Skocz do zawartości


tablety.pl

Organizery - PIMs - Kalendarze
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 25 09 2008 - 06:56

Mozilla Sunbird

Strona domowa: http://www.mozilla.org/
Strona PL: http://www.sunbird.pl/

Platforma: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista, Linux, Mac OS X, Solaris
Licencja: MPL/GPL/LGPL


Kalendarz z rodziny Mozilla. W polskiej wersji językowej. Dostępna też wersja portable: klik. Alternatywą jest związanie z klientem poczty Thunderbird przez Lighting.

#2 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 18 10 2008 - 10:57

Draco Organizer

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP/Vista
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Draco Organizer - Program umożliwiający przechowywanie kompleksowej informacji osobistej i danych adresowych. Aplikacja zawiera klienta pocztowego, kalendarz, książkę adresową, czytnik RSS i SMS. Posiada rozwiniętą obsługę poczty elektronicznej: filtr antyspamowy, pobieranie i wysyłanie wiadomości z kilku kont pocztowych jednocześnie, automatyczne sprawdzanie nowej poczty. Dane można szyfrować hasłem i bezpiecznie przechowywać w funkcji Self. Obsługuje import-eksport z innych baz danych. Ma zdolność uruchamiania w trybie portable. Wersja darmowa ma nieszkodliwy baner reklamowy w oknie, którego nie da się usunąć bez wykupienia wersji Pro, zaś wysyłane e-mail posiadają stopkę "Wiadomość wysłana za pomocą programu Draco Organizer".
Essential PIM Free

Platforma: Windows 98/Me/NT/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Essential PIM Free - Organizer złożony z modułów Terminarz, Zadania, Notatniki, Kontakty. Można wykonać import i eksport z Outlooka oraz Outlooka Expressa, także z/do plików HTML, RTF, CSV, TXT. Pod kątem bezpieczeństwa, na bazę można nałożyć ogólne hasło dostępowe, oraz blokować ją po minimalizacji okna lub ustalonej liczbie minut. Do wykonywanych operacji są przypisane konfigurowalne skróty klawiaturowe. Edycję darmową od komercyjnej Pro odróżnia brak: zaawansowanego tworzenia kopii zapasowej i algorytmów szyfrowania bazy, synchronizacji z Google Calendar i Outlook, urządzeniami Palm i Windows Mobile, obsługi bazy przez wielu użytkowników, kolorowych wydruków, notatek pulpitowych - porównanie. Program można pobrać w wersji instalacyjnej oraz odmianach portable, w tym U3. Program ma spolszczony interfejs.

WinWorkBar

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP
Licencja: BSD


W programie mozna łatwo i w wygodny sposób zapisywać zadania do zrobienia oraz notatki. Notatki służą do szybkiego zapamiętania jakiejś informacji (np. tekstu z przeglądanej strony www, czy pomysłu). Zadania są natomiast rodzajem notatek, o których program przypomni w ustalonym terminie. Zadania i notatki możesz przydzielać do różnych definiowalnych kategorii i potem łatwo je filtrować. O terminie wykonania zadania zostaniesz powiadomiony sympatycznym okienkiem i ustawionym dźwiękiem. Dodatkowo, możesz przeglądać zadania do wykonania na inny dzień przy użyciu kolorowego kalendarza. Pozostałe funkcje programu, to: intuicyjne wyszukiwanie, eksport danych do formatu html i przeglądanie oraz drukowanie ich w przeglądarce, eksport i import danych w formacie XML, zaawansowane filtrowanie list, wyliczanie matematycznych wyrażeń w treści zadania/notatki, obsługa podstawowych funkcji klawiszami HotKey bez użycia myszy i wiele innych. Program jest rozwiązany jako okno zdokowane do prawej krawędzi ekranu, które można automatycznie odkrywać / ukrywać. Aplikacja po polsku.

RICOlmer

Platforma: Windows 98/Me/NT/2000/XP
Licencja: freeware, również do użytku komercyjnego


RICOlmer to darmowy program, który przypomina użytkownikowi o ważnych sprawach. Działanie aplikacji jest niezwykle proste: użytkownik dodając zadanie ustala opis, datę rozpoczęcia i zakończenia oraz rodzaj alarmu. Można ustalić kolor okna jakie pojawi się na pierwszym planie przy powiadomieniu o zadaniu. Istnieje również możliwość wyboru sygnału dźwiękowego alarmu. Dodatkowe funkcje to: import i eksport zadań, wyszukiwanie zadań, tworzenie notatek, szablony zadań. Program wyświetla bieżące informacje na temat imienin oraz dnia roku.
Chaos Manager

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP
Licencja: freeware


Prosty program ;) Użytkownik znajdzie tu terminarz, notes, kalendarz i książkę telefoniczną. Zaletą programu jest możliwość szyfrowania wszystkich przechowywanych danych. Wygląd interfejsu może być zmieniany poprzez ładowanie skórek.Aktualizacja! Wypada program EasyNoter Lite. Nie ma już darmowej wersji, aktualnie demo.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych