Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

Rippery Audio-CD i konwertery audio
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

  Expert Rank

 • Użytkownicy +
 • 2503 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:z planety Ziemia

Napisano 17 10 2004 - 06:59

EAC - Exact Audio Copy

Platforma: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Ripper z najlepszą korekcją wszelkich błędów występujących na płytach CD, a wynikających z zarysowań i innych uszkodzeń. Ma obsługę CDDB, windowsowych i dodatkowych codeców oraz te wszystkie funkcje, które są potrzebne przy zgrywaniu (np. normalizacja, przycinanie WAVów). Jest to jedyny ripper, który pozwala najdokladniej zgrać tracki audio z płyty, a także kopiować zabezpieczone płyty. Program ma polską wersję językową.

INSTRUKCJA KONFIGURACJI
CDex

Platforma: Windows 95/98/NT/Me/2000/XP/Vista
Licencja: GPL (open source)


Program umożliwia zgrywanie wybranych ścieżek do plików w formacie WAV lub MP3 i dokonywanie konwersji pomiędzy tymi formatami. Korzysta z baz CDDB znajdujących się w komputerze lub w Internecie. Obok EAC jest to chyba jeden z lepszych tego typu programow.

CDex - spolszczenie
Audiograbber

Platforma: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Licencja: freeware


Kolejny program do zgrywania płyt CD-Audio do plików MP3, WMA, WAV. Oferuje rowniez mozliwosc normalizowanie głośności poszczególnych ścieżek, usuwanie ciszy z początku i końca utworu, pobieranie informacji o utworach z zewnętrznej bazy CDDB. Obsługuje wejście audio karty muzycznej pozwalając kopiować utwory z dowolnego źródła (radio, płyta winylowa, kaseta magnetofonowa itp.). Od wersji 1.83 licencja została zmieniona na freeware.

Audiograbber - spolszczenie

#2 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
 • Goście

Napisano 18 10 2004 - 20:17

AudioGoGo

Platforma: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Bardzo ciekawy program napisany przez naszego rodaka. Wyglądem podobny do Audiograbbera. Umożliwia zgrywanie ścieżek z płyt cd audio/extra do plików WAV bądź do MP3. Program korzysta z dwóch darmowych i udostępnianych wraz z kodem źródłowym bibliotek:
1) AKRip32.DLL - czeski moduł stworzony przez Andy Keya [wykorzystywany w procesie zgrywania ścieżek audio do WAV]
2) GoGo.DLL - japoński kodek stworzony na bazie popularnego kodeku Lame [wykorzystywany w procesie kodowania plików WAV do MP3]
Istnieje również dodatkowa opcja połączenia z darmową bazą płyt audio freedb, nazywanie docelowych plików MP3 według 6 predefiniowanych schematów, oraz tworzenie katalogów dla płyt według 4 schematów.
dBpoweramp Free

Platforma: Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware + shareware


dBpowerAmp Music Converter kopiuje płyty CD-Audio do formatów MP3 lub WAV a także konwertuje pliki dźwiękowe. Wspiera formaty: mp3, mp4, m4a, wma, Ogg Vorbis, AAC, Monkeys Audio, FLAC. Do programu można włączyć inne kodeki dostępne na stronie, dzięki którym możliwa będzie obsługa dodatkowych formatów. Współpracuje również z bazą CDDB. Aplikacja integruje się z systemowym Eksploratorem i jest dostępna w jego menu kontekstowym. Ze strony można ściągnąć sobie dBpowerAMP Audio Player odtwarzający m.in. Mp3, WMA, Ogg Vorbis, Monkeys Audio, Real Audio, Wave i Midi.

Uwaga: Program od wersji 11 jest połączeniem wersji darmowej z płatną - dokładne porównanie: klik. Po 30-dniach wygasa funkcjonalność PowerPack i jest tu "haczyk" = program od jedenastki ma komercyjną licencję na konwersję MP3 (!). Dlatego by mieć pełną funkcjonalność tego typu, należy pobrać starszą i ostatnią w pełni darmową (bez tej blokady) wersję dBpowerAmp Music Converter 10.0. Pobieranie:

LINK
BeSweet

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP
Licencja: freeware


Jest to konwerter różnych formatów audio (MP3, AC3, WAV, MP2, AVI, Aiff, VOB, Ogg Vorbis). Program posiada również bogaty zasób funkcji służących do obrabiania dźwięków. Użytkownik ma do swojej dyspozycji opcję normalizacji i dynamicznej kompresji dźwięków, konwersji pomiędzy różnymi częstotliwościami próbkowania, konwersji pomiędzy systemami NTSC i PAL, częściowego kodowania długich strumieni dźwięków, dzielenia i łączenia strumieni audio, wyciągania ścieżki audio z plików AVI oraz VOB (DVD). Można również dokonywać korekcji opóźnienia oraz dodawać ciszę do utworów. Narzędzie konsolowe, ale ma nakładkę graficzną.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 04 04 2007 - 15:22

BeLight

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP
Licencja: GPL


BeLight to ulepszona nakładka graficzna na opisany powyżej transkoder BeSweet, której zadaniem jest maksymalne uproszczenie obsługi tego konsolowego enkodera. Jako pliki wejściowe konwersji można wprowadzić: AC3, WAV, OGG, MP2, MP3. Jako pliki wyjściowe: AAC/MP4, AC3, MP2, MP3, VORBIS, WAV i AIFF. Większość implementacji oryginalnego BeSweet jest wspierana m.in. Gain, SSRC, Boost, normalizacja, kompresja dynamiczna, resampler, wzmocnienie głośności. Alternatywny mirror skąd można pobrać narzędzie: klik. W programie można ustawić język polski.

A coś eye-candy = DAudioK, oparty na FFMPEG. Ale nie sprawdziłam programu osobiście.
#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 09 11 2007 - 05:01

Omni Encoder

Platforma: Windows 9x/Me/2000/XP/Vista + .NET Framework 2.0
Licencja: GPL (open source)


Dobry transkoder audio, dyskutowany na hydrogenaudio.org. Omni Encoder umożliwia konwersję międzyformatową, plus posiada kilka innych ciekawostek. Obsługiwanymi koderami są: Lame MP3, Ogg Vorbis, Musepack, FLAC, WavPack, Monkey's Audio, Apple Lossless + iTunes AAC (wymaga zainstalowanego iTunes), Nero AAC (wymaga osobnego pobierania). Ze względu na licencję paczki, koder Nero nie jest uwzględniony, ale można go pobrać całkowicie za free: Nero AAC Codec. Następnie umieścić pliki neroAacEnc.exe, neroAacDec.exe i neroAacTag.exe w folderze Omni Encodera. Wspiera konwersję tagów między formatami oraz tagowanie jako takie. Może również zostać zintegrowany z opisanym przez kambo EAC (w stylu MAREO / REACT / WACK), przy założeniu, że jest już on na komputerze zainstalowany i skonfigurowany. Umożliwia także automatyczne pobieranie art albumów z Amazon.com. Instalacja daje wybór jakie kodery i opcje mają być zainstalowane. Proszę się nie sugerować "surowym" wyglądem interfejsu. Obecna wersja 1.4.2 nie wspiera całkowicie Unicode. Nadchodząca wersja 2 (jeszcze niedostępna) ma mieć full Unicode i liczne ulepszenia.

Aktualizacja: Strona programu nie chodzi i nie mam alternatywnego linka skąd go można pobrać...

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 09 02 2008 - 01:37

theFrontend

Licencja: GPL

Minimalistyczny transkoder bardziej pod zaawansowanych użytkowników, w typie Multi Frontend. Umożliwia konwersję plików audio:

* Formaty wejściowe: WAV, MP1, MP2, MP3, MPC, MPP, MP+, MP4, M4A, AAC, OGG, FLAC, WV, APE, MAC, OFR, TTA.
* Formaty wyjściowe: WAV, MP3, MPC, AAC, M4A, MP4, OGG, FLAC, WV, APE, OFR, TTA.
* Obsługiwane kodery: SSRC, LAME, MPPENC, MPPDEC, FAAC, FAAD, OGGENC, OGGDEC, FLAC, WAVPACK, WVUNPACK, MAC, OFR, TTAENC, NEROAACDEC, NEROAACENC

Zwłaszcza przydatny do przetwarzania wsadowego masowej ilości plików. Aplikacja ma zbiór predefiniowanych presetów pod użytkowników początkujących, oraz obsługę z linii komend i konfigurację via pliki XML pod kątem power-userów. Sam program jest w zasadzie jak portable, nie tkwi w żadnych zależnościach i nie potrzebuje dodatkowych bibliotek, pliki presetów trzyma w swoim własnym folderze. theFrontend, zgodnie z nazwą, jest tylko nakładką graficzną na zbiór konsolowych narzędzi. Wszystkie kodery trzeba samemu skompletować i umieścić w folderze programu. Prawie wszystkie en / de-kodery są na rarewares + Nero AAC Codec.

Aktualizacja: theFrontEnd został przetransformowany w BatchEncoder. Aktualnie program kompletnie zaginął w akcji. Autor figuruje na Code Google ze swoim WAV to AC3 Encoder, ale co z BatchEncoderem to nie wiem. Wcześniejszą wersję theFrontend można pobrać z download.com.

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 24 12 2008 - 09:13

MediaCoder Audio Edition

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


W największym skrócie, jest to specjalna skrojona edycja opisanego już na forum MediaCoder, skoncentrowana głównie na konwersjach audio. Wspiera większość popularnych formatów audio. Potrafi konwertować też ścieżki audio z plików video, ścieżki dźwiękowe DVD/VCD/CD oraz audio strumieniowe. Obsługuje CUE Sheet i playlisty M3U.


#7 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 11 02 2009 - 12:46

GermaniX Transcoder

Platforma: Windows 98SE/Me/2000/XP/2003/Vista + .NET Framework 2.0
Licencja: freeware


GermaniX Transcoder to toolbox audio łączący prosty konwerter między różnymi formatami audio z playerem i tagerem. Obsługiwanymi formatami audio są: AAC, MP4, M4A, FLAC, LA, LPAC, MIDI, MP2, MP3, MPC, MPP, MP+, OptiomFrog, Ogg Vorbis, rkAudio, VQF, WavPack, TTA ,WMA, Shorten, PCM, GSM, ADPCM, VOX, G721, G723, G726, uLaw, aLaw, DSP, Raw PCM, Monkeys Audio, AVI (audio), MOD, Bonk. Program ma wtyczkową architekturę umożliwiającą poszerzanie jego funkcjonalności o dodatkowe encodery. Wersji programu jest kilka. Ze strony można pobrać starsze wersje wraz z wtyczkami oraz najnowszą 5 beta. Wersja 5 ma zupełnie zmieniony interfejs, jeszcze z brakami funkcyjnymi np. nieobecny a planowany CueCutter (będzie stopniowo uzupełniana o nowe funkcje). W starszych wersjach programu można ustawić język polski (nie dotyczy beta 5).

Aktualizacja: Idzie nowy projekt (aktualnie alpha) GusiXX Audio Toolbox.

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 03 03 2009 - 20:50

BonkEnc

Platforma: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista i wersje 64-bit
Licencja: GPL (open source)


Autorowi nie podobał się CDex :) ... Więc napisał własny program do szybkiego ripowania Audio-CD, enkodowania i konwersji plików muzycznych. Program oparty na CDexie, więc przy ekstraktowaniu z płytek wykorzystuje te same mechanizmy (Cdparanoia). W konwersji jako formaty wejściowe można wskazać: WAV, MP3, MP4/M4A, AAC, Ogg Vorbis, Bonk, FLAC, AIF, AU i VOC. Formatami wyjściowymi mogą być: WAV, MP3, MP4/M4A, AAC, Bonk, FLAC, VQF. Ustawienia kompresji mają gotowe profile, lecz można to ręcznie przekonfigurować. Ma możliwość wykonania konwersji łączącej kilka plików w całość. Możliwe przetworzenie listy plików w trybie batch. BonkEnc wspiera też łączenie do internetowej bazy CDDB/freedb i bazy CDText w celu uzyskania informacji o utworach do tagów ID3V2 / Vorbis. Ze strony autora można podciągnąć opcjonalne enkodery domyślnie w instalacji nie uwzględnione (BladeEnc MP3 encoder + NTT TwinVQ VQF) oraz wtyczki do WinAmpa. Naprawdę prosty i przyjazny w obsłudze. Mało waży i można go pobrać w wersji nie wymagającej instalacji. W programie można ustawić język polski.Oczywiście też można konwertować audio przez narzędzia odtwarzaczy (np. Foobar / AIMP / WinAmp).Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych