Skocz do zawartości


tablety.pl

Tweakery systemowe dla XP
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 11 07 2004 - 05:06

PowerToys

Licencja: freeware

PowerToys to seria Microsoftu dla Windows XP / Tablet i Media Center. W skład pakietu wchodzi m.in TweakUI umożliwiający modyfikowanie rozmaitych ustawień systemowych m.in. Windows Explorer, dialogów Otwórz / Zapisz, Menu Start i Paska zadań, Pulpitu, Panelu sterowania, Internet Explorer .... Za jego pomocą przykładowo można ukryć strzałki skrótów, ukryć wybrane aplety Panelu sterowania czy przenieść niektóre foldery shella w inną lokalizację. Wersje TweakUI są dwie: klik. Dodatkowo można sobie ściągnąć plik tweakui.reg, który doda ikonę TweakUI do Panelu sterowania.

Dołączona grafika TweakUI 2.00 (dla Windows XP bez SP)

Dołączona grafika TweakUI 2.10 (dla Windows XP SP1+ / Windows Server 2003)Folder Redirector

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


Malutkie narzędzie, które umożliwi przeniesienie specjalnych folderów shella w inne miejsce na dysku. W skład tych możliwych do przesunięcia wchodzą: Desktop, Favorites, My Documents, My Music, My Pictures, Send To, Shared Documents, Shared Music, Shared Pictures, Shared Video, Start Menu, Startup, Temporary Internet Files, Common Startup, Common Desktop. Jedyne co aplikacja robi to przekierowuje ścieżki dostępu w rejestrze a zawartość folderów należy przenieść ręcznie. Posiada opcję backupowania aktualnych ustawień do pliku *.reg, w razie wpadki możemy z niego przywrócić ustawienia domyślne.XP-AntiSpy

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


Bardzo prosty w obsłudze programik do modyfikacji ukrytych ustawień Windows XP. W skład potencjalnych modyfikacji wchodzą m.in. te dotyczące MSN Messenger (deinstalacja), Windows Media Player (wyłączenie auto-pobierania licencji, uaktualnień i ściągania kodeków...), Internet Explorer (wyłączenie autoaktualizacji, autouzupełnień, JavaScript, ActiveX...), usług systemowych (m.in. wyłączanie raportowania błędów). Wśród zaawansowanych tweaków patchowanie pliku tcpip.sys znoszącego limit połączeń na XP SP2. Program można pobrać w wersji nie wymagającej instalacji. Dostępny w polskiej wersji językowej: klik


xpy

Platforma: Windows XP
Licencja: BSD (open source)


Kolejna aplikacja w stylu XP-Antispy ale poszerzona o wiele innych opcji i w mojej opinii znacznie lepsza. M.in pozwala na usunięcie wszystkich funkcji "łączenia do MS", zdeaktywowanie usług systemowych, usuwanie zbędnych skrótów i bitmap, regulację ustawień WMP, IE, Messengera .... i dopasowanie różnorakich opcji interfejsu. Co ciekawe xpy potrafi wprowadzić dokładnie te same ustawienia co XP-Antispy - w rozwijalnym menu można nawet wybrać profil ustawień pod taką nazwą. Aplikacja waży tylko 60KB i nie wymaga instalacji. Dostępna w różnych wersjach. Brak aktualnej polskiej wersji. Dostępne starsze xpy Monolingual Polish.Można też spojrzeć na Security & Privacy Complete.

#2 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 20 07 2004 - 09:22

X-Setup Pro 6.6

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware do wersji 6.6, obecnie shareware


Obszerne narzędzie do edycji i zmiany opcji, które wujek BIll nam schował albo zablokował. Narzędzie jest potężne, bo można nim zmienić ponad 1700 ukrytych opcji i funkcji systemowych---wg producenta. Także ustawienia Acrobata i IExplorera można poddać retuszowi. Producent pisze, że aplikacja jest zarówno dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych miłośników "grzebania" w komputerze, jednakże twierdzę, że mniej zaawansowani użytkownicy mogą mieć problemy....-- a la Reg Cleaner ;) Dla bardzo początkujących;) polecam inne tweakery, których jest duży wybór.
Żeby nie być gołoslownym: "Mimo ogromnych możliwości program jest prosty w obsłudze. Zawiera nawet kreatory, które krok po kroku pomogą skonfigurować cały system. Mimo to przy użytkowaniu aplikacji zalecana jest ostrożność."

Użytkownik picasso edytował ten post 24 05 2009 - 01:40


#3 malibou

malibou

  First Rank

 • Na emeryturze
 • 73 postów

Napisano 13 03 2005 - 13:56

DoctorTweakXP

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


Tweaker do Windowsa XP jak sama nazwa wskazuje. Jeden z lepszych tego typu. Dużo opcji, niektóre rzadko spotykane w innych tego typu programach. Możliwość ograniczenia dostępu do pewnych obszarów na komputerze i możliwość ustawienia hasła na samym programie. Program produkcji polskiej.

#4 kevinscott

kevinscott

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1143 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:między niebem a piekłem

Napisano 26 11 2006 - 07:59

X-Tweaker

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003
Licencja: freeware


X-Tweaker jest programem służącym do konfiguracji systemu oraz programów poprzez modyfikację wielu ukrytych ustawień. Dodatkowo program podaje informacje o zainstalowanym systemie, oprogramowaniu i sprzęcie. Jest też odrębna testowa wersja tweakera dla Windows Vista. Program po polsku.

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 10 06 2007 - 01:21

RegTweakage.NET

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


Bardzo ciekawa idea. Jest to tweaker dla XP w konwencji "portalu" gdyż działa w oparciu o ... aktualizowaną bazę tweaków. To oznacza że program ściąga się tylko raz a przy każdym uruchomieniu łączy się do bazy i sprawdza dostępność nowych trików uzyskane dodając do puli. Na chwilę obecną ponad 100 różnych ustawień. M.in dodawanie opcji do menu kontekstowego, usuwanie wybranych elementów z Menu Start, dodawanie określonych ikon do Mojego komputera, wyłączanie baloników, usuwanie strzałek skrótów, wyłączanie funkcji XP SP2 takich jak alertowanie Centrum zabezpieczeń. Tweaki aplikuje się w specjalny sposób to znaczy przez tworzenie pliku *.reg co daje nam też dokładną kontrolę nad tym jaki wpis w rejestrze jest wprowadzany. Wystarczy zaznaczyć na liście wybrany tweak i kliknąć w Compile a uzyskamy zawartość w formacie rejestru (którą można w oknie edytować), przez Save zapisujemy do pliku *.reg a plik uruchamiamy. Program w fazie beta. Link do oryginalnego topiku na forum msfn: klik. Program zupełnie nie wymaga instalacji, exe w singlu ~660KB.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych