Skocz do zawartości


tablety.pl

Operacje na plikach FLV
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 21 03 2009 - 13:31

Moyea FLV Editor Lite

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware nagware


Firma Moyea właśnie wydała swój edytor dedykowany, który umożliwia różne personalizacje obrabianego materiału FLV, w bardzo prosty i bezpośredni sposób. Edytor operuje na wizualnej linii czasowej, gatunkowo "podobnej" do rozwiązań z Adobe Premiere, także posiada podgląd czasu rzeczywistego. Funkcje edycyjne umożliwiają przycięcie długości video, podział FLV na kilka klipów, rearanżację kolejności klipów, scalenie kilku plików FLV w jeden etc. Dostępne także funkcje riperskie umożliwiające wyekstraktowanie audio / video z pliku, a także wymianę aktualnego audio poprzed podłożenie pliku formatu MP3. Możliwa edycja metadanych. Program akceptuje importowanie FLV z kodowaniem H.264, H.263, VP6, i VP6 z alpha. Nie jest wykonywana rekompresja materiału wyjściowego. Pliki FLV do obróbki można otwierać z dysku twardego, bezpośrednio z cache Internet Explorer, lub Media Library (integracja z darmowym Moyea YouTube FLV Downloader).
Przy instalacji: jest rejestracja kontrolki Adobe Flash Player ActiveX, będzie (darmowy) sign-up, ale ten krok można spokojnie opuścić. Istnieje też oczywiście komercyjna wersja edytora FLV Editor Ultimate, która wzbogaca funkcje o: crop, nakładanie specjalnych efektów i znaków wodnych na filmy FLV, tryb wsadowy, import większej ilości plików, eksportowanie do innych formatów video niż FLV, zapis w formie projektu. Dokładne porównanie: klik. Hmmm widziałam jeszcze RichFLV, ale to już jakiś kosmos i wymaga jeszcze Adobe Air.

Aktualizacja! Niestety w finałowej wersji pojawił się nagscreen przy starcie programu....

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 31 07 2009 - 06:01


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 29 05 2009 - 00:30

FLV Extract

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: GPL (open source)


Mini program typu demuxer do ekstraktowania bez de/re-kompresji zawartości plików FLV. Program rozdziela flaszkę na:
  • video: kontener AVI (H.263/FLV1 + VP6/VP6F) lub surowy raw (H.264/AVC)
  • audio: MP3, AAC (z nagłówkami ADTS), Speex, lub WAV (PCM)
W procesie są pobierane dane Frame rate, co posłuży informacyjnie czy jest ono stałe / zmienne. Obrobioną flaszkę można dalej już przepuszczać przez jakieś edytory video / wykonywać inne kombinacje. Przykładowo można sparowany zestaw właśnie rozdzielonego audio-video dwóch różnych plików FLV przerobić na kontenery MKV i je złączyć, co będzie "równoważne" z połączeniem dwóch FLV. W starszych wersjach programu wyekstraktowane MP3 (choć prawidłowe) mogło ujawniać w odtwarzaczach dewiację błędnego wskaźnika trwania, ponieważ program nie generował nagłówka VBR. Ręczna korekcja tego defektu mogła być wykonana poprzez otworzenie pliku w Foobar i wywołanie z narzędzi opcji "Fix VBR MP3 Header". Bieżąca wersja programu już adresuje ten aspekt. Wynikowy AVI może być odtworzony pod warunkiem posiadania w systemie stosownego dekodera: ffdshow z włączoną obsługą FLV1 / VP6F / H.264 lub player z natywną możliwością odtwarzania takiego materiału. Program banalny w obsłudze: wystarczy przeciągnąć i upuścić pliki na okno. Nie wymaga instalacji, ale w systemie musi być .NET Framework 2.0. Jeśli komuś chodzi tylko o wyciągnięcie samego audio z pliku (MP3), to wygodniej skorzystać z wąsko specjalizowanego Flv Audio Extractor.

****************************

Natomiast bezpośrednia edycja FLV typu cięcie czy łączenie bez rekompresji: nakładki na FLVTool np. darmowa Movica. Uwaga: Movica swój odtwarzacz opiera na Windows Media Player (DirectShow), tak więc by podgląd działał musi być zainstalowany ffdshow (z włączoną stosowną obsługą) + FLV Splitter. Mamy jeszcze i Avidemux.#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 30 07 2009 - 19:00

Andy's FLV Joiner

Licencja: freeware

Program do łączenia plików formatu FLV (np. pociętych klipów YouTube), bez rekompresji i utraty jakości materiału wyjściowego. Testowany przez autora na materiale z kodowaniem FLV1, VP6F, H264. Potrafi przetwarzać pliki VBR bez problemów synchronizacyjnych audio. Łączone pliki powinny dzielić podobne właściwości typu rozdzielczość czy FPS, w przeciwnym wypadku plik wynikowy otrzyma właściwości pierwszego pliku z serii poddanej łączeniu. W razie problemów z odtwarzaniem pliku wynikowego, klip można przepuścić przez Metadata Injector. Programik mały, szybki, nie wymaga instalacji. Nie są podane konkretne wymagania systemowe, autor tworzył go i testował pod XP, ale działa i na Vista.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych