Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

! Wypowiedz sie !

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 lucares

lucares

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 14 04 2003 - 20:56

Witam,
Pod spodem prosze, aby byly umieszczane Wasze opinie o programie SoulSeek. Najmilej widziane wypowiedzi 'weteranow'. Moze uda sie zachecic czytajacych do korzystaniaz slsk'a, a tym samym powiekszenie dostepnych zasobow. Uzystkownicy nowi aka 'jeste-nowy-i-lubie-zadawac-w-kolko-te-same-pytania' takze powinni przedstawic swoje 'pierwsze wrazenia' zwaizane z tym wlasnie programem.

SoulSeek nie jest dla wszystkich.
SoulSeek nie jest komercyjny, stad mala liczba userow. Mala co nie znaczy ze czegos tam nie ma :D. Osobiscie znajduje wszystko czego szukam.
SoulSeek to nie tylko program.
SoulSeek to przede wszystkim ludzie ktorzy go tworza. 'Userzy' dla ktorych muzyka to cos wiecej niz tylko to co sobie w aucie puszczamy czy sluchamy w radiu.

SoulSeek jest dla cierpliwych.
SoulSeek jest dla wymagajacych (w sensie gust muzycznych).
SoulSeek jest dla dojrzalych uzytkownikow.
SoulSeek jest dla ludzi chcacych sie dzielic i majacych jakies tam pojecie o muzie. (tj. w miare uksztaltowany gust)
SoulSeek nie jest dla pijawek. (ale ich to nigdzie nie chca ;])

Jezeli chodzi o samo sciaganie to nie jest to rewelacja. Transfery 'normalne'. Niektorych wqrzaja kolejki, ale i na to jest sposob: 5$ za 30 dni uprzywilejowanego sciagania, czyli sciaganie bez kolejki, lub po prostu pogadac z kims od kogo chcemy scignac. Duzym plusem jest to ze uzytkownik ma pelna kontrole nad swoim klientem: mozna banowac, ignorowac, 'pelnie wladzy uploadnej ;]'. a i jak sie ma czym dzielic i troche poukladane w glowie to i dołnloadnej...

Polecam.

#2 lucekSelecta

lucekSelecta

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 14 04 2003 - 21:24

Soulseek to soft który działa w swojej własnej strukturze i jest niezależny. Służy w głównej mierze do ściągania szerokopojętej ambitnej muzyki. Źle widziane jest szerowanie mainstreamu i śmieci (co oczywiste). Sam próbowalem paru programów p2p i mi osobiście slsk odpowiada najbardziej - jako kryterium przymując jakość zasobów i interesujących ludzi. I mnie drugie miejsce dc++, ale nie używam, bo slsk wystarcza mi całkowicie.
jes mi silekta ! wiecej ognia ! ktoras ci sie odda !

#3 kambo

kambo

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2503 postów

Napisano 14 04 2003 - 21:41

Soulseek to soft który działa w swojej własnej strukturze i jest niezależny. Służy w głównej mierze do ściągania szerokopojętej ambitnej muzyki. Źle widziane jest szerowanie mainstreamu i śmieci (co oczywiste).

Czy jest jakas statystyka ktora podawalaby przyblizona liczbe uzytkownikow. Ilu Was jest? Program jest raczej malo znany wiec podejrzewam ze i liczba userow jest bardzo przecietna........ale moze sie myle.
Co masz na mysli piszac ambitna muzyka? Ambitnym mozna nazwac wszystko co nie wiaze sie z Britney i Enrikiem i czego nie mozna nazwac popem lub densem (fajne slowo) ale do tego to i kazaa wystarczy. Czy ambitna muzyka to Bach i Mozart czy moze jakis undrgroud ciezki do znalezienia w innych klientach p2p?

Czy sprawdzaja sie moje przypuszczenia ze to jest program tylko dla niektorych ludzi, ktorych gust muzyczny zgadza sie z tym preferowanym przez reszte uzytkownikow? A wiec jaka muzyke tam znajde? Pominmy jakosc bo juz zostalo powiedziane ze jakosc jest dobra. Chodzi mi o gatunek! Czy rozpoczynajac przygode z tym programem musze od razu nastawiac sie na jakas muzyke alternatywna czy znajde tam tez kawalki rodem z MTV. Znajde tam jakies mocniejsze brzmienie czy tylko lekki rocknroll-ek i elektronike?

Ciekawi mnie co ten program moze mi zaoferowac takiego czego nie znajde gdzie indziej.

#4 lucekSelecta

lucekSelecta

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 14 04 2003 - 21:56

ciezko powiedziec ilu jest userow. czesc z nich przesiaduje na kanalach tematycznych i w ten sposob mozna jakos tam szacowac liczbe osob. obecnie slsk jest w trakcie powaznej zmiany architertory i dzialaja 2 wersje klienta rownolege wiec to sie jeszcze bardziej rozproszylo - powoli wszyscy przesiadaja sie na nowa wersje. co do tej muzyki to kroluje szeroko pojeta elektronika - pierwsi ludzie uzywajacy slsk byli zwiazani z grupa IDM - jazz , hip hop i jamajka + jakis tam rokendrol. przewaga nad kaza jest oczywista - soulseek to przedewszystkim sciaganie pelnych albumow, epek czy singli w dobrej jakosci. duzo ciekawych, zadkich nagran i bardzo ciekawi ludzie zwiazani z slsk - np. wielu ludzi zajmujacych sie muzyka.

#5 lucares

lucares

First Rank

• Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 14 04 2003 - 22:24

Chodzi mi o gatunek! Czy rozpoczynajac przygode z tym programem musze od razu nastawiac sie na jakas muzyke alternatywna czy znajde tam tez kawalki rodem z MTV. Znajde tam jakies mocniejsze brzmienie czy tylko lekki rocknroll-ek i elektronike?

Na SoulSeeku mozna znalesc niemal kazdy rodzaj muzyki. Wystarczy poszukac i/lub popytac. Ja preferuje ciezkie klimaty tj, rock metal industrial itp. Patrzac na moje gusta i dostepnosc plikow ktorych szukam SoulSeek jest tym co mi odpowiada i zaspokaja moje potrzeby. Przewaza elektronika, underground i ogolnie malo komercyjne przedsiewziecia, co nie znaczy ze i o hity nie trudno :).

Ja dzieki SoulSeekowi otworzylem sie na wiele kierunkow w muzyce. Dzieki niemu moglem poznac muze o ktorej nawet nie mialem pojecia ze istnieje! To cos na prawde wspanialego, wystarczy zapytac sie na jakims tematycznym czacie o cos podobnego do jakiegos naszego ulubionego zespolu i od razu full wybor! Ludzie sa z reguly zyczliwi i pomocni, a ze jest duzo polakow to i zawsze sie jakis krajan do pogadania czy wymiany znajdzie :D.

#6 strzala666

strzala666

First Rank

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 13 05 2003 - 19:27

Powiem tylko tyle, ze przesiadlem sie na Slsk z WinMX-a, dokladnie w ten dzien, gdy powstalo tu forum Slsk. A program przekonal mnie dlatego ze znalazlem tu cos czego szukalem odkad mam siec (dokladnie krotkie filmy nakrecone przez braci Quay). Jest to tak trudne to zdobycia (malo tego - bracia nawet nie zgadzaja sie by istnialy strony www o ich tworczosci), a tu niespodzianka. Jest to program na ktorym siedza ludzie sluchajacy muzyki przez duze M, dla ktorych muzyka jest pasja a nie tym co serwuja nam media typu viva czy mtv, czyli amerykanskich popstarow czy innych shitow typu disco. Jednym slowem ten program ma dusze, dusze ktora istnieje tylko trzeba ja znalezc. Ja ja znalazlem. Polecam.

#7 Czuz

Czuz

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 521 postów

Napisano 09 06 2003 - 01:31

Czy jest jakas statystyka ktora podawalaby przyblizona liczbe uzytkownikow. Ilu Was jest? Program jest raczej malo znany wiec podejrzewam ze i liczba userow jest bardzo przecietna........ale moze sie myle.

Bardzo mierny wyznacznik jakości p2p. Z moich doświadczeń z IRCem wynika, że nawet stosunkowo nieduża grupa osób (powiedzmy 200, bo to przeciętna ilość serwerów mp3 na dobrych kanałach IRCa) może udostępniać olbrzymie zasoby (3 miliony plików - ok 20 TB). Przy czym to są ilości występujące na jednym kanale, podczas gdy moja sesja do ściągania mp3 prowadzi bazę danych dla większej ilości kanałów. Przy takiej ilości oferowanych plików szanse na odnalezienie nawet wyjątkowo rzadkich publikacji są duże. W razie czego, istnieją również kanały tematyczne, które zwiększają znacznie szanse na sukces.

Z tego co zauważyłem na slsku, to problemu z odnalezieniem odpowiednich zasobów nie ma, więc ilość użytkowników również wydaje się być odpowiednia i nie ważny jest rząd wielkości (i tak ściągasz jeden plik od jednej osoby).

Tak naprawdę, liczy się nastawienie użytkowników. Dobra jakość, pełne, dobrze opisane albumy, chęć pomocy i udostępniania zasobów. To są cechy, które stanowią o prawdziwej jakości programu p2p do wymiany muzyki.

Bardzo dobry program.

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 10 06 2003 - 01:49

DLACZEGO SOULSEEK JEST MAŁO ZNANY?
Ludzie, którzy nie mieli z tym programem do czynienia, pochopnie stwierdzają że brak popularności oznacza brak plików. Soulseek został stworzony na bazie elitarnej grupki osób skoncentrowanej wokół muzyki underground + elektro i propagującej kulturalne ściąganie doskonałych jakościowo plików. Soulseekowcy chcą zachować tą kameralność i nie dbają o rozgłos. Nie chodzi tu bynajmniej tylko o kwestie RIAA, ale też o napływ leecherów oraz osób z "niewłaściwymi plikami" (faki, zła jakość encodowania, komercha w stylu Bravo Top 40&Britney).

Znalazłam tu stuff, którego nie mogłam znaleźć miesiącami. Soulseekowcy dbają o swoje zbiory. Wielu użytkowników ma ponad 30.000 plików. W obiegu krążą rzadkie i zjawiskowe pliki. Są tu głównie pełne, dobrze opisane albumy w b. dobrej jakości. Soulseek to więcej niż program do ściągania plików, to jest społeczność i kultura.

#9 lucekSelecta

lucekSelecta

First Rank

• Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 11 06 2003 - 09:43

DLACZEGO SOULSEEK JEST MAŁO ZNANY?
Ludzie, którzy nie mieli z tym programem do czynienia, pochopnie stwierdzają że brak popularności oznacza brak plików. Soulseek został stworzony na bazie elitarnej grupki osób skoncentrowanej wokół muzyki underground + elektro i propagującej kulturalne ściąganie doskonałych jakościowo plików. Soulseekowcy chcą zachować tą kameralność i nie dbają o rozgłos. Nie chodzi tu bynajmniej tylko o kwestie RIAA, ale też o napływ leecherów oraz osób z "niewłaściwymi plikami" (faki, zła jakość encodowania, komercha w stylu Bravo Top 40&Britney).

wyjatkowo sluszna uwaga - jak by to nie brzmialo snobistycznie to ludzie z badziewiem sa w slsk bardzo zle widziani :lol: wielokrotnie w roznych sytuacjach w rozmowach na slsk wychodzi niechec do nadmienrej reklamy - wlasnie z obawy przed slabymi nagraniami chocby dlatego ze to strasznie spowolni search a nie da nic w zamian :lol: a co do poczatkow to sa one dokladnie takie ze nir po napisaniu slsk szukal ludzi ktorzy sie skusza na niego i pierwsza grupa ktora zeczala korzystac to ludzie zwiazani z grupa dyskusyjna IDM.

#10 Gość_ellrof_*

Gość_ellrof_*
  • Goście

Napisano 31 08 2003 - 00:18

Tak troszke poza tematem...
Szczerze mowiac mam watliwosci co do sensu szerszego promowania soulseeka... nie mam zamiaru uogolniac... jednak faktem jest ze...
Sam soulseek ostatnimi czasy miewal problemy z wydajnoscia(brak slow... ale mir napewno robi co w jego mocy...)... a im wiecej nowych userow tym te problemy beda narastac(puki co soulseek isle jeszcze tak naprawde sie nie rozkrecil)... a biorac pod uwage to ze wybor na dzien dzisiejszy w muzyce w tej sieci jest ogormny(wg mnie to juz polap śp Audiogalaxy) wychodze z zalozenia ze nie potrzeba nam tam wiecej "przypadkowych" uzytkownikow w stylu kazzy(nic nie udostepniam... a sam szarpie ile sie da). Ludzie pragnacy poszerzac swoje horyzonty muzyczne i tak w koncu trafia na soulseeka, a pozytywnych skutkow promocji soulseeka w gazetkach typu KŚ nie jestem wstanie sobie wyobrazic w zaden sposob(wielkie dzieki dla redaktor tej gazetki). Osobiscie nie udostepniam znaczacej ilosci(rzedu paru tysiecy) mp3, przy czym staram sie aby byly to pozycje zdecydowanie trudniejsze do sciagniecia(liczba zrodel na poziomie 1-2 w calym soulseeku z duzym query, albo po prostu moje ukochane klimaty) Osobiscie nie widze sensu w udostepnianiu jako setna osoba w tym samym czasie albumow Portishead. Tym samym nie lubie osob ktre udostepniaja(jesli wogole na to sie zdobeda) praktycznie jedynie katalog sciaganych plikow. Z pewnym niepokojem obserwuje powiekszanie sie pokoi gromadzacych rodakow. Stosuje bana jedynie gdy mam doczynienia z hamstwem lub z komletnym brakiem minimalnej ilosci komletnych utworow, przy czym ze smutkiem musze stwierdzic ze pomimo tego ze nie udostepniam polskiej muzy zdecydowana wiekszosc zabanowanych to rodacy(czesto udostepniaja windowsa i program files - co niezbyt dobrze wplywa na zdrowie sieci ... uwzgledniajac tym bardziej problemy z przeszukiwanie m zasobow przez search). Tym samym biorac pod uwage przecietnie znikkomy pozytek z nowych uzytkownikow w polaczneiu z problemami w kwestii wydajnosci sieci oraz tego ze im wieksza jest siec soulseeka tym bardziej jest podatna na ataki korporacji muzycznych(chyba kazdy pamieta co sie dzialo na pocztaku roku... jeden maluczki "artysta" i praktycznie soulseek zamarl - co dzialoby sie gdyby britney zaczela walczyc o swe "prawa:?) zdecydowanie opowiadam sie za minimalizwoaniem szerszego popularyzowania soulseeka(na szczescie w przegladzie z chipa takze pominieto soulseeka). Nie mam zamiaru uoglniac... sam mam tam wielu wspanialych przyjaciol mieskzjacych w naszym pieknym kraju(o naprawde godnym share)... ale mimo wszytsko jestem za zachowaniem dotychczasowego charakteru tej sieci... Jak juz wiele osob napisalo wyzej... ta siec tworza ludzie... pasjonujacy sie piekna i oryginalna muzyka... wiec starajmyn sie aby nie trafialo tam zbyt wiele "przypadkowych" osob...

Pozdorwniena... Ellfor

#11 ArA

ArA

First Rank

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 27 09 2003 - 21:41

Na początku chciałem się przywitac z wszystkimi tubylcami forum :D a więc na temat zacznę z Soula korzystam od jakiegoś roku niestety nie pod tym samym nickiem ponieważ zapomniałem hasła i była mała lipa :( póżniej przez pewien okres walczyłem wytrwale z moim adminem (i tutaj chciałem podziękować picasso,naprawde pomoc była w pełni profesional z jej strony)powiem krótko Soulseek jest programem ponadczasowym jak dla mnie ,ma fajne opcje i poprostu to cos czego niestety inne p2p nie posiadają Pozdrawiam all user Soulseek :(

#12 slavo_cc

slavo_cc

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 28 10 2003 - 07:49

Jak dla mnie soulseek to wyjątkowo prymitywny program. W porównaniu do eMule to jest prosty jak budowa cepa. To co stanowi o jego sile, to ludzie którzy z niego korzystają. Obsługa soulseeka jest wybitnie czasochłonna i upierdliwa. Ale dopieszczony transfer potrafi odwdzięczyć się 2,2GB unikatowej muzyki na dobę :P (neostrada :( ) Szukanie źródeł to koszmar, szczególnie przy wieloznacznych nazwach kapel takich jak np: "Talk Talk". Ilość wyników wyszukiwania nie zachwyca, ale jak się dorwie ciekawego usera to można dostać orgazmu przeglądająć jego kolekcję muzy. Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony z efektywności działania soulseeka, wkład pracy i cierpliwość daje niesamowite rezultaty. Aktualnie mam 40GB muzy shared i ciągle się powiększa :)
Przy okazji wielkie dzięki dla picasso za, informacje i entuzjazm.

#13 Gość_HCtob_*

Gość_HCtob_*
  • Goście

Napisano 30 10 2003 - 14:56

Programik bardzo przyjemny:)

Uzywam go juz kupe czasu. Z poczatku korzystalem z AG i nieprzeszkadzalo mi za bardzo to ze niemoglem sciagac calych albumow. Transfer wszystko wynagradzal. Ladowalem do kolejek kilka utworow, szedlem na obiad i juz wszystko zgrane:)))

Najgorsza czescia SoulSeeka jest niemoznosc sciagania z wielu zrodel na raz. Pewno Was tez wkurzaja ludzie od ktorych sciagacie muze (szczegolnie baaardzo rzadki stuff np Smar Sw) i ktorzy dajmy po sciagnieciu dwoch utworkow znikaja na 2 tygodnie!!! Paznokcie z nerwow mozna sobie wyrwac!!!

User List jest ciekawa odskocznia:) Ja uzywam jej do trzymania ludzi u ktorych mam duze transfery (rzedu 20 kilo). A i czasem milo pogadac z ludzmi o tych samych gustach;)))

Chat Room'ow nie uzywam gdyz zawsze mam spore lagi na nich...

A reszta jak marzenie:) Prosta obsluga, cholernie rzadkie mp3. Duzo eBookow do Cyberpunka;))). Zyc nie umierac... Tylko do filmow zbytnio sie nie nadaje...

I ostatnia rzecz. Dzieki zalodze SoulSeeka za mozliwosc banowania!!!
Niektorych userow powinno sie stawiac pod mur!!! Nie dosc ze nieczytaja Personal Info to jeszcze sie burza jak ich zbanuje... ale przynajmniej mnie w *** nie beda robic:)))

Pozdrawiam!

#14 Gość_mario drummerz_*

Gość_mario drummerz_*
  • Goście

Napisano 21 11 2003 - 18:26

Witam serdecznie wszystkich!!

Jestem nowym użytkownikiem tego programu, ale tylko z jednego powodu. Stosunkowo niedawno podłączono mi "stałkę". Wcześniej słyszałem o 8-mym cudzie świata zwanym SoulSeek'iem i nie mogłem uwieżyć że istnieje p2p udostępniający w głównej mierze muzykę elektroniczną, alternatywną i jej pochodne.

Generalnie z programu (na razie) jestem bardzo zadowolony bo:

1) instalka i sam program zajmuje b. mało miejsca! a co za tym idzie brak mu niepotrzebnych "wodotrysków". Na moim archaicznym komputerze odgrywa to niebanalną rolę!!

2) jest dostęp do moim zdaniem ogromnych zasobów muzyki, której trudno mi szukać na innych p2p. I co z tego że na Kazie tez znajde pojedyncze kawalki które mnie interesuja na 128kbps. I ja mam to potem na CD Audio nagrać??!! A tu tyle muzy na 160 i więcejkbps. Brawo!!

3) możliwość ściągania albumów od jednego usera co jest bardzo istotne!! Bo potem nie trzeba kombinować: czyli normalizować, filtrować itp...

4) dużo zripowanej muzy z winyli!! Jak by mnie było stać to bym je sam kupował. Ale masa muzy dostępna jest tylko na czarnych płytach!!

5) Ten SOUL idzie wyczuć na odległość!! Naprawdę praca z pasjonatami to największe doświadczenie i przyjemność!!

I o ile nie mam większych problemów w relacjach z adminem - jeśli mogę tak go nazwać, o tyle mam problem by przekierował mi porty zarówno na dc++ jak i cudownego SoulSeek'a. Serw jest na Unixie (sam nie wiem na jakim dokładnie, ale chyba S.C.O.) a "admin" nie potrafi tego zrobić :D. A jako passive nie mogę niestety rozwinąć skrzydełek :).

Niestety ale mam bardzo mały dysk twardy, a większość muzy zgrywam od razu na CD więc liczba udostępnionych zasobów przeze mnie nie jest zbyt duża. Moge być więc uważany za pijawkę co bardzo mnie smuci. Jednak zawsze przy połączeniu (a dostępny jestem raczej długo. Jeśli jestem w domu to SoulSeek jest zawsze włączony) staram się udostępniać jakieś fajne kąski.

Gorrrąco i serdecznie pozdrawiam wszystkich sekciarzy SoulSeek'a i mam nadzieje że sekta ta będzie rozwijała się w odpowiednim i dobrym dla nas wszystkich kierunku.

3m cie się ciepło gołąbeczki :)

#15 Gość_Jurek54_*

Gość_Jurek54_*
  • Goście

Napisano 27 12 2003 - 17:35

Ja powiem dłużej !
Soulseek to program który nie ma sobie równych !!!
"fajne opcje" opcjami - tutaj mozna znaleźć ( i ja znalazłem !) to czego nie ma w żadnym Kazaa ani żadnym hubie.
Ani nawet w Media Markt.
Bo i niby gdzie mozna znaleźć takie nazwiska np. Andrzej Bogucki, Janusz Gniatkowski, Jerzy Grunwald, Jacek Lech, Krystyna Konarska, Mieczyslaw Wojnicki, Marta Mirska, Rena Rolska, Wanda Warska, Robertino Loretti, Marie Laforet, Salvatore Adamo, Wladimir Wysockij, Enrico Macias, Francis Goya, Farida (Sopot 1971) ... itd...
Czy takie nazwy jak DŻAMBLE, KLAN, WISLANIE69, WAWELE, TAJFUNY, THE VENTURES, BROTHERS FOUR, THE MARMALADE, THE SEEKERS, DIE PUHDYS, ...
Wystarczy ???
Bywam na Polskie DINOZAURY### - i tam takie "rzeczy" są !!!
Co jeszcze?
Kazaa czy inni oferują pojedyncze utwory - na slsk są całe plyty!
Jakość na Kazaa - to najczęściej 128kbps - na slsk czesto 160 a nawet 192 czy 256!
Utwory z plyty są od jednego usera - czyli tej samej jakości - bez potrzeby pozniejszego kombinowania.
Na Kazaa czesto utwor jest urwany czy znieksztalcony w inny sposob (czasem zupelnie innyn niz wynika to z wykonawcy czy tytulu) - na slsk nie trafiłem na takie przypadki.
Dużo zrippowanej muzyki z winyli!! Sam zrippowałem kilkadziesiąt winyli.
Gdzie to można znaleźć na CD ?... NIGDZIE !!! Nie wszystko jest na CD...
Wielu userow ( w tym niżej podpisany) to pasjonaci.
Rozmowa na czacie z nimi to nie tylko przyjemność, ale i wymiana wzajemnych doswiadczeń!!
Ech - pisalbym jeszcze dalej, ale na razie wystarczy...
Na slsk trafilem w sierpniu - i od 4 miesięcy zachwycam się nim.
I dopóki slsk będzie - ja będę z nim :)
Pozdrowienia dla wszystkich. Dla Picasso szczególnie :)
Jurek54.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych