32 przyda się do edycji różnych dll-ek Windows np. "łamania" blokady pliku UxTheme.dll. A smaczkiem jest iż nawet strona Microsoftu o nim wspomina. Program nie wymaga żadnej instalacji.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 06 08 2007 - 22:30

Tiny Hexer

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003, Vista?
Licencja: freeware


Tiny hexer - bardzo dobry darmowy edytor heksadecymalny. Pracuje w interfejsie MDI, tzn. pozwala na edycję kilku plików równocześnie. Odczytuje też sektory dysku oraz umożliwia modyfikację wirtualnej pamięci innych procesów. Maksymalna wielkość otwieranego pliku to 2GB, nie posiada funkcji cząstkowego ładowania (całość jest dekompresowana w pamięci). Posiada tryb porównywania plików czy selekcji, oraz zapis wyników porównań. W zestawie narzędzi jest m.in. przeglądarkę danych strukturalnych, skaner strumieni NTFS (ADS) z opcją ich edycji / kasacji, kalkulator. Program wspiera system skryptów oraz nagrywanie makr. Ma przygotowany interfejs pod system wtyczkowania. Opcjonalnie możliwa integracja z Windows Explorer. Tryb wyświetlania można dopasować do swoich potrzeb. Dostępna jest również mini wersja edytora o skróconej funkcjonalności: Tiny Hexer Small Edition. Aktualizacja: strona projektu jest nieczynna, stąd przekierowanie na alternatywną pobieralnię.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 05 03 2008 - 02:58

HxD

Platforma: Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


HxD - edytor heksadecymalny pracujący w interfejsie MDI, czyli tabowa praca na wielu plikach równocześnie. Program adresuje edycję plików, pamięci RAM oraz dysków. Pracuje z plikami dowolnego rozmiaru. Co istotne, pliki są otwierane szybko nie dekompresując się w całości w pamięci. Aplikacja wczytuje jedynie fragment widoczny na ekranie. W programie jest wbudowana funkcja porównywania plików, sprawdzanie sum kontrolnych, oraz statystyki. Dodatkowo załączone narzędzia do dzielenia i scalania plików oraz destrukcyjny Shredder wymazujący dane. W opcjach możliwe przestawienie kolorów planszy roboczej. Trochę mi brakuje widoku siatkowego. Ma możliwość integracji z Windows Explorer. Dostępny w wersji instalacyjnej oraz portable. Edytor ma polską wersję językową.

Poglądowy link w Wiki: Comparison of hex editors


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych