Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

! Wypowiedz sie !

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_palik_*

Gość_palik_*
  • Goście

Napisano 09 01 2004 - 12:13

hejka

nowy na forum nienowy w p2p dosc dawno w necie i w ogóle jakiś taki starszy już palik powie wam co sądzi o slsk :D

chcecie wodotrysków? opcji? skórek? imponuje wam milion userów? a dwa miliony? może 10 milionów a wszyscy share mają z tonami softu (nie działa), filmów (zwykle trzeba się domyślić że np. blade to tak naprawdę taxi 3 ale to nic), mp3 (lubicie loopy? :))?? i prawie wszyscy ssają wszystko i kiszą w folderze z share bo nie mają czasu sprawdzić tego co nassali, i fałszywek więcej się robi niż prawdziwek... tak... jeśli tak to soulseek jest właśnie NIE DLA WAS!!!

soulseek nie ma bajerów. ma za to kupę dobrej muzy i bardzo bym się cieszył gdyby była jakaś selekcja pijawek i śmieciarzy - to jest taka sieć że człowiek się zastanawia co wywalić z dysku żeby jeszcze wrzucić coś dobrego do share. Taka sieć że szkoda ci człowieka ssającego album od ciebie i zostawiasz kompa na noc włączonego specjalnie dla niego. Taka że czujesz się otoczony ludźmi myślącymi podobnie. i nawet nie musisz być wcale częstym gościem, nie musisz mieć wypasionego łącza, tu nie chodzi o ilość!!

jak to elektryczne gitary śpiewały -

miałem muła miałem kazę miałem nawet shareaze,
bylem w fasttrack w bittorencie,
ja już byłem chyba wszędzie
wszystko wuj!

no ja wam mówię wszystko wuj!

tylko soulseek ma co trzeba
z nim nie straszna żadna bieda
on jest super we wsi w mieście
nawet dobry w budapeszcie!

i to tyle co mam do powiedzenia, a wszystkie zawirowania mam nadzieję że miną zanim znowu sie podłączę bo obecnie niestety nie mam zbyt wiele czasu :D nawet nie wiem pisząc to czy działa sieć bo w pracy siedzę :)

papapap!!

#17 Sosek

Sosek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1558 postów

Napisano 12 02 2004 - 12:03

niezły tylko chciałbym zobaczyć te transfery. Baza niezła, mnóstwo MP3 i inncyh, - po prostu świetnie, ale jest takie grono, co uważa, że jak mam za mało udostępnione, to nic mi śięnienależy, i blokują mnie po całości. jak na razie tylko grono kilku polskich snobów mnie za to zabanowało, ale zarazem szkoda że nikt inny. nikomu innemu nie rzeszkadza to że mam tak niewiele i tak posegregoweane jak mam (no poza kilkoma polaczkami). no i te transfery, gdyby mogły częściej wyskakiwać poza te marne 6,5 KB, no przebiłby kazę na wylot, na sztywnym łączu taki transfer jest dziwny...

Poza tym to co na poczatku - dla każdego kto szuka muzy - świetny, dla każdego kto szuka czegoś innego - dobry, tylko potrzeba ciastek, herbatki i gazetki, na czas ściagania...

i zaznaczam - nie czepiam sięogolnie Polaków, ale polaczków. to jest chore - szukam tydzień torzewskiego, a gdy go znajduje to mnie banują, za to, że mam "zbyt skromne zasoby i źle posegregowane". Mam to gdzieś, po kolejnych jakichś dwóch tygodniach znalazłem to co potrzebowałem gdzie indziej. a tym co mnie zbanowali źle nie życzę, ale kompy mogłyby sie im popalić. to wkurza że nie chce się udostepnić innemu tylko dla tego że nie ma nic co by sie chciało...

pozdrówka dla wszystkich innych normalnych.
Dołączona grafika

#18 lukaszPL

lukaszPL

First Rank

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 12 02 2004 - 13:59

mam "zbyt skromne zasoby i źle posegregowane"

To musisz mieć bardzo skromne zasoby skoro cię banują, ja udostępniam niewiele ze względu na mały dysk (>600 plików), ale wszystko jest poukładane pełnymi albumami i nikt mnie nie banuje. Soulseek ma tak duże zasoby, dlatego że pijawki nie mają tam za dużych szans.
Transfer zależy od tego jakie ty i osoba, od której ściągasz macie łącze więc jeśli jest z tym kiepsko u ciebie lub u tej drugiej strony to nie ma co narzekać na soulseeka.

#19 Sosek

Sosek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1558 postów

Napisano 13 02 2004 - 13:18

ten temat transferów przewija sięjuż któryś raz. Powiedzcie mi w związku z tym - tyle osób na cąłym świecie ma kiepskie łącza? przeceiż to nie możliwe. na próbę, sam mam chello,.kolega również. Wysłałem mu pliczek 25 MB i sytuacja się powtarza. Co do moich zasobów - mam to co słucham. i to co ściagnąłem do tej pory. wcześniej miąłem muzykę od kumpli, ale tmtą mam na płytce. nie będę zgrywał na twardziela bo to nie ma sensu. oprócz muzyki (około 300 MB) udostępniam kilka innych rzeczy. W sumie około 400 MB. muzyka posegregowana tematycznie - Polskie, wolne, techno - a w ramach tego, jeśli miałem kilka plików jednego wykonawcy to na wykonawców. Nie trzymam całcyh albumów, bo nie słucham całych albumów. słucham gura kilku piosenek jednego wykonawcy, bo pozostała większość mi nie odpowiada. Nie kocham sie w muzykach tylko w muzyce. Nie poluję na wszystkie piosenki i albumy konkretnych wykonawców, tylko na konkretne piosenki. Ja słucham muzyki... a tego co
Dołączona grafika

#20 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 16 05 2004 - 14:41

Userzy slska faktycznie wolą jak ktoś ma wszystko ładnie poukładane, bo wtedy im samym jest łatwiej coś znaleźć u nas...

Nie kocham sie w muzykach tylko w muzyce

większość osób woli sciągać całymi albumami a nie pojedynczymi utworami, (własnie dlatego porzuciłem kaze... poza tym mimo iż slsk nie posiada tylu urzytkowników co kazaa to łatwiej jest znaleść rzadkie pliki niż na kazie. Wcześniej jak znalazłem jeden utwór Diabolical Masquerade to byłem happy... teraz z soulseekiem sciąga mi się ostatnia płyta :( Kaze używam jedynie do sciągania filmow, teledysków i koncertów...), od kiedy wszystko mam posegregowane to mi znacznie częściej pozwalają zassać pliki :)

Soulseek nie ma sobie równych (jeśli chodzi o rzadkie pliki :) )
Dołączona grafika

#21 Milmar

Milmar

First Rank

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 05 2004 - 21:03

Witam wszyskich.
Prawde mówiąc o SoulSeek dowiedziałem się dopiero dzisiaj ;( czytając prawie wszyskie posty na tym forum (jutro ciąg dalszy lektury) i puki co jeszcze nawet nie ściągłem tego programu (ale jestem zachwycony waszymi opiniami) ale zrobie to w najbliższym czasie, ale najpierw chciałbym się dowiedzić kilka rzeczy na temat tego programu p2p.

1. Czy można ściagać jednocześnie ten sam plik, płyte, itd.. od kilku uzerów (nie pamiętam czy ktokolwiek wspominał o tym)?

2. Czy jest możliwość kontynuowania ściągania zaczętego pliku od innej osoby?

3. Jakie ilości danych należy udostępniać?

4. Czy program nie obciąża zbytnio CPU?

Puki co tyle pytań. Z góry dzięki za odpowiedz.

#22 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 25 05 2004 - 22:24

Jest możliwość sciągania tylko od jednego usera, co dyskwalifikuje możliwość dokańczania od innego... ale w przeciwieństwie do kazyy tutaj widzisz czy dany user jest obecny czy nie (jeśli nie pojawia się Awaiting User), i w prawie każdym przypadku można się z takowym połączyć (chyba że zmieni on folder w którym przechowuje dany plik). Jest jeszcze pewien program który pozwala tak jak w kazie sciągać od kilku na raz.. ale musisz sam wpisać dane usera, więc musisz mieć pewność że jest to ten sam plik. Co do obciążania, to mi nie obciąża, a mam procka 600MHz (zabytek :ph34r: )
Dołączona grafika

#23 kiza soca

kiza soca

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 30 11 2004 - 09:04

używam namiętnie slsk od mniejwięcej 2 lat. uzależniłem się prawie na samym początku . używałem też dc++ i BT. z dc slsk wygrał po jakims czasie. BT to zupełnie inna działka, używam sporadycznie do ściągania większych plików.

największymi plusami jest żadko spotykana muzyka i chatroomy.
co do zwiększającej sie ilości głupawych użytkowników jest jedno rozwiązanie. a mianowicie BAN.
pozdro i szacunek dla wszystkich fanów slsk

#24 shatex

shatex

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 169 postów

Napisano 13 04 2005 - 01:08

Oto fragment z pewnej strony na ktorej dokonano porownania programow p2p
: "Po zadaniu na Boardzie pytania, jakie programy jeszcze umieścić w tym porównaniu, jeden z użytkowników zaproponował SoulSeeka, mówiąc, iż u niego sprawuje się całkiem dobrze. Pierwszym skojarzeniem, jakie miałem po ujrzeniu interfejsu to: kolejny WinMX? Niestety, oba programy mają równie odpychający moduł komunikacji z użytkownikiem. Wszystko jest szare, brzydkie i sprawiające wrażenie, iż jesteśmy w czasach Windows 95 (nawet nie OSR2 :-) ). Na początku myślałem, że mimo obskurnego wyglądu, wewnątrz znajdę coś ciekawego. Niestety, myliłem się. Rozwój programu chyba zatrzymał się w miejscu. Kto to widział, żeby w roku 2003 nie wspierać ściągania z kilku źródeł! Nie mówię już nic o prędkości wyszukiwania, która jest ledwie wystarczająca. Ale już to, że ten zlepek kodu zawiesił się po kilku minutach, uznałem za przesadę. Jedynym plusem tej aplikacji jest dość duża ilość raczej niepopularnej w szerokich kręgach muzyki trance/acid i dance. Z głównego okna programu możemy wejść na jeden z kanałów chata, na którym porozmawiamy z miłośnikami określonej muzyki. Na tym skończę opis SoulSeeka, jest to jedyny program spośród tutaj opisywanych, którego NIE polecam."
;)
a to adres stronki : http://www.frazpc.pl.../Porownanie/P2P

#25 Onuris

Onuris

First Rank

• Użytkownicy
  • 43 postów

Napisano 19 04 2005 - 09:24

i dobrze soulseek
nie potrzebuje uzytkowników debili. :( :( :D

#26 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 20 04 2005 - 21:34

Jedynym plusem tej aplikacji jest dość duża ilość raczej niepopularnej w szerokich kręgach muzyki trance/acid i dance.

Rzeczywiście bardzo mało popularna muzyka, i ten trance/acid
to dopiero burak.Won patałachu :ph34r:

#27 shatex

shatex

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 169 postów

Napisano 25 04 2005 - 12:47

cóż moge powiedzieć -zalety wszyscy znają
do pelni szczescia brakuje mi jeszcze bardziej rozbudowany SEARCH jak w innych p2p ( tylul , wykonawca , gatunek , rozmiar pliku itp.)
odkad mam Soulseek-a wiem za co place za neta :lol:

ja tam kocham soula.............

#28 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 30 04 2005 - 03:32

Kto to widział, żeby w roku 2003 nie wspierać ściągania z kilku źródeł!

A kto widział Kazę? Multisource downloading sprzyja śmieciom i leecherstwu.

Wszystko jest szare, brzydkie i sprawiające wrażenie, iż jesteśmy w czasach Windows 95 (nawet nie OSR2 :-) ).

To tylko wygląd. Ja nie oglądam, ja ściągam.

#29 M|ck_

M|ck_

Administrator

• Na emeryturze
  • 335 postów

Napisano 30 04 2005 - 22:53

Możliwe, że sprzyja leecherstwu, ale nie zgodzę się z twierdzeniem, że szkodzi sieci. Partycypacja i ściąganie z wielu źródeł to najbardziej przełomowy "wynalazek" p2p. Jakbyś tego nie rozpisywała to matematyka zawsze wskaże Ci, że oszczędza ruch i wszędzie, gdzie duża oszczędność ruchu jest niezbędna mają topologię rozproszoną - począwszy od P2P, przez VOIP, na GSM skończywszy. Niemniej jednak czy faktycznie doprowadzi to do rozłamu samej społeczności slsk pokaże dopiero czas.

"Ładność" :-) nie jest oczywiście wyznacznikiem, ale jeżeli mówimy o organizowaniu społeczności to zwróć uwagę, że im program przyjemniejszy dla oka i bardziej funkcjonalny tym więcej osób będzie z niego korzystać. Pośrednio wygląd świadczy więc o jakości. Chyba, że celowo utrudniamy obsługę, żeby utrudnić dostęp laikom. Nie sądzę jednak by to było celem Nira.
Why use Windows, since there is a door? Open your mind. Use open source.
Bez PM; kontakt tylko via mail.

Skrót regulaminu:
1) Nie podpadać.

#30 saintek

saintek

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 10 05 2005 - 18:30

ja uwazam ze soulseek bije na głowe wszystkie inne programy. super jest i tyle. sciagnalem nim juz kupe rzeczy i jestem bardzo zadowolony, innych programow tego typu nie uzywałem ale z tego co wiem liste "fajnych userow" ma tylko ten a to swietna sprawa jest. podba mi sie w kazdym calu od funkcjonalnosci po wyglad!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych