Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Anime i Manga

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_darko_*

Gość_darko_*
  • Goście

Napisano 11 08 2006 - 14:33

moje ulubione to:
1Neon Genesis Evangelion
2Gunslinger Girl
3Gilgamesh
4Dragon Ball
a wie ktoś skąd można ściągnąć serie PLATINUM evangeliona???

#32 Gość_Gość_ReBorn_*_*

Gość_Gość_ReBorn_*_*
  • Goście

Napisano 22 10 2006 - 17:26

POLECAM JAK NAJBARDZIEJ ANIME POD TYTULEM "CHRNO CRUSADE" 24 odcinnki ale za to jakie wyjeba... :( NAPRAWDE NAJLEPSZE ANIME JAKIE WIDZIALEM !!! :blink:

#33 Gość_Shun_*

Gość_Shun_*
  • Goście

Napisano 17 11 2006 - 16:49

Zna ktos strone skad moge sciagnac GTO??

#34 Dymon

Dymon

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 848 postów

Napisano 17 11 2006 - 20:07

Wersja a4e (znajdz Great Teacher Onizuka w spisie i na niego kliknij:))

Podobno dobrej jakosci jest tez wersja od Baka-Anime, ale ze stronie tej grupy nie moge znalesc linka, z ktorego mozna by sciagnac cokolwiek...

No jest na boxtorrents:

Wersja B-A

Wydaje mi sie, ze niezarejestrowani uzytkownicy moga stad sciagac, ale nie jestem pewien:)

PS. Moj 997. post:)
"Honto...Zuru zuru zuru zuru...Ne...Mo yurushite agetara?"
Dołączona grafika

#35 F51

F51

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1547 postów

Napisano 25 01 2008 - 06:37

Ostatnio troszku znowu stargałem anime na Haddecję i znów Mnie wessało ;D

Zlookałem w końcu Monster ---- zostałem wessany i skończyło się prawie na kroplówce, bo oglądałem to przez kilka nocek, bez wytchnienia :) no ale niestety, jak się ma dwie córki i żonę, to trzeba korzystać, jak śpią :P

Tak czy owak, seria jest rewelacyjna i co ciekawe, mało się kojarzy z typową, japońska animacją ---- zapewne jest to efekt zamierzony, w końcu akcja dzieje się w Europie, poza tym autor spojrzał tutaj na Swoich " krajanów " z dość dużego dystansu, czego dowodem jest epizod w którym inspektor Lunge ( albo Runge ) próbuje zrozumieć Japończyków :]
W/w Pan, jest Moją ulubioną postacią z tegoż anime, Jego determinacja i wręcz obłędne oddanie się pracy ( plus, momentami, zachowanie agenta Smitha ) powoduje, że jest jedna z lepiej skrojonych postaci, jakie dane Mi było poznać .....

Polecam ---- wg. Mojej skromnej osoby, takie 9/10 ( byłoby 10/10 gdyby obiecali kontynuację :D )

Zaliczyłem w końcu FMA, do którego przez długi czas nie mogłem się dać przekonać ---- widziałem kilka, wyrwanych z kontekstu, fragmentów na Hyperze i coś Mi nie przypasiło ;D ---- w końcu jednak stargałem całość z sieci i też Mnie wessało :)
Co prawda, z Monsterem nie da się tego porównać, to jednak ta seria jest jednym z przykładów tego, jak niewiele różnimy się od Japończyków w zakresie poczucia humoru :]
Gagi występujące w serii są nader uniwersalne i zapewne nie da się obejrzeć tego anime z kamienną twarzą ---- atutem tej serii jest fakt, iż mangę na bazie której stworzono to anime, jest autorstwa kobiety i to dopiero rodzi prawdziwe smaczki tej serii :D
W sposób dość okrutny obnażone zostały tutaj wszelkie męskie przywary, takie jak mania wielkości, narcyzm, mięśniactwo, lenistwo, kompleks niskiego wzrostu ( ;D ) i tym podobne ....

Mój faworyt tej serii, to major Armstrong ..... po prostu oniemiałem jak zobaczyłem scenę z " przyjacielem po bicepsie " ( ep. 30 ) nie wspominając już o Moim ulubionym epizodzie 37, w którym to poznajemy rodzinę majora, a na dokładkę dostajemy " upiorną " opowieść o przeklętym, nawiedzonym i zaskakująco wyskakującym znienacka, Magazynie nr. 13 :D
To rewelacyjnie skonstruowana postać, na pewno najzabawniejsza z całej serii ----- typ narcystycznego mięśniaka, trochę ciepłego, do tego prawie cały czas unoszą się wokół niego różowe gwiazdki ......

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak więc polecam Full Metal Alchemist , na pewno idzie się ubawić :] szkoda tylko, że zakończenie ---- dokładnie kinówka ---- pozostawia serię w dość niezręcznym momencie, szczególnie, iż nic nie wskazuje na to, by twórcy anime dogadali się z autorką mangi, a to powoduje, że seria druga stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania .
To wynik zbyt dużych rozbieżności pomiędzy anime a mangą .....

Pozdrawiam !!!!! ---- F51 .....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych